DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Arcybiskup Jędraszewski apeluje o ponowne zawierzenie Polski Panu Jezusowi i Maryi

Arcybiskup Jędraszewski apeluje o ponowne zawierzenie Polski Panu Jezusowi i Maryi
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

„W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu” – tak arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje do księży Archidiecezji Krakowskiej, aby w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy świętej został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”.Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego do kapłanów:

 

Czcigodni i Drodzy Księża,

 

z wdzięcznością za podjęcie mojego wezwania, by do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona jedną dziesiątką Różańca świętego i Litanią do św. Jana Pawła II w intencji tak ukochanej przez niego Polski, zwracam się do Czcigodnych Księży z prośbą o gorliwe i wierne kontynuowanie tego „maratonu modlitwy”. Każdego dnia dołączajmy do niego najbardziej aktualne intencje, którymi żyje całe nasze społeczeństwo.

 

W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu. Niech nie słabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęcenia postawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności.

W tym samym duchu bardzo Was proszę, Czcigodni i Drodzy Bracia w kapłaństwie, aby w niedzielę 5 lipca br. po każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej został powtórzony, załączony do niniejszego Apelu, „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki i który tego samego dnia uroczyście złożyłem w Katedrze na Wawelu.

 

 

Wszystkim Wam, Drodzy Bracia, z serca błogosławię

 

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Kraków, 30 czerwca 2020 roku

 

 

Diecezja.pl

 

 

 


DATA: 2020-07-02 20:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szczęść Boże. Do zobaczenia w Gietrzwałdzie : Z Panem Bogiem i Maryją.
1 miesiąc temu / Marco Polo
 
@ hipopotam Zdrowy rozsądek jest najważniejszy.
1 miesiąc temu / Ryś
 
@ mila Przecież bp Edward Janiak jest tylko nominalnie biskupem kaliskim.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Wraca kwestia Intronizacji. I bardzo dobrze. Bez Intronizacji Pana Jezusa - nasz kraj i nasz naród nie mają przyszłości. Pan Jezus nie potrzebuje Polski postępowej, nowoczesnej, europejskiej - i w konsekwencji każdego z tych przymiotników: afirmującej jakikolwiek grzech. Z pewnością Intronizacja sprowadzi na nas "gniew postępowej ludzkości". Ale nawet jak nas podbiją - to Pan Bóg i tak nas wyzwoli! Rodacy - zaufajmy św. Teresie z Avila: Bóg sam wystarczy!
1 miesiąc temu / Hipopotam
 
A może czas na prawdziwą Intronizację,czy poczekamy na większą karę ??
1 miesiąc temu / Bożena
 
@Kiedykoniectejs Maseczki można używać niezależnie od własnych poglądów na temat ich przydatności. Użycie maseczki nie stawia nas w stanie konfliktu, z którymkolwiek przykazaniem, a nie przyjście na Msze św. w niedziele już tak. Więc jak dla kogoś założenie maseczki w kościele jest większym problem, niż własna nieobecność na Mszy św w niedziele - to uważam, że taka wypowiedź jest wyłącznie prowokacją robioną na zlecenie finansowe.
1 miesiąc temu / hipopotam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.