DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Te wybory bardzo mi leżą na sercu. Szkoda mi Polski. Jedyne co mogę zrobić to nie przykładać ręki do zła. Żyjemy dla wieczności i niektóre nasze wybory są nieodwracalne. Piszę do tych, którzy mają delikatne sumienie - wrażliwe na łaskę Boga...aby nie czynili wbrew sobie...Bóg jest Ojcem i nie każe nam wybierać zła...nawet małego...Zgoda na zło niesie za sobą konsekwencje w postaci kolejnej zgody...i następnej...Przemyślcie to. Z Bogiem.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
dlaczego tak nie apelowali, żeby chodzić do kościoła jeszcze parę tygodni temu...???
2 miesiące temu / PS
 
Według mego sumienia: w I turze głosowałam na kandydata Konfederacji, p. Krzysztofa Bosaka. Nie głosuję w II turze.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
cd. "Natomiast człowiekowi, który zawistnie oświadcza, że jest mi równy, i nie chce ani być ode mnie zależny, ani żebym ja był zależny od niego, nie mam nic do powiedzenia. Kocham tylko tego, czyja śmierć będzie dla mnie rozdzierającym bólem." z "Twierdza" Antoine de Saint-Exupery
2 miesiące temu / kwiatek77
 
cd. "Ile ciepła było tam we wspólnie spędzanych wieczorach, w dniach świątecznych i powrotach do domu. Ale jeśli ludzie są tylko bezładnym tworzywem, jeśli nikt od nikogo nie jest zależny, tylko cisną się obok siebie, wymieszani jak kulki, na czym będzie polegało ich braterstwo? Gdy jeden umrze, inny zastąpi go bez trudu, gdyż nie był naprawdę potrzebny. Żeby cię kochać, muszę wiedzieć, gdzie jesteś i kim jesteś. Jeżeli uratowałem cię, wyciągając z morza, będę cię tym więcej kochał, bo jestem odpowiedzialny za twoje życie. Albo jeśli czuwałem przy tobie i pielęgnowałem w chorobie, albo jeżeli jesteś moim starym sługą, który trwał przy mnie jak wierna lampa, albo stróżem moich stad. Wybiorę się do niego spróbować koziego mleka. Ja od niego otrzymam coś, on będzie dającym. I on otrzyma, gdy ja będę dawał. Natomiast człowiekowi, który zawistnie oświadcza, że jest mi równy, i nie chce ani być ode mnie zależny, ani żebym ja był zależny od niego cdn.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
cd. "Choćbym cię miał zgorszyć, powiem ci jeszcze, że warunkiem braterstwa nie jest bynajmniej równość, gdyż braterstwo jest nagrodą, a równość ma być równością w Bogu. Drzewo też jest pewną hierarchią, ale żadna część nie panuje w nim nad pozostałymi. I świątynia jest hierarchią. Opiera się na fundamencie, a wieńczy ją zwornik sklepienia. A czy można by powiedzieć, które z tych dwojga jest ważniejsze? Czym jest generał bez armii? Czym armia bez generała? Równość jest równością w określonym królestwie, a braterstwo jest przydane ludziom jako nagroda. Braterstwo nie jest bowiem prawem do tykania drugiego ani do obrzucania wyzwiskami. Braterstwo jest, jak mi się wydaje, nagrodą za uznanie hierarchii i za świątynię, którą budujecie, jedni za sprawą drugich. Widziałem to w rodzinach, gdzie ojca otaczał szacunek, a starszy syn opiekował się najmłodszym. A najmłodszy ufał starszemu. Ile ciepła było tam we wspólnie spędzanych wieczorach, w dniach świątecznych cdn.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
cd. "A żebyś był wolny jak poeta, musisz mieć wyćwiczony mózg i wyrobiony styl, a to oznacza walkę, przymus i wytrwałość. Czy pamiętasz o tym, że warunkiem szczęścia nigdy nie jest szukanie szczęścia? Szukając go, siądziesz i nie będziesz wiedział, dokąd biec. Dopiero kiedy coś stworzyłeś, szczęście ci jest przydatne jako nagroda. A warunki szczęścia to walka, przymus i wytrwałość. Czy pamiętasz, że warunkiem piękna nigdy nie jest poszukiwanie piękna? Siądziesz i nie będziesz wiedział, dokąd biec. Kiedy dzieło jest gotowe, piękno jest mu przydane jako nagroda. A warunki piękna to bojowanie, przymus i wytrwałość. Podobnie jest z warunkami wolności. To nie są dary wolności. Bo siądziesz i nie będziesz wiedział, dokąd biec. Kiedy wydobyto z ciebie człowieka, wolność jest dla niego nagrodą. A on rozporządza całą potęgą i ćwiczy się w niej. A warunki wolności to walka, przymus i wytrwałość. Choćbym cię miał zgorszyć, powiem ci jeszcze, że warunkiem braterstwa cdn.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
"CLII. Powiedziałem już wcześniej: nie chodzi o to, aby mieć ślepo posłusznych niewolników, gdyż ludzie mają przeróżne poglądy. Nie, żeby byli w swoich poglądach zmienni, ale ich wewnętrzna prawda nie znajduje w słowach zadowalającego wyrazu. Więc trzeba trochę tego i trochę tamtego...Możeś zanadto uprościł sprawę wolności i przymusu. I wahasz się pomiędzy jednym a drugim, ponieważ prawda nie jest ani w obu, ani pomiędzy nimi, ale na zewnątrz. Ale czy możliwe, żebyś jednym słowem ujął twoją wewnętrzną prawdę? W imię czego miałbyś to, co ma ci zapewnić wzrost, zamykać w ciasnym pudełku? Ale żebyś był wolny jak śpiewak improwizujący przy wtórze instrumentu, musisz mieć wpierw wyćwiczone palce i znać sztukę śpiewu. A to oznacza walkę, przymus i wytrwałość. A żebyś był wolny jak góral, musisz mieć wyrobione muskuły, a to oznacza walkę, przymus i wytrwałość. A żebyś był wolny jak poeta, musisz mieć wyćwiczony mózg i wyrobiony styl, a to oznacza walkę, przymus cd
2 miesiące temu / kwiatek77
 
@t "Mówił chłop do obrazu..."
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Znalazłam światło w Czytaniach z Liturgii, zwłaszcza w I Czytaniu w dniach: 7.07; 8.07 i 13.07
2 miesiące temu / kwiatek77
 
@t Jak widać nie dosyć dobrze dał się poznać skoro tylu ludzi chce na niego głosować. Inna sprawa, że część osób będzie głosowała na niego przeciw Dudzie. 3 lata to wystarczający czas, żeby zrazić do siebie swój elektorat - patrz PiS i Duda. Ja zostawiam to Panu Bogu. I zamierzam przyłączyć się do Klubów Konfederacji.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
@ Elżbieta,Krzysztof. Pan Trzaskowski dał się już poznać nie potrzeba 3 lat; to "totalna opozycja" - wykazała się "bezczelnością i chamstwem" m.in szczując i donosząc na Polskę; dalej: " Dogadał się, Pruszków z Wołominem - PO i PIS - przy okrągłym stole,chronią pedofilii, Kościół i mordują Polskę" - to urojone nie prawdziwe zarzuty nijak mające się do rzeczywistości.
2 miesiące temu / t
 
Przynajmniej PCh24 zauważyło ten tak ważny Apel. Inne 'prawicowe' media milczą. Czasami myślę, że udają jedynie przywiązanie do wartości katolickich.
2 miesiące temu / babi
 
@Andrzej Na jakiej podstawie mówi się o lewicowej niewoli w odniesieniu do prezydentury Trzaskowskiego. Przecież to nie on będzie ustanawiał prawo. A jeśli będzie wetował ustawy, to PiS będzie musiał dogadywać się z posłami, aby te weta odrzucać. Będzie musiał spokornieć i zacząć słuchać innych, a nie wykazywać się taką bezczelnością i chamstwem jak dotychczas. A Trzaskowski da się poznać przez te 3 lata. Czy to jest zła perspektywa? Byłby Pan uprzejmy wytłumaczyć mi to?
2 miesiące temu / Elżbieta
 
Do @Andrzej; Niekoniecznie. Pan Andrzej Duda z całym swoim zapleczem nie tylko nie wyciągnął konsekwencji karno-prawnych od swoich poprzedników, ale i z całą mocą cenzuruje środki masowego przekazu aby ludzie żyli w świecie PiS - PO. Pruszków dogadał się przy okrągłym stole z wołominem, dżuma z cholerą, raz my raz wy, my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych. I robią to za nasze pieniądze dotacje partyjne, tvpis. I jedni i drudzy mordują Polskę, chronią pedofilii zresztą tak samo jak Kościół, łożą na katów urzędnicy MSWiA za czasów PRL-u...Nie, panie Andrzeju, nie czuję się zobligowany do oddania swojego głosu na żadnego z nich. Mój kandydat odpadł w pierwszej turze, a jeżeli poprę teraz pana Dudę to PiS nadal będzie gardził i cenzurował tłukąc ludziom, że tylko PiS no bo przecież nikogo innego nie ma, bo tylko PiS godzien...a że ludzie nie mają odwagi wziąć odpowiedzialności za siebie samych, co dopiero za Ojczyznę będzie PiS, a później PO...
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Bardzo potrzebny głos Arcybiskupa Jędraszewskiego powinien wybrzmieć głośno. Jest to jeden z niewielu biskupów, którzy mają odwagę zabierać głos w sprawach publicznych z pozycji nauki społecznej Kościoła.Szkoda ,że Episkopat umył ręce w tej sprawie i poza gestem Piłata niczego nie uczynił,aby się nie narazić na atak. Skorzystali z okazji , aby siedzieć cicho,łudząc się,że ich ominie chłosta.Czy taka jest rola biskupów? Święty Paweł poucza: nastawaj w porę i nie w porę, poucz, daj przykład. Wybory są wielkim aktem moralnym o dalekosiężnych skutkach duchowych i wychowawczych. Każde zaniechanie w tej sprawie, czy to uzasadnione, czy nie, jest ciężkim grzechem społecznym. Wybrzydzanie nad Andrzejem Dudą, że czegoś nie uczynił zgodnie z oczekiwaniem, podczas gdy realnie nie ma innego i lepszego sternika, jest w rzeczywistości dobrowolnym poddaniem się lewicowej niewoli pod pozorem jakiejś rzekomo wyższej racji i zachowania dobrego samopoczucia.
2 miesiące temu / Andrzej
 
Cieszę się bardzo z apelu arcybiskupa Jedraszewskiego skierowanego do wiernych,w sprawie wzięcia udziału w wyborach! Głos Osobistości uznanej za autorytet,atym samym głos Kościoła
2 miesiące temu / Adam1302
 
niestety udział w tych wyborach byłby działaniem na szkodę mojego portfela i sumienia. nie popieram ludzi promujących homoniewiadomo jak i podnoszacych podatki. zatem pozostanie w domu i nie głosowanie jest najlepszym możliwym wyjściem aby nie firmować tej hucpy.
2 miesiące temu / frry
 
Bardzo szanuję abpa Jędraszewskiego. Jeśli w sumieniu nie rozpoznaje się obecności takiego kandydata, to oczywiście nie można zagłosować na żadnego. Oddać głos nieważny. Nie jestem pewna czy taki apel jest na tym etapie uprawniony. Abp wskazuje na konkretnego kandydata, który uchodzi za konserwatywnego. A skąd wie, że Pan Bóg nie ma planów posłużenia się tym drugim dla otrzeźwienia narodu i partii rządzącej? Skąd wie, że danie ponownie mandatu Dudzie nie rozzuchwali jeszcze bardziej tej formacji? Wielka szkoda, że nie wybrzmiewało z ust abpa systematyczne napominanie rządzących i prezydenta w trakcie sprawowania przez nich rządów. Wzorem św. Stanisława mógł odważnie grzmieć z Katedry na Wawelu. A teraz ja odczuwam pewien niesmak i jakiś zawód, że na mnie przerzuca się odpowiedzialność. A abp zostanie pewnie gremialnie posądzony o mieszanie się do polityki.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
W końcu kościół przestał milczeć bo nie można milczeć gdy tradycyjna rodzinamężczyzna i kobieta również nasze dzieci i wnuki są zagrożone działalnością sodomitów z lgbt+
2 miesiące temu / Bebe
 
Ave MARIA! Gdzie jest prezydencka inicjatywa ustawodawcza w sprawie obrony życia poczętego i zniesienia prawa do aborcji? Gdzie jest prezydencki sprzeciw wobec przymusu szczepień wbrew woli rodziców? Gdzie jest działalność prezydenta na rzecz wypowiedzenia konwencji stambulskiej? Dlaczego marsze sodomitów na których niesiono sprofanowane wizerunki MB Częstochowskiej były legalne i ochraniane przez policję? Czy prezydent wówczas sprzeciwiał się tym marszom?
2 miesiące temu / ewcia
 
Amen!
2 miesiące temu / Frondo z Krainy
 
Mam identyczne odczucia i przemyślenia...niestety...
2 miesiące temu / Dżela do Stasi
 
Trzaskowski odpada - gdyby wygrał mamy destabilizację państwa i permanentny konflikt, należy wybrać A.Dudę to lepsze dla Polski.
2 miesiące temu / t
 
Oczywiście że pójdę.Zobowiązałem się, że spędzę, nie za darmo, kilkanaście godzin w komisji wyborczej i dopilnuję w swoim zakresie rzetelności przeprowadzenia obu tur wyborów, więc to zobowiązanie zrealizuję. W tym czasie wyjdę na kilka minut i piętro niżej, tym razem jako wyborca, oddam głos nieważny. Od trzydziestu lat jestem raz po raz stawiany w sytuacji wyboru "mniejszego zła", które albo i tak przegrywa, albo po zwycięstwie zazwyczaj okazuje się niewiele mniejsze, albo i takie samo. Mam już tego serdecznie dość.
2 miesiące temu / stasiu
 
Polacy ! Patrioci ! Zagłosujmy na Andrzeja Dudę. To w tej chwili jedyny słuszny wybór. Nie możemy pozwolić aby kraj wpadł w tęczowe ręce.
2 miesiące temu / Irek
 
@mila - popieram!
2 miesiące temu / Ewa
 
Proszę zaapelować o odwołanie świrusa ,uwolnienie ludzi od szmat które szkodzą ich zdrowiu powodując niedotlenienie niedokrwienie ,grzybicę płuc,zapalenie górnych dróg oddechowych,ludzie mdleją kaszlą a co dopiero będzie jesienią . Obraza Boża w szmatach iść na Mszę św gdzie mamy uwielbiać Boga a nie mieć zatkane usta. W barach na wiecach bez ale katolików trzeba prześladować!
2 miesiące temu / mila
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.