26 października 2020

Arcybiskup Jędraszewski: Potrzeba nam namysłu, wielkiej rozwagi i zbiorowego nawrócenia

(Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej)

Dzieje się coś bardzo niedobrego. To musi być przedmiotem namysłu ze strony wszystkich, by ratować najbardziej zdrową tkankę polskiego narodu. Tkankę moralną, o którą tak bardzo był zatroskany i o którą walczył św. Jan Paweł II – to słowa metropolity krakowskiego w reakcji na wulgarne i agresywne demonstracje zwolenników prawa do zabijania nienarodzonych.

 

 

Wesprzyj nas już teraz!

Wszyscy jesteśmy bardzo przejęci wydarzeniami, jakie wstrząsają Polską od kilku dni, wielkimi protestami, zwłaszcza ludzi młodych, którzy uważają, że rozpętało się dla nich piekło. Mówi się o piekle kobiet. To przyjmuje wyrazy świadczące o wielkim niezrozumieniu, czym jest człowiek, czym jest życie, począwszy od chwili poczęcia do momentu naturalnej śmierci. Ta podstawowa wrażliwość w niektórych kręgach przestała istnieć i działać – zauważył arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

Mamy do czynienia z agresją niespotykaną w Polsce, gdzie narusza się świętość kościołów, miejsc świętych – mówił hierarcha.

 

Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę na fakt zniszczenia przez lewicowych wandali plenerowej wystawy na krakowskich Plantach. Chodzi o ekspozycję poświęconą Janowi Pawłowi II.

 

Zwłaszcza uderzyły mnie napisy i znaki na dwóch planszach. Pierwsza plansza to stare zdjęcie, kiedy mama przyszłego Papieża trzyma swoje dziecko na kolanach i tam został umieszczony napis „piekło kobiet”. Boże, gdyby pani Emilia nie chciała urodzić dziecka, a jej ciąża była zagrożona, nie mielibyśmy kogoś tak wielkiego, najwspanialszego z rodu Polaków w całych naszych dziejach, nie mówiąc o dziejach świata i Kościoła – powiedział metropolita krakowski.

 

To świadczy o tym, że coś pęka w naszym społeczeństwie. Dzieje się coś bardzo niedobrego. To musi być przedmiotem namysłu ze strony wszystkich, by ratować najbardziej zdrową tkankę polskiego narodu. Tkankę moralną, o którą tak bardzo był zatroskany i o którą walczył św. Jana Paweł II wtedy, kiedy był duszpasterzem, biskupem Krakowa i kardynałem, a potem papieżem – dodał hierarcha.

 

Pasterz Kościoła krakowskiego nawiązał też do Dekalogu, który był głównym motywem papieskiej pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 roku.

 

Potrzeba nam pod tym względem wielkiego namysłu, wielkiej rozwagi także w sferze edukacyjnej, a gdy chodzi o wierzących, wielkiej modlitwy o zbiorowe nawrócenie – zauważył ksiądz arcybiskup.

 

 

Źródło: Radio Maryja

RoM

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram