DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Arcybiskup Jędraszewski: Potrzeba nam namysłu, wielkiej rozwagi i zbiorowego nawrócenia

Arcybiskup Jędraszewski: Potrzeba nam namysłu, wielkiej rozwagi i zbiorowego nawrócenia
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Dzieje się coś bardzo niedobrego. To musi być przedmiotem namysłu ze strony wszystkich, by ratować najbardziej zdrową tkankę polskiego narodu. Tkankę moralną, o którą tak bardzo był zatroskany i o którą walczył św. Jan Paweł II – to słowa metropolity krakowskiego w reakcji na wulgarne i agresywne demonstracje zwolenników prawa do zabijania nienarodzonych.

 

 

- Wszyscy jesteśmy bardzo przejęci wydarzeniami, jakie wstrząsają Polską od kilku dni, wielkimi protestami, zwłaszcza ludzi młodych, którzy uważają, że rozpętało się dla nich piekło. Mówi się o piekle kobiet. To przyjmuje wyrazy świadczące o wielkim niezrozumieniu, czym jest człowiek, czym jest życie, począwszy od chwili poczęcia do momentu naturalnej śmierci. Ta podstawowa wrażliwość w niektórych kręgach przestała istnieć i działać – zauważył arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

- Mamy do czynienia z agresją niespotykaną w Polsce, gdzie narusza się świętość kościołów, miejsc świętych – mówił hierarcha.

 

Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę na fakt zniszczenia przez lewicowych wandali plenerowej wystawy na krakowskich Plantach. Chodzi o ekspozycję poświęconą Janowi Pawłowi II.

 

- Zwłaszcza uderzyły mnie napisy i znaki na dwóch planszach. Pierwsza plansza to stare zdjęcie, kiedy mama przyszłego Papieża trzyma swoje dziecko na kolanach i tam został umieszczony napis „piekło kobiet”. Boże, gdyby pani Emilia nie chciała urodzić dziecka, a jej ciąża była zagrożona, nie mielibyśmy kogoś tak wielkiego, najwspanialszego z rodu Polaków w całych naszych dziejach, nie mówiąc o dziejach świata i Kościoła – powiedział metropolita krakowski.

 

- To świadczy o tym, że coś pęka w naszym społeczeństwie. Dzieje się coś bardzo niedobrego. To musi być przedmiotem namysłu ze strony wszystkich, by ratować najbardziej zdrową tkankę polskiego narodu. Tkankę moralną, o którą tak bardzo był zatroskany i o którą walczył św. Jana Paweł II wtedy, kiedy był duszpasterzem, biskupem Krakowa i kardynałem, a potem papieżem – dodał hierarcha.

 

Pasterz Kościoła krakowskiego nawiązał też do Dekalogu, który był głównym motywem papieskiej pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 roku.

 

- Potrzeba nam pod tym względem wielkiego namysłu, wielkiej rozwagi także w sferze edukacyjnej, a gdy chodzi o wierzących, wielkiej modlitwy o zbiorowe nawrócenie – zauważył ksiądz arcybiskup.

 

 

Źródło: Radio Maryja

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-10-26 19:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W kółko słyszymy potrzeba nam debaty , potrzeba nam namysłu , potrzeba nam edukacji. A chaos i ANARCHIA TRYUMFUJE. Rząd zajmuje sie niewidocznym wirusem dba o nasze zdrowie bardziej niż my sami wdrażając nowe przepisy. Ze strachu jest na kwarantanie podobnie jak wielu hierarchów a po ulicach lataja jawni bandyci bez maseczek i terroryzują ludzi w maseczkach. Policja też chyba na kwarantanie bo nikt ze służb nie reaguje . TO chyba jakaś tragikomedia w realu.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Rysiu, ustawa o przymusowych szczepieniach obowiązuje w Polsce o 2008. Weź Ty nie siej fermentu i nie szukaj wszędzie teorii spiskowych :
1 miesiąc temu / Messi
 
Coś pęka ????? Coś już dawno zgniło tylko szanowni biskupi nie raczyli zauważyć . Zaklinanie rzeczywistości i marzenia.
1 miesiąc temu / Ziuta
 
Brat wyda brata na śmierć i ojciec swoje dziecko; powstaną dzieci przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 13 I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
1 miesiąc temu / Tomek
 
Nic tu nie pęka... księże Arcybiskupie - to wiosna kościoła i jej szczekające dzieci. . .
1 miesiąc temu / nic
 
"Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem," W. Cejrowski
1 miesiąc temu / Kasia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.