DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Arcybiskup Jędraszewski: dzieci to nie przeszkoda, a znak błogosławieństwa

Arcybiskup Jędraszewski: dzieci to nie przeszkoda, a znak błogosławieństwa
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Mamy trwać przy Bogu! Jeżeli On jest z nami, co znaczą siły, które są przeciwko nam? Ważne jest zatroskanie o prawdziwie dziecięcą miłość do Boga, o to, by nasze rodziny były Bogiem silne, o to, aby w dzieciach widziano znak błogosławieństwa, a nie istoty, które burzą wygodne życie – mówił metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski w sieprawskiej parafii pw. św. Michała Archanioła.

 


– „Któż jak Bóg”, w imię Którego zwycięsko walczą Jego aniołowie z Archaniołem Michałem na czele? – pytał na początku homilii arcybiskup. – „Któż jak Bóg”, któremu służą, i któremu cześć oddają męczennicy – ci, którzy „zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych aż do śmierci”. „Któż jak Bóg”, którego wysławiają swoim nienagannym postępowaniem święci pańscy jak apostoł Natanael, czyli Bartłomiej, o którym Pan Jezus powiedział: „To prawdziwy Izraelita, w którym niema podstępu”. „Któż jak Bóg”? Dzieje Kościoła to historia głoszenia światu prawdy o nieskończonym, jedynym, najwyższym Bogu. Te dzieje mówią również o konieczności zmagania, by trwać przy Bogu i bronić Jego świętego imienia – zaznaczył.

 

W te wielkie dzieje Kościoła wpisują się niezapomniane wydarzenia, które miały miejsce w Polsce dokładnie 100 lat temu – kontynuował metropolita i zwrócił uwagę na ważne dla naszej Ojczyzny i dla świata momenty, wśród których wymienił: Cud nad Wisłą, bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki i narodziny Karola Wojtyły. Arcybiskup zacytował słowa Jana Pawła II, który pisał, że nosi w sobie dług wdzięczności wobec tych, którzy za cenę swojego życia walczyli z bolszewickimi najeźdźcami. – Właśnie dlatego podczas swojej pielgrzymki, na Placu Zwycięstwa w Warszawie, Ojciec Święty mówił, że człowiek nie jest w stanie zrozumieć siebie bez Chrystusa. Bez Chrystusa również Polska i Polacy nie są w stanie siebie zrozumieć. Nasza narodowa tożsamość jest związana z Chrystusem i chrześcijaństwem – podkreślił i przypomniał zamach na życie papieża Polaka.

 

Dziś, kiedy stoją przed nami kolejne wyzwania, znowu wracamy do zawołania: „Któż jak Bóg”. Dodajemy też do niego słowa retorycznego pytania, jakie św. Paweł zawarł w Liście do Rzymian: „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (…). Chodzi o to, że mamy żyć z Bogiem i upatrywać w Nim fundament naszego doczesnego życia i opokę nadziei na życie wieczne – zaznaczył i dodał, że współcześnie łatwo ulec wielu zagrożeniom, a zwłaszcza laicyzacji, ateizacji, ideologii gender i LGBT.

 

Mamy trwać przy Bogu! Jeżeli On jest z nami, co znaczą siły, które są przeciwko nam? Ważne jest zatroskanie o prawdziwie dziecięcą miłość do Boga, o to, by nasze rodziny były Bogiem silne, o to, aby w dzieciach widziano znak błogosławieństwa, a nie istoty, które burzą wygodne życie – apelował na zakończenie arcybiskup, prosząc, aby nie zaniedbywać uczestnictwa w niedzielnej Mszy, wytrwałej modlitwy różańcowej i modlitwy do św. Michała: „Święty Michale Archaniele,wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

 

Źródło: diecezja.pl

 

 

 


DATA: 2020-09-29 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziękujemy Arcybiskupie!!!
22 dni temu / Robcik
 
Czasem błogosławieństwo, czasem przeszkoda ;
23 dni temu / E.
 
@ Głos podnosi sie w czasie ZAGROŻENIA i konieczności PRZEBUDZENIA. Jak nas FORMALNIE poinformowano mamy KRYZYS / >rozłam w Neokościele. Jesteśmy w toku WOJNY KULTUROWEJ. Nieprzyjaciel otacza wiernych Bogu wałem, oblega i ściska zewsząd. Błogosławiony Król Nasz Pan Jezus Chrystus."Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego.: Nauczycielu zabroń tego swoim uczniom ! Odrzekł: Powiadam wam : Jeśli ci umilkną , kamienie WOŁAĆ BĘDĄ." Ew. św. Łk 19, 40 i dalej Zapowiedź UPADKU MIASTA ... Powalą na ziemię ciebie i TWOJE DZIECI z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu swojego nawiedzenia.
24 dni temu / iskierka >@
 
Mozna wiedziec, dlaczego podnosisz glos?
24 dni temu / @iskierka
 
Piękna homilia ,taka podniosła! I tylko pozostaje nam zwrócić się do Boga słowami Naszego Papieża,,Chryste tyłu ludzkich cierpień, poniżeń wyniszczen ! Błagam Cię: pozostań! Pozostań i trwają naszej przyszłości!
24 dni temu / Adi1302
 
do / Aha tak dzieci z gwaltu tez bo nie sa niczemu one winne... Wyobraz sobie ze teraz ktos z twoich rodzicow ciebie informuje ze sie okazalo ze byles ty.. lub ktos inny niech sobie wyobrazi..z gwaltu tylko o tym sie nie mowilo to co... pojdziesz i poprosisz swoich rodzicow zabijcie mnie? W takich ludziach tez jest iskra życia ono sie juz rozwija.. Morderstwo to zbaicie takiego dziecka
24 dni temu / vfdvctt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.