DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Arcybiskup Jędraszewski: Czy tolerancja polega na szyderstwach z wiary?

Arcybiskup Jędraszewski: Czy tolerancja polega na szyderstwach z wiary?
Fot. J. Adamik / Archidiecezja Krakowska

Do głosu po raz kolejny dochodzi lewacki pomysł swoistej inżynierii społecznej, który odrzuca Boży zamysł odnośnie człowieka i jego życiowego powołania – ostrzegał w niedzielę metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski na nowotarskim rynku, gdzie odprawił uroczystą Mszę świętą z okazji 40. rocznicy wizyty w tym mieście św. Jana Pawła II.W homilii arcybiskup nawiązywał do wygłoszonego w Nowy Targu papieskiego przemówienia, które  dotyczyło między innymi spraw rodziny i małżeństwa: „To życiodajne zjednoczenie osób uczynił Stwórca pierwszym sakramentem, a Odkupiciel potwierdził ów odwieczny sakrament miłości i życia i nadał mu nową godność, wyciskając na nim pieczęć swojej świętości. Prawo człowieka do życia związane jest z ustanowienia Stwórcy oraz z mocy Chrystusowego Krzyża z sakramentalnym i nierozerwalnym małżeństwem” – mówił wówczas Jan Paweł II. Przypomniał że rodzina jest podstawową komórką życia społecznego, a małżeństwo związane jest z przekazywaniem Bożego daru życia i otaczaniem go największą miłością i najbardziej przejmująca troską. Arcybiskup zwrócił uwagę na aktualność tego przesłania i wagę papieskiej myśli.

 

Zamach na życie małżeńskie i rodzinne sięga dziś jeszcze bardziej głęboko – mówił w niedzielę metropolita krakowski. – Usiłuje się bowiem podważyć samą instytucję małżeństwa jako wspólnoty kobiety i mężczyzny. Co więcej, podważanie to pragnie się zaczynać już od edukacji, a właściwie: deprawacji, dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie do szkół przez niektóre polskie samorządy tzw. Karty LGBT. Stoi za tym, jak wiadomo, ideologia gender, według której sprawa płci człowieka nie jest związana przede wszystkim z jego strukturą biologiczną, ale ma głównie charakter kulturowy i zależy od jego osobistej decyzji – ostrzegał.

 

Metropolita dodał, że do głosu po raz kolejny dochodzi lewacki pomysł swoistej inżynierii społecznej, który odrzuca Boży zamysł odnośnie człowieka i jego życiowego powołania. Zaznaczył, że kolejnym zamachem na wolność małżeństwa i rodziny jest instrukcja WHO, dotycząca edukacji seksualnej dzieci, która odbiera im naturalną wolność i niewinność, a także organizowane przez zwolenników LGBT tzw. parady równości, które zaprzeczają pięknu człowieczeństwa kobiety i mężczyzny i są okazją do szyderstwa z prawd wiary.

 

Pytam zatem wszystkich odpowiedzialnych za nasze życie społeczne i narodowe: gdzie w tych paradach jest jeszcze miejsce na tolerancję, którą ich organizatorzy mają nieustannie na ustach i której domagają się dla siebie? Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać? – wołał arcybiskup  Jędraszewski.

 

W świetle powyższych wydarzeń metropolita przypomniał o inicjatywach podejmowanych od dłuższego czasu przez starostę tatrzańskiego, burmistrza miasta Zakopane oraz wójtów okolicznych gmin, mających na celu ochronę rodziny i małżeństwa, a także dzieci i młodzieży przed różnego rodzaju przejawami deprawacji. Jednym z przejawem odpowiedzialnego zatroskania tatrzańskich samorządowców było zorganizowanie kilka dni temu konferencji „Rodzina w społeczeństwie i państwie”.

 

Kończąc homilię, arcybiskup podkreślił, że wszystkie sprawy małżeństwa i rodziny trzeba nieustannie polecać Panu Bogu za przyczyną Matki Najświętszej, która na Podhalu gazduje w trzech niezwykłych sanktuariach: w Ludźmierzu, na Rusinowej Polanie i na Krzeptówkach. Prosił również, aby nigdy nie odcinać się od swoich chrześcijańskich korzeni, za to być dumnymi z Polski.

 

 

Źródło: diecezja.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-06-09 15:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prezydent Trzaskowski nie tylko promotorem lesbijek, pederastów, biseksualistów, transseksualistów i innych wynaturzeń ale o zgrozo, powołano go do Komitetu honorowego obchodów 100-lecia Związku Podhalan i 115-lecia Związku Górali, tak zacnych organizacji patriotycznych regionu Karpackiego. Co za szatański pomysł aby człowieka o takich przekonaniach powołać do tak zaszczytnego grona z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, czy prezydentem RP Andrzejem Dudą piastującym Patronat Honorowy nad uroczystościami? Czyżby prezes jednoosobowo zadecydował, za jaką cenę taka pogarda dla członków związku co w statucie organizacji mają wpisaną promocję rodziny i trzeźwości? Wątpliwym jest aby Zarząd podjął taką uchwałę. Był już taki góral W.K. co na Wawelu hołdował okupantom, o co chodzi w tej zdradzie postanowień statutowych? Czyżby te fakty nie były znane członkom Związku? Z wielkim bólem zwracam się do Zarządu Związku Podhalan o nawrócenie, nie podążajcie taką drogą! Duchu odnów
5 miesięcy temu / TADEUSZ
 
A gdzie nie ma demokracji jest raj na ziemi? Na przykład w III Rzeszy albo ZSRS?
5 miesięcy temu / ala wilk
 
Jestem z przekonań monarchistą... Doświadczenie uczy, że każda demokracja, gdzie polityka jest ustalana w oparciu o emecje ludu i prawo pizytywne prowadzi do mniej lub bardziej ukrytego totalitaryzmu... Rozalia Celakowna w swoich rozmowach z Panem Jezusem dokładnie usłyszała, że Chrystus chce być Królem Polski... Demokracja polska się przestraszyła, łącznie z biskupa... Odwagę zaś miał król Jan Kazimierz, gdy we Lwowie oddał Maryji Polskę we władanie... Odwagi tej nie miał nawet osławiony Józef Piłsudski, a co do arcybiskupa krakowskiego jeszcze raz podkresle; odejście od dobrze pojętej sakramentoligii w czasach Pawła VI, na co usilnie zwracali uwagę kardynałiwie Otatawiani i Bagio, doprowadziło do szaleństw interpretacyjnych w zakresie sakramentów św. np. w Niemczech, co owocuje m.in. odejściem od wiary wielu ludzi... Dlatego później widzimy agresywnych ludzi w stosunku do Kościoła, bez świadomości o co tak naprawdę walczą...
5 miesięcy temu / Krakusik
 
Biskup pyta ? :"Pytam zatem wszystkich odpowiedzialnych za nasze życie społeczne i narodowe gdzie w tych paradach jest jeszcze miejsce na tolerancję, .."- Co to ma być ? Pasterz - Ksiądz to Katecheta - Nauczycielski Głos Kościoła, który POUCZA JAK MA BYĆ i co jest miłe Panu Bogu. ROZPOZNAJE GRZECH , NAPIETNUJE GRZECH , wzywa do NAWRÓCENIA . To jest Jego Misja. Tak to jest jak Pasterze DIALOGUJĄ ze światem, uczestniczą w DEBATACH i oczekują ODPOWIEDZI OD ŚWIATA. Warto PRZYPOMNIEĆ Polskim Biskupom, że główny cieżar ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOCZYWA NA NICH a nie na jakiś "odpowiedzialnych" urzędnikach. A Ja jako wierna pytam : dlaczego w Kościele nie mówi się i nie POTĘPIA PUBLICZNIE grzechów SODOMII tylko tworzy gorszące DUSZPASTERSTWO lgbt. Zamiast przypominać o INICJATYWACH władz lokalnych Bp Jędraszewski winien przeprowadzić PRAWDZIWE REKOLEKCJE o tym co mówi Słowo Boże o zboczeńcach/ gorszycielach a BLUŹNIERCÓW PUBLICZNIE NAPIĘTNOWAĆ.
5 miesięcy temu / iskierka
 
@Krakusik Może przynajmniej nie mówił na jaką konkretnie partię masz głosować, albo o której będzie w salce przy kosciele spotkanie z politykiem.
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
Jagiełło przed Grunwaldem uczestniczył we Mszy św. Nie jeden raz... Naboznie... Dziś Msza św. często to rodzaj spotkania bez zaznaczonych dokładnie celów... Wczoraj ksiądz w czasie Mszy św. wszystko zepsuł przez swoje komentarze, życzenia dobrego obiadu, jakieś uśmiechy, kazanie bez jasno zaznaczonego przesłania... Ksiądz jest In persona Christo, a nie showman... To główne źródło zła... Jeżeli księża i biskupi nie przyłożą się do sprawowania Mszy św., to nie wierzę, aby słowa biskupa Jedraszewskiego miały jakikolwiek sens...
5 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.