DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Arcybiskup Jeanbart: aby w Syrii nastał pokój, obce wojska muszą wyjechać

Arcybiskup Jeanbart: aby w Syrii nastał pokój, obce wojska muszą wyjechać
SOS Chretiens dOrient / You Tube

Arcybiskup Jean-Clement Jeanbart z Aleppo apeluje, aby obce wojska opuściły Syrię, bo ich obecność uniemożliwia osiągnięcie pokoju.

 

Nie pozwalają na to, by Syria się odrodziła. To przerażająca rzecz. Jesteśmy zasmuceni i zatroskani. Ludzie cierpią i nie wiedzą już, czego oczekiwać, żyją w ciągłej obawie przed nowymi atakami, czy spadającymi bombami. To, co się dzieje przerasta każdy rozum i ludzkie odczucia – powiedział ordynariusz katolików obrządku melchickiego w Aleppo. Dodał, że ludzie przestali już komukolwiek ufać. Ile razy bowiem pojawia się choćby maleńka nadzieja na dialog, zostaje ugaszona kolejnymi bombami. Sytuację tę nazwał diaboliczną.

Hierarcha zwrócił uwagę na ciągłą obecność w Syrii obcych sił, które wspierają własne interesy geopolityczne, co uniemożliwia osiągnięcie pokoju. To co się tutaj dzieje to nie jest działanie naszego ludu, ale pochodzi z zagranicy – stwierdził arcybiskup Jeanbart.

 

– Zdecydowana większość walczących to obcokrajowcy lub fundamentaliści, którzy uważają, że inni nie mają prawa do tego, aby tutaj żyć. Oni muszą opuścić nasz kraj, aby Syryjczycy mogli rozpocząć między sobą rozmowy, które pozwolą im znaleźć odpowiednie rozwiązania – podkreślił ordynariusz.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2018-04-18 10:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@sp: nie było żadnej wojny domowej w Syrii, to telewizyjny mit. Byłem w Syrii w 2011 roku już kiedy się zaczęła ta niby wojna. Na ulicach spokój, tylko wojsko pilnowało lotniska i czasem na drogach stały posterunki. Mimo, że nie wyglądam na Syryjczyka nikt mnie nie zatrzymywał. Telewizja Al Jazira z Kataru wciąż relacjonowała marsze i protesty z Syrii, a w Syrii ludzie wyglądali przez okna i pytali gdzie te protesty??? Potem nagle zjechało się różnych islamistów z całego świata, jeżdżących nowymi Toyotami z fabrycznie montowanymi karabinami czy wyrzutniami i zaczęli walczyć. Początkowo ludność się dołączyła bo myśleli: demokracja, dobrobyt... a tu się okazało, że islamiści i szariat. Więc stwierdzili to my już wolimy Assada. Dlatego nie mogą pokonać Assada, bo ma poparcie 70-80% społeczeństwa.
3 miesiące temu / veritas
 
Nie zaczęło się jednak od wjazdu obcych wojsk, lecz od wojny domowej. Na osłabiony organizm dopiero rzuciły się różne sępy.
3 miesiące temu / sp
 
A Polacy, jak głupi, cieszą się, że na ich terytorium jest znowu obce wojsko w eksterytorialnych bazach. Rozlokowanych w miejscu, które jest mało prawdopodobnym kierunkiem natarcia ZBiR. Za to doskonale się nadaje do ataku na oba te państwa. Albo na Warszawę, bronioną przez jedną brygadę pancerną w Wesołej na starym sprzęcie i ukompletowaniu załóg w okolicach 60%.
3 miesiące temu / Dante
 
Przeciez tym obcym wojskom nie zalezy na pokoju. Ci ktorzy mogli walczyc o pokój uciekli po zasiłki taka armia mlodych ludzi.....
3 miesiące temu / Servus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.