DZIŚ JEST:   18   KWIETNIA   2019 r.

Wielki Czwartek
Św. Ryszarda Pampuri
Św. Galdina, biskupa
 
 
 
 

Arcybiskup Hoser: świat odrzucający Boże prawo jest skazany na zagładę

Arcybiskup Hoser: świat odrzucający Boże prawo jest skazany na zagładę
Fot. Twitter/Radio Warszawa

Maryja ostrzega nas, że świat odrzucający Boże Prawo skazany jest na zagładę – powiedział arcybiskup Henryk Hoser. W ramach obchodów stulecia objawień fatimskich w czasie uroczystej Mszy świętej w powstającym w Radzyminie sanktuarium św. Jana Pawła II ordynariusz warszawsko-praski nałożył Matce Bożej Fatimskiej papieską koronę. Następnie zawierzył Jej całą diecezję.

 

Przywołując wezwania Litanii Loretańskiej, arcybiskup Hoser mówił o roli Najświętszej Maryi Panny w historii zbawienia. Przypomniał dogmat o Jej Niepokalanym Poczęciu oraz o Bożym rodzicielstwie. Zachęcał do szukania w Niej oparcia. – Jak pisali Ojcowie Kościoła, skoro Jezus jest Królem Królów, to Maryja, Ta, która nosiła Go w swoim łonie, ofiarowała światu i wychowywała, jest także nie tylko naszą Matką, ale i Wszechmocną Panią – Królową, której opieki i orędownictwa powinniśmy przyzywać – powiedział biskup ordynariusz. Przywołując przykład cudu w Kanie Galilejskiej zapewniał, że ci, którzy zwracają się do Maryi, zawsze zostają wysłuchani.

Biskup warszawsko-praski zaapelował do wiernych by nałożenie koron na figurę Matki Bożej Fatimskiej było nie tylko wyrazem czci wobec Maryi, ale również odpowiedzią na Jej zaproszenie do życia wiarą. – Jeśli potraktujemy poważnie Jej słowa wówczas poczujemy że wzrastamy i żadne przeciwności nie będą w stanie nas powalić. Co więcej – przekonywał arcybiskup Hoser – „będziemy zdolni potwierdzać wszystkie nasze życiowe zaangażowania, począwszy od przyrzeczeń chrzcielnych, poprzez sakrament bierzmowania, aż po śluby zakonne, święcenia kapłańskie czy przysięgę małżeńską, której Bóg jest świadkiem.

Zwrócił uwagę, że w czasie zawierania sakramentu małżeństwa gwarantem jego ważności i trwałości jest sam Jezus Chrystus. – On nigdy nie odmawia swojej wierności. To człowiek odmawia Bogu wierności łamiąc przysięgę małżeńską. Jak podają statystyki, jedna trzecia małżeństw w Polsce się rozpada – powiedział ksiądz arcybiskup, nazywając to katastrofą.

Przywołując orędzie fatimskie duchowny ostrzegł, że zlekceważenie Bożego Prawa grozi światu klęską. Jako jeden z przykład przywołał II wojnę światową, która zgodnie ze słowami Maryi była karą za grzechy odejścia ludzi od Boga.

Podkreślił, że jeżeli nasze życie osobiste, społeczne, państwowe nie wpisuje się w logikę, w etos Królestwa Bożego wówczas skazane jest na degradację, a nawet na zagładę. – Tak się dzieje od początku istnienia ludzkości – stwierdził biskup warszawsko-praski.

Jako ratunek wskazał drogę ukazaną przez Maryję. – Mamy podobnie jak Ona stawać się obywatelami Królestwa Niebieskiego. Świadkami tego są ci, którzy w 1920 roku na przedpolach Warszawy oddali swoją krew by Polska była krajem wolnym i suwerennym, by Jej obywatele mogli bez obawy wyznawać swoją wiarę – powiedział abp Hoser.

W ubiegłych latach w ramach Nowenny Fatimskiej zawierzono Matce Bożej wszystkie rodziny, parafie, diecezjalne środki publicznego przekazu oraz kapłanów, osoby konsekrowane i diecezjalne dzieła charytatywne.

 

 

Źródło: KAI

RoM
 

 


DATA: 2017-08-22 22:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Swiete slowa abp Henryku Hoser: swiat ktory odrzuca prawo Boze idzie na zaglade. Po temu: precz z gender, precz z eutanazja, precz z aborcja, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie. Precz z wszelkim klamstwem i precz z cywilizacja smierci. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "53997"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.