DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Arcybiskup Hoser: Nie dajmy sobie ukraść Adwentu przez komercję

Arcybiskup Hoser: Nie dajmy sobie ukraść Adwentu przez komercję
Fot. Jakub Szymczuk / Gość Niedzielny / Forum

Nie dajmy sobie ukraść adwentu przez komercję – zaapelował do wiernych ksiądz arcybiskup Henryk Hoser podczas Mszy świętej w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Ordynariusz warszawsko-praski zachęcał by słuchając Słowa Bożego uczyć się odkrywania obecności przychodzącego Chrystusa w prozie codziennego życia.

 

Stawiając przed nami w czasie Adwentu postać proroka Izajasza, św. Jana Chrzciciela, św. Józefa czy Najświętszą Maryję Pannę, Kościół zachęca do otwartości i wrażliwości na tchnienie Ducha Świętego, który uczy nas oczekiwania na przyjście Pana. Nie chodzi bowiem tylko o właściwe przeżycie wspomnienia pamiątki narodzin Jezusa w Betlejem za czasów panowania cesarza Augusta, ale przede wszystkim o przygotowanie swojego serca na przyjście Chrystusa w momencie naszej śmierci. Przybędzie On wówczas by nas zabrać do Królestwa Niebieskiego. Pytanie tylko: Czy my będziemy na to gotowi? – powiedział arcybiskup Hoser zachęcając każdego do refleksji na własnym życiem.

 

Hierarcha podkreślił, że Bóg nieustannie przychodzi do człowieka w różnych okolicznościach jego ziemskiego życia. – Jezus przybywa by ofiarować nam prawdę o Bogu, który jest naszym Ojcem – Ojcem pełnym miłości i miłosierdzia, a więc tym, który jest spełnieniem najgłębszych ludzkich tęsknot. On do niczego nas nie zmusza i niczego nie nakazuje, ale odwołuje się do naszej wolności – przypominał pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

 

Kaznodzieja zwrócił również uwagę, że tym który pierwszy wychodzi na spotkanie z człowiekiem jest Bóg. – Nim przyjdzie On w sposób widzialny przygotowuje nas na spotkanie ze sobą poprzez sakramenty – powiedział ksiądz arcybiskup.

 

Mówca podkreślił, że pierwszym krokiem na drodze nawrócenia jest uświadomienie sobie własnego grzechu, a więc oddalenia od Boga. Do tego jednak potrzeba zatrzymania się w biegu codziennego życia. – Nie straćmy zatem czasu Adwentu. Nie dajmy go sobie ukraść przez komercję – zaapelował abp Hoser zwracając uwagę, że mimo, iż święta rozpoczną się dopiero za trzy tygodnie, to w supermarketach już jest Boże Narodzenie, już stoją choinki, są gwiazdki, aniołki oraz angielskie kolędy, bo polskich jeszcze nikt nie ośmiela się śpiewać.

 

Biskup warszawsko-praski zachęcał również do codziennej Mszy świętej roratniej by wraz z Maryją odkrywać miłujące oblicze Boga objawione w Jezusie Chrystusie.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2017-12-03 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dosłownie dobrze ze to mówi bo niektorzy ksieza tez poszli w kase a w szczegolnosci zachod nie wierzacy juz trza mowic jak jest tylko w krajach europy srodkowo wschodniej swieta sa takie jak w polsce bo nazachodzie to nie wiara czy patryiotyzm napedza swieta i duchowe przezywanie w spokoju. Tylko konsumpcjonalizm i kapitalizm za zgoda kosciola i lub przejeciem i tam gdzie pujdziemy na swieta nie z rodzina jak masz lub masz czas i co kupimy ile wydamy bez sensu co to swieta dla korpo i bankow dla hipermarketow telewizji i w sklepie w niedziele jak w ogole a nie w swiatyni lu b w domu to swieta z zachodu z nazwy a nie swieta smieszne ale tak tam to wyglada i jest od lat to idzie do nas
ponad 1 rok temu / nea
 
Nie masz bladego pojęcia o współczesnej astrofizyce, skoro błędne nazywasz hipotezy pewną wiedzą. W związku z tym odpowiedź brzmi: twoje puste slogany do nikogo samodzielnie myślącego nie trafią.
ponad 1 rok temu / do Analityk
 
"Panie przecież jadaliśmy z Tobą!" A Pan odpowie: odstąpcie ode mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości! I pójdą w ogień wieczny!
ponad 1 rok temu / MM
 
Współczesna astrofizyka wyjaśniła definitywnie jak powstał Wszechświat i kiedy zginie. Zatem do kogo trafiają te puste slogany ?
ponad 1 rok temu / Analityk
 
Niech najpierw arcybiskup Hoser wyrzuci komercję kompanii szczepieniowych, jaką głosi...ze swojego autorytetu... bardzo wielu rodziców dzieci poszkodowanych przez szczepienia przestało ufać Kościołowi
ponad 1 rok temu / MatkaPolka
 
Najpierw niech Hierarchia przestanie "świętować" przed nadejściem Bożego Narodzenia, łażąc po tzw. wigiliach w rożnych sejmach etc. Biskupowi dedykuję wypowiedź słynnego konwertyty G.Ch; "Nie ma nic obrzydliwszego niż obchodzenie Świąt Bożego narodzenia zanim one nadejdą".
ponad 1 rok temu / katopol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.