DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Arcybiskup Henryk Hoser: wraz z całym Episkopatem popieram inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”

Arcybiskup Henryk Hoser: wraz z całym Episkopatem popieram inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”
Arcybiskup Henryk Hoser. FOT.Krystian Maj/FORUM

„Wraz z całym Episkopatem popieram ustawodawczą inicjatywę obywatelską Zatrzymaj aborcję, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96 proc. aborcji w Polsce” – napisał abp Henryk Hoser w specjalnym komunikacie, skierowanym do proboszczów diecezji warszawsko-praskiej. Hierarcha zachęca do zaplanowania w każdej parafii zbiórki podpisów pod projektem.

 

W komunikacie abp Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, informuje, że wkrótce organizatorzy akcji „Zatrzymaj aborcję” przekażą wzór karty do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem. W związku z tym biskup warszawsko-praski prosi o zaplanowanie w każdej parafii zbiórek w co najmniej jedną niedzielę między wrześniem a październikiem.

 

Pod treścią komunikatu dołączono także praktyczne wskazówki dotyczące zbiórki podpisów. Jak poinformowano, z furty przy kurii warszawsko-praskiej należy odebrać wzory kart do zbierania podpisów. Wolontariuszy do zbierania podpisów w parafiach wyznaczają proboszczowie „we własnym zakresie spośród parafian”. Wypełnione karty należy najpóźniej do 10 listopada dostarczyć do kurii.

 

Projekt nowelizacji ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży został złożony u Marszałka Sejmu przez Kaję Godek z Fundacji „Życie i rodzina” oraz Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk, dyrektor stowarzyszenia CitizenGO Polska.

 

Projekt zakłada wykreślenie z ustawy zapisu o tzw. przesłance eugenicznej, czyli art. 4a ust. 1 pkt 2. Artykuł ten zezwala na aborcję w sytuacji, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

 

Rozpoczęta 1 września zbiórka podpisów potrwa do 15 listopada. Aby projektem zajęli się posłowie, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” musi złożyć u Marszałka Sejmu minimum 100 tys. podpisów. Przez pierwsze dwa dni zebrano ich 2,5 tys.

 


KAI

MWł
 


DATA: 2017-09-08 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ignorantko, dziecko to nie jest wasze ciało. Won do szkoły na lekcje biologii.
ponad 2 lata temu / do wrednaona
 
Dobrze nie róbmy aborcji dzieci które będą wegetować jak rośliny i cierpieć aż do śmierci.. Mogę być za tym pod warunkiem, że to księża i inni duchowni zajmą się opieką dzieci upośledzonych fizycznie i poniosą jakiekolwiek koszty rozwoju dziecka i później osób dorosłych jeśli oczywiście dożyją później starości. Drodzy księża won od wyra i kobiet. To nasze ciało, nasza pochwa i nasz brzuch nic Wam do tego.
ponad 2 lata temu / wrednaona
 
Kościół katolicki może zakazywać swym wiernym pewnych czynów, ale nie ma uprawnień do wydawania nakazów czy zakazów w powszechnym działaniu ludzkiego prawodawstwa oraz wydawania sankcji,gdy zwykły człowiek nie chcę stosować jego dogmatyki.
ponad 2 lata temu / nn
 
Ja podpiszę, nie zakładając z góry, że coś nie wyjdzie. Uda się czy nie uda - działaliśmy.
ponad 2 lata temu / Eulalia
 
Ja na pewno nie podpiszę, bo to i tak nie ma sensu. Jeśli chcecie zatrzymać aborcję zajmijcie się pomocą dla osób, które mają wychowywać niepełnosprawne dzieci, a dopiero potem bawcie się w zakazy. Zostawiacie ludzi samych sobie i tylko żądacie żeby spełniali wasze oczekiwania.
ponad 2 lata temu / XYZ ...
 
Ks abp Henryku Hoser wspaniale cieszymy sie i prosimy o wiecej, a zatem: precz z gender, precz z eutanazja, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z pornografia, precz z samogwaltem, precz z pigulka aborcyjna dzien po, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie, precz z neobanderyzmem, precz z wszelkim klamstwem i szatanem, po prostu precz z cywilizacja smierci!!! Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.