DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wcześniejszy przykład tego co nazywasz "nauką furtkową" zawarty jest w Mt19,7. I twórca tej "nauki" (Mojżesz) nie został za nią zganiony przez Pana Jezusa.
ponad 1 rok temu / do Nick
 
ja słowa przewodniczącego odebrałem w sposób, że nie można zamykać drogi dla grzeszników (w tym dla cudzołożników). Należy ich "zaprosić" do Kościoła i powiedzieć, że możecie żyć z drugą osobą ale nie może cudzołożyć. Wówczas po wyspowiadaniu sie z całego życia będziecie mogli przystąpić do Komunii Świętej. Ale warunki się nie zmienią czyli brak cudzołożenia. Czy dobrze zrozumiałem?
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Skoro KEP wydal kiedys dokument o spowiedzi furtkowej to moglby tez wydac dokument o nauce furtkowej. Familiaris consortio nr 84.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Familiaris consortio nr 84.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Bardzo nas boli ten zamęt, w którym pogrąża się i Kościół w Polsce. Dokument jest mętny...Teraz mową Ksiądz Arcybiskup nie naprawi tego, co się stało. Gdzie wierność Ewangelii? Gdzie jednoznaczność? Ewangelia jest: tak-tak, nie-nie. Kto w mętnej wodzie ryby łowi? Ten będzie blisko drugiego, kto będzie blisko Chrystusa. Ten będzie czuły, kto spotka się z Bogiem, kto w Niego uwierzy i Go pozna. Kto nie dostrzeże grzechu, bo mu zamydlili oczy, to jak się nawróci? Co stanie się z tymi, co idą po Najświętszy Chleb, a są w rękach diabła, bo dano im odgórne przyzwolenie? Co z tymi co teraz jeżdżą za granicę po rozgrzeszenie, żeby dobrze wypaść na uroczystościach rodzinnych (bo im się wydaje, że otworzyła się droga)? Czy odnajdą pokój serca ci, którzy przystępują do Stołu Pańskiego w grzechu? Wierni, zwyczajni ludzie są załamani tym, co się dzieje.
ponad 1 rok temu / wierna
 
To prawda, że nie ma w Wytycznych o Komunii dla cudzołożników, ale nie ma też mowy o konieczności nawrócenia cudzołożników. Przeciwnie. Wytrwałe życie w cudzołóstwie zostało w Wytycznych potraktowane jako element pozytywny o czym świadczy zapis, że duszpasterze będą przeprowadzać rozeznawanie, czy cudzołożnicy zachowują wierność (wspólnikowi w grzechu!). Jaka to jest ciągłość z wcześniejszym nauczaniem Kościoła?
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Jak ja uwielbiam taką teologiczno poprawną nowomowę....
ponad 1 rok temu / Wróblowski
 
Księże Arcybiskupie, niech Twoja mowa będzie: tak, tak - nie, nie, bo co nadto, to od Złego pochodzi...
ponad 1 rok temu / Idzi
 
To polityczne kunktatorstwo najbardziej niszczy jedność Kościoła. Szkoda, że i polscy biskupi przykładają do tego ręki!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Przebiegły Episkopat "okopał" się na z "góry upatrzonym stanowisku"...
ponad 1 rok temu / irtur
 
Ps Niech jeszcze Ksiądz Arcybiskup - gdyby oczywiście Ksiądz Arcybiskup był tak uprzejmy - wyjaśni co by było gdyby "w naszym kraju rozumienie cudzołóstwa" było inne.
ponad 1 rok temu / ma
 
Teraz mamy interpretację do "Wytycznych", które są interpretacją "Amoris Laetitia". Z interpretacji interpretacji wynika, że cenimy Jana Pawła II, ale trzymamy się w całej rozciągłości "naszego drogiego papieża Franciszka" zwłaszcza zapewne w tym co jest w diecezji rzymskiej czy w Argentynie, nie mówiąc o partykularnym Kościele w Niemczech.
ponad 1 rok temu / ma
 
"Wytyczne" są tego rodzaju, że obecnemu papieżowi można będzie powiedzieć: "wdrożyliśmy Twoją naukę w całej pełni" a jak nastanie nowy papież, bardziej konserwatywny, można będzie powiedzieć: "nigdy nie wdrożyliśmy komunii dla cudzołożących". "Wytyczne" są takie, że dzisiejsi biskupi mogą je praktykować np. "konserwatywnie" a jutrzejsi - modernistycznie i rewolucyjnie. Powstaną diecezjalne poradnie, które wdrożą odpowiednie prowadzenie par niesakramentalnych, w efekcie nawet proboszczowie nie będą wiedzieli dlaczego te pary przystępują do Komunii i nie będą mogli nijak zareagować a nawet niczego się dowiedzieć: czy odstępstwo wdrożono, czy nie.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
"Reszta jest milczeniem..."
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.