DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Arcybiskup Gądecki o atakach na Kościół i dialogu ze środowiskami LGBT

Arcybiskup Gądecki o atakach na Kościół i dialogu ze środowiskami LGBT
Fot: Krystian Maj/FORUM

Arcybiskup Stanisław Gądecki stanowczo sprzeciwił się aktom profanacji, dokonywanym między innymi podczas homoseksualnych parad. Podkreślił, że nie ma możliwości prowadzenia dialogu ze środowiskami otwarcie wrogimi wierze. Przewodniczący KEP zwrócił też uwagę na powiązanie homoseksualizmu i pedofilii wśród niektórych duchownych.

 

Od dłuższego czasu mamy do czynienia z niezwykle intensywną dyskusją społeczną, której przedmiotem jest Kościół – powiedział arcybiskup Stanisław Gądecki w rozmowie z „Niedzielą”.

 

Pojawia się wiele głosów nieprzychylnych, a nawet wrogich, wobec Kościoła i wartości religijnych. W  ostatnich tygodniach miały jednak miejsce akty jawnej profanacji największych świętości, wobec których trzeba zdecydowanie zaprotestować – dodał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Hierarcha podkreślił, że chodzi o profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej oraz „akty bluźnierstwa, do których dochodzi podczas tzw. marszów środowisk gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów”.

 

Inicjatywy te cechują  się swego rodzaju przewrotnością, bo pretekstem do ich organizowania jest rzekomo promocja większej tolerancji w społeczeństwie, tymczasem – o czym wspominałem w liście – stają się one miejscem jawnej nietolerancji, obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii Eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych – podkreślił duchowny.

 

W ostatnim czasie zaistniało w społeczeństwie naprawdę wiele zła, które dotyka wspólnotę Kościoła i wprost uderza w Boga i Matkę Najświętszą. I w tym momencie trzeba jasno powiedzieć „dość” – podkreślił.  

 

Zdaniem arcybiskupa Gądeckiego niemożliwe jest prowadzenie dialogu ze środowiskami zwalczającymi Kościół i moralność.

 

Nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu, depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka. Prawdą jest też to, że Kościół otrzymał zadanie głoszenia Ewangelii wszystkim, i nikt nie powinien być wyłączony z możliwości usłyszenia Dobrej Nowiny. Także osoby przynależące do wspomnianych środowisk mają to prawo. Dla nas osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia. W imię wierności naszemu Zbawicielowi i w imię miłości do naszych sióstr i braci musimy jednak głosić całą Ewangelię – nie unikając wymagań, które ona niesie, i nie przestając nazywać śmiertelnym grzechem tego, co nim w istocie jest. Gdybyśmy tak nie czynili, okradalibyśmy naszych bliźnich z prawdy, która także im się należy  – dodał.

 

Hierarcha pytany o korelację między skłonnościami homoseksualnymi a pedofilią, odpowiada, że „wielu ludzi zaprzecza tego rodzaju zależności. Jednakże wyniki dotychczasowej kwerendy, której dokonaliśmy, mówią o pedofilii homoseksualnej w niemal 60 proc.”, dodając, że organizacje prorodzinne zajmujące się również tą kwestią wskazują na jeszcze wyraźniejszą zależność.

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przyznał że dostrzega istnienie problemu pedofilii wśród niektórych duchownych. Zauważył, że przykład konkretnego księdza z parafii, będącego gorliwym duszpasterzem jest dla wiernych ważniejszy niż doniesienia medialne o skandalach. Podkreślił również, że ważnym wsparciem dla dobrych kapłanów są modlitwa, słowa wsparcia i publiczna obrona ze strony wiernych świeckich.

 

Abp Gądecki wyjaśnił m.in. również, że mimo zarzutów stawianych filmowi braci Sekielskich, wciąż uważa za słuszne wyrażone po jego premierze podziękowania: „Mam nadzieję, że wstrząs wywołany przez ten film przyczyni się do wewnętrznego oczyszczenia wspólnoty Kościoła. I w tym sensie ufam, że wyniknie z niego dobro”.

 

Źródło: „Niedziela”

mjend

 


DATA: 2019-07-19 11:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Mam nadzieję, że wstrząs wywołany przez ten film przyczyni się do wewnętrznego oczyszczenia wspólnoty Kościoła." No to kiedy zobaczymy dymisje biskupów i procesy? Jak ma sie Kosciół oczyscic gdy hierarchowie nie dają przykładu?
6 miesięcy temu / Wierny
 
Nareszcie!
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
Popieram wypowiedź abpa Gądeckiego! Brawo za odwagę!
6 miesięcy temu / Pro Fide
 
Abp St. Gądecki > podkreślił, że nie ma możliwości prowadzenia dialogu ze środowiskami otwarcie wrogimi wierze.< Należy domniemywać , że dialog w duchu ekumenizmu z INNYMI środowiskami WROGIMI WIERZE ale tajnymi masoni, kulturalnymi, wpływowymi i zasobnymi w pieniądze Żydzi, politycznymi nowocześni ateiści UE JEST nie tylko możliwy ale pożądany. Warto dopytać na czym będzie polegał ZDECYDOWANY PROTEST który ZAPOWIEDZIAŁ z tak dużym opóźnieniem Przewodniczący KEP ?
6 miesięcy temu / iskierka
 
Nie uwazam, aby "Dialog" z ludzmi lgbt zmienil cokolwiek. Podstaw chrzescijanstwa nie mozna zmieniac dla jakies ideologii, dla jakis mrzonek ludzkiej fantazji.
6 miesięcy temu / CH
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.