DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Więc sobie sam odpowiedziałeś
ponad 5 lat temu / TheModern
 
@TheModern Zakres interwencji chirurgicznej jest związany zazwyczaj z wielkością guza, ale w niektórych postaciach wymaga szerokiego wycięcia tkanek (np. dermatofibrosarcoma protuberans). Należy pamiętać, że chirurgia nowotworów należy do jednych z najtrudniejszych; wymaga zarówno wielkiego doświadczenia, wiedzy jak i odpowiedzialności ze strony chirurga. Leczenie chirurgiczne nowotworów jest zazwyczaj częścią leczenia skojarzonego, które jest wymagane w przypadku większości nowotworów w postaci inwazyjnej (tzn. w takim stadium zaawansowania, które umożliwia tworzenie przerzutów drogą krwi i układu chłonnego). W przypadku wczesnych postaci nowotworów, jak np. nieinwazyjny rak piersi (carcinoma in-situ) leczenie chirurgiczne jest ostatecznym, jedynym sposobem postępowania, w niektórych przypadkach wspomagane innym sposobem leczenia miejscowego, jakim jest radioterapia.
ponad 5 lat temu / Piotr
 
Jesteś kolejnym przykładem na to, że lewactwo jest niereformowalne, bo jest zamknięte na logiczną i merytoryczną argumentację, a jedynie rzuca demagogicznymi sloganami. Lewackie poglądy są oderwane od rzeczywistości, nie mówiąc o tym, że wielu lewaków prezentuje bardzo niski poziom intelektualny.
ponad 5 lat temu / do Obserwator
 
@Piotr A czy wycięcie guza jest leczeniem raka?
ponad 5 lat temu / TheModern
 
Obserwator. Jeśli uważasz się za takiego inteligenta, to przeczytaj Psalm 14, a zwłaszcza werset 1-2 dla Ciebie. Jak ruszysz ciót swoimi zwojami, to może coś Ci zaświta, bo po Twoim wpisie widać, że Einstein to z Ciebie nie jest.
ponad 5 lat temu / polak
 
@Obserwator Czy jako osoba prezentująca wysoki poziom intelektualny możesz uczciwie powiedzieć, że in vitro jest leczeniem niepłodności? Proszę o Twoją odpowiedź z pokorą wobec rzeczywistości.
ponad 5 lat temu / Piotr
 
Kolejny przykład na to, że Kościół w Polsce jest instytucją niereformowalną, w której rządzą ludzie zamknięci na współczesny świat i pozbawieni umiejętności logicznego myślenia. Są to głosiciele poglądów, które nie mają racji bytu w aktualnej rzeczywistości, nie mówiąc o tym, że wielu z nich prezentuje bardzo niski poziom intelektualny
ponad 5 lat temu / Obserwator
 
BRAWO ABP DZIĘGA !!! MARYJA PROWADZI. A GDYBY DO TEGO, NASZ EPISKOPAT ZARZĄDZIŁ "JERYCHO" RÓŻAŃCOWE, W CAŁEJ POLSCE, ALE TAKIE PRZEZ MIN TYDZIEŃ, WRAZ Z POSTEM, A PÓŹNIEJ W KAŻDYM KOŚCIELE SPOWIEDŹ GENERALNĄ I MSZĘ TRYDENCKĄ W "PEŁNYM RYNSZTUNKU" ,TAK JAK ZROBIŁ TO KRÓL SOBIESKI PRZED BITWĄ ALBO PIŁSUDSKI TO EFEKT BYŁBY NATYCHMIASTOWY. JAKI TO WSTYD, ŻE 100 PARĘ TYS LUDZI JEST W KRUCJACIE RÓŻAŃCOWEJ, A PODOBNO POLSKA MA 38MLN LUDZI. A GDZIE ONI SĄ ?
ponad 5 lat temu / owca.Chrystusa
 
cd. Władza ich traci wówczas swą podstawę, albowiem gdzie nie ma sprawiedliwości, nie może być władzy. Leon XIII Diuturnum illud
ponad 5 lat temu / Piotr
 
JEDYNY POWÓD ODMOWY POSŁUSZEŃSTWA WŁADZY 15. Jeden jest tylko powód uwalniający ludzi od posłuszeństwa, mianowicie gdyby żądano od nich czegoś przeciwnego prawu naturalnemu albo Bożemu, tam bowiem, gdzie zachodzi pogwałcenie prawa natury lub woli Bożej, zarówno sam rozkaz, jak wykonanie go byłoby zbrodnią. Gdyby więc kto znalazł się w tym położeniu, iż miałby do wyboru nie usłuchać rozkazów Boga albo panujących, powinien postąpić według słów Jezusa Chrystusa, nakazujących oddać: "Cesarzowi co jest cesarskie, a Bogu co jest Boskiego" (Mat 22,21), a idąc za przykładem Apostołów śmiało odpowiedzieć: "Słuchać należy Boga raczej niż ludzi" (Dz 5,29). I nie zarzucać tym, którzy w ten sposób postępują, iż łamią obowiązek posłuszeństwa, jeśli bowiem wola panujących jest w sprzeczności z wolą i prawami Boga, to oni sami władzy swej granice przekraczają i sprawiedliwość odwracają.
ponad 5 lat temu / Piotr
 
To wstyd i hańba dla naszego Sejmu i Senatu,że przegłosowali tę ustawę.Trzeba modlić się aby Komorowski ją zawetował.
ponad 5 lat temu / stein
 
P. Leo. To trochę za mało. Dlaczego biskupi polscy nie włączą się na serio w krucjatę różańcową za Ojczyznę, dlaczego nie nawołują do niej? Dlaczego księża boją się modlić za Ojczyznę, przyjmują intencje (i forsę), ale tych intencji nie odczytują? Boją się - kogo? Biskupów? "Przez Serce Maryi o królowanie Chrystusa w naszej Ojczyźnie". Wzięli tacy pieniądze, a intencje "w sercu mają"? Bo Pan Bóg wie, jaka to intencja?
ponad 5 lat temu / Maciek
 
Nareszcie !!! Nareszcie Ktos z Hierarchii Koscielnej ,nie owijajac w bawelne mial odwage wygarnac "madralom" . Bogu i Jego Eminancji niech beda dzieki
ponad 5 lat temu / Leo
 
"Senatorowie", którzy nie przyszli na głosowanie tej zbrodniczej ustawy tj. Grzegorz Bierecki(PIS), Bohdan Paszkowski(PIS), Andżelika Możdżanowska(PSL) - też podlegają ekskomunice. Po co J.Kaczyński pojechał na Jasną Górę? Portal "wpolityce" znowu lansuje religię judeo-chrześcijańską...Strach się bać.
ponad 5 lat temu / Zwracam uwagę
 
Mario, wiem. I nie On jeden, ale to wciąż ZA MAŁO!!! Właśnie ustawą o in-vitro otwarto wrota piekieł. Cały Episkopat powinien wołać jednym głosem!!! Swoją drogą - czy abp. Dzięga odmawia komunii publicznym grzesznikom? Pytam bez złośliwości, po prostu nie wiem.
ponad 5 lat temu / Elżbieta
 
Mario, wiem, że wsparł i co dalej? Jest kilku innych, którzy także wsparli. To ZA MAŁO!!! Właśnie otwierają się wrota piekieł - in vitro. Jeśli Episkopat nie zagrzmi jednym głosem jesteśmy straceni. Swoją drogą - czy Abp Dzięga odmawia komunii św. publicznym grzesznikom? Pytam bez złośliwości, po prostu nie wiem.
ponad 5 lat temu / Elżbieta
 
Ekskomunikować każdego który głosuje przeciw Nauce Kościoła. Czas oddzielić ziarna od plew.
ponad 5 lat temu / PWL
 
nie bedzie Intronizacji, nie bedzie Polski...
ponad 5 lat temu / razorrr
 
@Elżbieto, musisz wiedzieć, że abp Dzięga był pierwszym, który wsparł Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.
ponad 5 lat temu / Maria
 
Trzeba by krucjaty różańcowej szanowny Ekscelencjo, no ale przecież nie mamy wojny, prawda?
ponad 5 lat temu / Elżbieta
 
To dalej udzielajcie - kapłani - Komunii Św. tym, co "zostawiają Pana Boga przed drzwiami urzędów", albo "Popierają in vitro, bo są za życiem". Odwagi kapłani, odmawiajcie Komunii wiarołomcom! Odmawiajcie, bo ściągacie karę na siebie i na Kościół, bo to trzeba odpokutować!!!
ponad 5 lat temu / Jurek
 
Tylko ustawa zakazująca in vitro jest dobra.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.