DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Więc sobie sam odpowiedziałeś
ponad 4 lata temu / TheModern
 
@TheModern Zakres interwencji chirurgicznej jest związany zazwyczaj z wielkością guza, ale w niektórych postaciach wymaga szerokiego wycięcia tkanek (np. dermatofibrosarcoma protuberans). Należy pamiętać, że chirurgia nowotworów należy do jednych z najtrudniejszych; wymaga zarówno wielkiego doświadczenia, wiedzy jak i odpowiedzialności ze strony chirurga. Leczenie chirurgiczne nowotworów jest zazwyczaj częścią leczenia skojarzonego, które jest wymagane w przypadku większości nowotworów w postaci inwazyjnej (tzn. w takim stadium zaawansowania, które umożliwia tworzenie przerzutów drogą krwi i układu chłonnego). W przypadku wczesnych postaci nowotworów, jak np. nieinwazyjny rak piersi (carcinoma in-situ) leczenie chirurgiczne jest ostatecznym, jedynym sposobem postępowania, w niektórych przypadkach wspomagane innym sposobem leczenia miejscowego, jakim jest radioterapia.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
Jesteś kolejnym przykładem na to, że lewactwo jest niereformowalne, bo jest zamknięte na logiczną i merytoryczną argumentację, a jedynie rzuca demagogicznymi sloganami. Lewackie poglądy są oderwane od rzeczywistości, nie mówiąc o tym, że wielu lewaków prezentuje bardzo niski poziom intelektualny.
ponad 4 lata temu / do Obserwator
 
@Piotr A czy wycięcie guza jest leczeniem raka?
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Obserwator. Jeśli uważasz się za takiego inteligenta, to przeczytaj Psalm 14, a zwłaszcza werset 1-2 dla Ciebie. Jak ruszysz ciót swoimi zwojami, to może coś Ci zaświta, bo po Twoim wpisie widać, że Einstein to z Ciebie nie jest.
ponad 4 lata temu / polak
 
@Obserwator Czy jako osoba prezentująca wysoki poziom intelektualny możesz uczciwie powiedzieć, że in vitro jest leczeniem niepłodności? Proszę o Twoją odpowiedź z pokorą wobec rzeczywistości.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
Kolejny przykład na to, że Kościół w Polsce jest instytucją niereformowalną, w której rządzą ludzie zamknięci na współczesny świat i pozbawieni umiejętności logicznego myślenia. Są to głosiciele poglądów, które nie mają racji bytu w aktualnej rzeczywistości, nie mówiąc o tym, że wielu z nich prezentuje bardzo niski poziom intelektualny
ponad 4 lata temu / Obserwator
 
BRAWO ABP DZIĘGA !!! MARYJA PROWADZI. A GDYBY DO TEGO, NASZ EPISKOPAT ZARZĄDZIŁ "JERYCHO" RÓŻAŃCOWE, W CAŁEJ POLSCE, ALE TAKIE PRZEZ MIN TYDZIEŃ, WRAZ Z POSTEM, A PÓŹNIEJ W KAŻDYM KOŚCIELE SPOWIEDŹ GENERALNĄ I MSZĘ TRYDENCKĄ W "PEŁNYM RYNSZTUNKU" ,TAK JAK ZROBIŁ TO KRÓL SOBIESKI PRZED BITWĄ ALBO PIŁSUDSKI TO EFEKT BYŁBY NATYCHMIASTOWY. JAKI TO WSTYD, ŻE 100 PARĘ TYS LUDZI JEST W KRUCJACIE RÓŻAŃCOWEJ, A PODOBNO POLSKA MA 38MLN LUDZI. A GDZIE ONI SĄ ?
ponad 4 lata temu / owca.Chrystusa
 
cd. Władza ich traci wówczas swą podstawę, albowiem gdzie nie ma sprawiedliwości, nie może być władzy. Leon XIII Diuturnum illud
ponad 4 lata temu / Piotr
 
JEDYNY POWÓD ODMOWY POSŁUSZEŃSTWA WŁADZY 15. Jeden jest tylko powód uwalniający ludzi od posłuszeństwa, mianowicie gdyby żądano od nich czegoś przeciwnego prawu naturalnemu albo Bożemu, tam bowiem, gdzie zachodzi pogwałcenie prawa natury lub woli Bożej, zarówno sam rozkaz, jak wykonanie go byłoby zbrodnią. Gdyby więc kto znalazł się w tym położeniu, iż miałby do wyboru nie usłuchać rozkazów Boga albo panujących, powinien postąpić według słów Jezusa Chrystusa, nakazujących oddać: "Cesarzowi co jest cesarskie, a Bogu co jest Boskiego" (Mat 22,21), a idąc za przykładem Apostołów śmiało odpowiedzieć: "Słuchać należy Boga raczej niż ludzi" (Dz 5,29). I nie zarzucać tym, którzy w ten sposób postępują, iż łamią obowiązek posłuszeństwa, jeśli bowiem wola panujących jest w sprzeczności z wolą i prawami Boga, to oni sami władzy swej granice przekraczają i sprawiedliwość odwracają.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
To wstyd i hańba dla naszego Sejmu i Senatu,że przegłosowali tę ustawę.Trzeba modlić się aby Komorowski ją zawetował.
ponad 4 lata temu / stein
 
P. Leo. To trochę za mało. Dlaczego biskupi polscy nie włączą się na serio w krucjatę różańcową za Ojczyznę, dlaczego nie nawołują do niej? Dlaczego księża boją się modlić za Ojczyznę, przyjmują intencje (i forsę), ale tych intencji nie odczytują? Boją się - kogo? Biskupów? "Przez Serce Maryi o królowanie Chrystusa w naszej Ojczyźnie". Wzięli tacy pieniądze, a intencje "w sercu mają"? Bo Pan Bóg wie, jaka to intencja?
ponad 4 lata temu / Maciek
 
Nareszcie !!! Nareszcie Ktos z Hierarchii Koscielnej ,nie owijajac w bawelne mial odwage wygarnac "madralom" . Bogu i Jego Eminancji niech beda dzieki
ponad 4 lata temu / Leo
 
"Senatorowie", którzy nie przyszli na głosowanie tej zbrodniczej ustawy tj. Grzegorz Bierecki(PIS), Bohdan Paszkowski(PIS), Andżelika Możdżanowska(PSL) - też podlegają ekskomunice. Po co J.Kaczyński pojechał na Jasną Górę? Portal "wpolityce" znowu lansuje religię judeo-chrześcijańską...Strach się bać.
ponad 4 lata temu / Zwracam uwagę
 
Mario, wiem. I nie On jeden, ale to wciąż ZA MAŁO!!! Właśnie ustawą o in-vitro otwarto wrota piekieł. Cały Episkopat powinien wołać jednym głosem!!! Swoją drogą - czy abp. Dzięga odmawia komunii publicznym grzesznikom? Pytam bez złośliwości, po prostu nie wiem.
ponad 4 lata temu / Elżbieta
 
Mario, wiem, że wsparł i co dalej? Jest kilku innych, którzy także wsparli. To ZA MAŁO!!! Właśnie otwierają się wrota piekieł - in vitro. Jeśli Episkopat nie zagrzmi jednym głosem jesteśmy straceni. Swoją drogą - czy Abp Dzięga odmawia komunii św. publicznym grzesznikom? Pytam bez złośliwości, po prostu nie wiem.
ponad 4 lata temu / Elżbieta
 
Ekskomunikować każdego który głosuje przeciw Nauce Kościoła. Czas oddzielić ziarna od plew.
ponad 4 lata temu / PWL
 
nie bedzie Intronizacji, nie bedzie Polski...
ponad 4 lata temu / razorrr
 
@Elżbieto, musisz wiedzieć, że abp Dzięga był pierwszym, który wsparł Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.
ponad 4 lata temu / Maria
 
Trzeba by krucjaty różańcowej szanowny Ekscelencjo, no ale przecież nie mamy wojny, prawda?
ponad 4 lata temu / Elżbieta
 
To dalej udzielajcie - kapłani - Komunii Św. tym, co "zostawiają Pana Boga przed drzwiami urzędów", albo "Popierają in vitro, bo są za życiem". Odwagi kapłani, odmawiajcie Komunii wiarołomcom! Odmawiajcie, bo ściągacie karę na siebie i na Kościół, bo to trzeba odpokutować!!!
ponad 4 lata temu / Jurek
 
Tylko ustawa zakazująca in vitro jest dobra.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.