DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Arcybiskup Dzięga: Niech mężczyźni stają na straży świątyń

Arcybiskup Dzięga: Niech mężczyźni stają na straży świątyń
Fot. Wikimedia Commons

Arcybiskup Andrzej Dzięga w swym „Liście do Kapłanów” zachęcił katolickich mężczyzn do wstępowania w szeregi straży broniących kościołów przed atakami barbarzyńców.

 

Metropolita szczecińsko-kamieński podkreślił, że napaści na świątynie „nie mają charakteru przypadkowego”. Polecił swoim księżom, by wraz z wiernymi dziękowali Panu Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego, a także za wnioskodawców inicjatyw zmierzających do pełniejszej ochrony życia nienarodzonych.

 

Diecezjanie powinni także prosić „o łaskę nawrócenia i opamiętania dla organizatorów oraz uczestników bezbożnych manifestacji przeciwko prawnej ochronie życia dzieci”.

 

Ksiądz arcybiskup wyraził wdzięczność tym, którzy „starają się ochraniać świątynie, kapłanów i dzieła Boże”. Docenił inicjatywy tworzenia Kościelnej Służby Porządkowej. Zachęcił mężczyzn do tego, by dołączyli do takich formacji. „Niech powrócą do Kościoła, niech odbędą pokutę” – napisał z kolei o uczestnikach proaborcyjnych demonstracji.

 

Źródło: wiez.com.pl

RoM

 


DATA: 2020-10-29 11:31
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
32
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Życie bez wiary za która oddać mogę życie jest dla mnie bez sensu! Warchoły atakujące kościoły atakują pamięć, historię oraz wolność Polski oraz Polaków. Jak w każdym wolnym kraju! Ja mam prawo wierzyć lub nie! I żaden warchoł wychowany i poddany post komunistycznym zmianom spolecznym, Które bardzo ciężko pracowały aby stworzyć, zmienić człowieka w bezwartościowy produkt którym z łatwością da się zarządzać i kierować, nie jest w stanie zagrozić wolnemu kościołowi i nie reprezentuje Polskiego stanowiska. Wstyd mi że Polacy pozwolili sobie wmówić te wszystkie telewizyjne kłamstwa na temat kościołów. Powiedzcie mi durni wywrotowcy, niszczący świątynie. Czy my, ludzie wolnej wiary, chrześcijanie, musimy was popierać aby być tak zwanym "wolnym człowiekiem"? Otóż nie! Wy nam narzucacie totalny system a za wroga wspólnego wybraliście sobie kościół. Tak jak Hitler za wroga wspulnego wybrał Żydów. Ślepi Polacy! Przejzyjcie i brońcie Kościołów! Brońcie Wolności!
2 miesiące temu / Polska i tylko
 
Tego co się dzieje już nie zatrzymacie - idzie nowe pokolenie. Ich wiara nie jest już taka głupia jak ich dziadków i rodziców. Oni myślą. Oni są wykształceni i umieją pytać. Kościół polski nie jest na nich gotowy.
2 miesiące temu / Jasiek
 
Niech kapłani stają.
2 miesiące temu / Artur Kamiński
 
Proszę Księdza, a dlaczego w tych kościołach nie ma Was z wiernymi na nieustannym różańcu? Tylko o ochronę budowli kościelnej Wam chodzi, a nie o modlitwy całodobowe nawet, do utraty tchu!!! Ograniczenie wiernych na mszach powinno Was zmobilizować także do odprawiania przez każdego księdza po trzy msze św. w każdą niedzielę i to przez wszystkich księży, nie tylko tych pracujących w danej parafii. A jak jest? Odprawiają sobie koncelebry, a reszta wiernych, która nie miesci się w liczbie tych, co mogą uczestniczyć w niewielkim kościele, ma popatrzeć na msze w TV.
2 miesiące temu / katolik
 
Dlaczego mężczyzn a nie kobiet? Już żadna nie należy?
2 miesiące temu / Warchoł
 
Cały list do przeczytania tutaj https://kuria.pl/aktualnosci/Slowo-Ksiedza-Arcybiskupa-Metropolity-do-Kaplanow4244 Piękny jest też akapit: Po raz kolejny proszę też wszystkich Was Drodzy Księża, nie promujcie Komunii Świętej na rękę. Wszędzie, gdzie to możliwe niech będą przygotowane odpowiednie stabilne klęczniki balaski, aby każdy wierny mógł w pełni bezpiecznie i adoracyjnie przyjmować prawdziwe Ciało Pana. Główną naszą odpowiedzią na zniewagi i bluźnierstwa wobec Pana Boga ma być bowiem pełne, także zewnętrzne, oddanie chwały Panu. Odpowiednia postawa przy Komunii Świętej też jest tego znakiem.
2 miesiące temu / Czytelnik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.