DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Arcybiskup Depo wzywa do modlitwy ws. „Golgota Picnic”

Arcybiskup Depo wzywa do modlitwy ws. „Golgota Picnic”
Wojciech Barczynski / FORUM

Metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przypomniał, że zaangażowanie katolików nie może ograniczać się do zmiany systemów czy struktur. Dodał, że data pokazania przedstawienia nie jest przypadkowa, a katolików wezwał do modlitewnej mobilizacji przeciw bluźnierstwom.


Jak podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu, zaangażowanie katolików nie może ograniczać się do zmiany systemów czy struktur. – Nasze życie opieramy na Dekalogu i Ewangelii. Dlatego nie chcemy, aby nasza obecność w społeczeństwie była jakąkolwiek kolejną obietnicą bez pokrycia – powiedział hierarcha.


Arcybiskup zauważył, że projekcja obrazoburczego „Golgota Picnic” w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podobnie jak zorganizowanie koncertu amerykańskiej skandalistki o pseudonimie „Madonna” 15 sierpnia 2012 roku, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, to nie przypadki. – To celowe granie na uczuciach. Antyreligijne i obrazoburcze przedstawienia, promowanie antychrześcijańskich artystów to sprawdzenie, na ile mogą sobie pozwolić – zaznacza metropolita częstochowski.


Każda modlitwa jest stawaniem przed Bogiem w klimacie aktualnych spraw, które przeżywamy. Potrzeba nam prosić Ducha Świętego, by przypominał nam prawa i nasze obowiązki. Mamy prawo do wolności sumienia i religii. Mamy prawo do wiary w Jezusa Chrystusa – naszego Pana i Boga. Pośrednictwo Jego Matki Maryi jest dla nas ratunkiem w tym kolejnym wyzwaniu, które idzie ze świata. Nasze mocne zmobilizowanie się do ufnej, gorliwej modlitwy różańcowej jest dla nas odpowiedzią na wszelkiego rodzaju zło, które nas otacza i uderza – podkreślił ks. abp Depo w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.


 

Źródło: „Nasz Dziennik”

kra


DATA: 2014-06-25 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasuwa się pytanie: Czy stać ich na tyle odwagi żeby obrażać tylko Pana Jezusa, a czemu tak ochoczo nie zabiorą się za: ?Mahomet Picnic? lub ?Mojżesz Picnic? !?!?!?
ponad 6 lat temu / olo13jcb
 
Modlitwa jest bardzo ważna, ale równie ważne jest działanie, zwłaszcza jeżeli ktoś jest młody, mieszka w mieście, gdzie ma być bluźnierstwo i ma czas by pójść i nie dopuścić do tego.
ponad 6 lat temu / stoLica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.