DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Arcybiskup Cinncinati: Watykan musi otworzyć akta McCarricka

Arcybiskup Cinncinati: Watykan musi otworzyć akta McCarricka
Arcybiskup Dennis Schnurr. Fot. Archidiecezja Cinncinati

Ordynariusz amerykańskiej diecezji Cincinnati wezwał do otwarcia dossier Watykanu na temat kardynała McCarricka. Według arcybiskupa Dennisa Schnurra, to jedyny sposób by wyjść ponad dyskusję „słowo przeciwko słowu” i sięgnąć po dowody zawarte w dokumentach.

 

Ksiądz arcybiskup skomentował skandal związany z homoseksualnymi nadużyciami byłego kardynała, w rozmowie z rozgłośnią Holy Spirit Radio. – Wydaje mi się, że jedynym sposobem, aby dotrzeć do sedna całej sytuacji, jest otwarcie akt McCarricka. Muszą być i w Waszyngtonie, i w Watykanie takie akta, związane z całą tamtą korespondencją – przekonywał hierarcha.

 

Arcybiskup zwrócił uwagę, że świadectwo byłego nuncjusza Carla Marii Vigano wymienia kilka dokumentów, jednak oparte jest na osobistych wspomnieniach. – Inni z kolei mówią: „Nasze wspomnienia nie są takie”. Jedynym sposobem na dotarcie do faktów jest sprawdzenie akt i mam nadzieję, że plik zostanie otwarty – argumentował abp Schnurr. – Nie widzę innego sposobu, aby dojść do sedna tej bardzo bolesnej, tej bardzo smutnej sytuacji – dodał.

 

Ordynariusz Cincinnati zasiada w komitecie wykonawczym Rady Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB). Gremium to również opowiada się za otwarciem archiwów sprawy McCarricka. Wezwanie komitetu aby sprawa została jednoznacznie wyjaśniona, poparł w specjalnym oświadczeniu przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. – Kardynał DiNardo zamierza udać się do Rzymu i porozmawiać z Ojcem Świętym. Wiem także, że kardynał O'Malley, który jest przedstawicielem Ojca Świętego do zbadania sprawy wykorzystywania seksualnego w Kościele zaproponował, by wspólne z kardynałem DiNardo spotkali się z Ojcem Świętym – poinformował arcybiskup Schnurr.

 

Ordynariusz Cinncinati jasno opowiada się za integralną nauką Kościoła w sprawie rodziny. Między innymi prowadził modlitwy przed placówką aborcyjną Planned Parenthood na terenie Nebraski. Wiosną w surowym tonie ostrzegał księży swojej diecezji przed organizowanym na państwowym uniwersytecie spotkaniem z duchownymi aktywistami LGBT: jezuitą Jamesem Martinem oraz siostrą Jeanne Gramick.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 Zobacz także:

 

Listy arcybiskupa Vigano

 

Listy arcybiskupa Vigano

 


DATA: 2019-04-03 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niby to takie oczywiste i PROSTE a jednak bardzo trudne. Wystarczy >zejść z kanapy< albo z >piedestału
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Była informacja na Frondzie o tym dokumencie dzisiaj.
ponad 1 rok temu / Grzesiek
 
Papież w sobotę jasno powiedział że ma zamiar WALCZYĆ z klerykalizmem...jak widać ani homopederaści,ani pedofile nie są problemem dla Bergoglio w KK tylko kardynałowie na spotkanie z którymi będzie kask przez sportowców motocyklowych na audiencji ofiarowany...Deon o tym pisze...wierzyć się nie chce że papież Kościoła Katolickiego tak żałosny poziom kultury osobistej reprezentuje...sic!...
ponad 1 rok temu / Megi
 
@7654. Gdzie o tym czytałeś? Franciszek prędzej czy później będzie musiał znowu odnieść się do tej sprawy, ale czy ta zwłoka nie jest związana niszczeniem dokumentów?
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Rozbijają kościół od wewnątrz, a lewacy się cieszą
ponad 1 rok temu / cichy
 
Wyciekło pismo iformujące o sprawie McCarrick z 2006 roku
ponad 1 rok temu / 7654
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.