DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Znowu typowy przykład zawłaszczenia słów przez ideologie, gdy ktoś nie zauważa, że do wzrostu sumienia potrzebna jest również jego praca, a często i praca innych, bo wszystko mu się kojarzy z socjalizmem...
ponad 1 rok temu / sp
 
Intrygujące zdanie :"Wspólna praca prowadząca LUDZKIE sumienia do WZROSTU." Od kiedy to "praca" i to jeszcze wspólna może prowadzić SUMIENIA ? To natchnienia Ducha Św. i Opatrzność Boża poprzez łaskę prowadzą wiernych K.K. przez życie do WYPEŁNIENIA WOLI BOŻEJ, wypełnienia osobistego POWOŁANIA > ZBAWIENIA . " Wspólna praca" była w SOCJALIŹMIE np. czyny społeczne gdzie ludzie różnych zawodów wykonywali wspólnie 1 CZYN / pracę dla partii i gdzie wszyscy byli "równi" i mieli po "równo" czyli ...Historia lubi się powtarzać a naiwność ludzka zawsze jest wykorzystywana pod hasłami DOBRA. Jak uczy Kościół : Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem, którego głos w jego wnętrzu rozbrzmiewa. Sanktuarium to nie "urząd" , gdzie każdy może wejść a urzędnik /nawet kościelny/ ogłosić swoje prawa. To niezmienna nauka K.K. i Słowo Boże formują sumienie katolika do WZRASTANIA w CNOTACH. SZTUKA tylko zadawala ZMYSŁY.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Wspólna. Poprzez osobistą pracę każdego z nas, poprzez systemy prawne, ekonomiczne, oparte o Bożą sprawiedliwość, poprzez sztukę prowadzącą duszę ku Bogu, poprzez wychowanie kolejnych pokoleń w poszanowaniu dla Bożych przykazań... Skoro to jest dla Ciebie "intelektualny bełkot", to trudno. Twój wybór. Dla mnie zaś słowa abpa Chaputa są umocnieniem.
ponad 1 rok temu / sp
 
Znam definicje słów . WSPÓLNA praca nad "wzrostem" sumień" to INTELEKTUALNY BEŁKOT . Zabawnie brzmi w tym kontekście " Nie dajmy sobie odbierać...". - End.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@iskierka, kultura to inaczej... uprawa, praca nad wzrostem. Kultura osobista to praca nad sobą, by szanować człowieka. Kultura wolności sumienia, to wspólna praca prowadząca ludzkie sumienia do wzrostu. To, co dziś nazywa się np. popkulturą, to jest właśnie nowomowa, manipulacja słowem "kultura", bo mamy przecież do czynienia z niszczeniem, również sumień. Nie dajmy więc sobie odbierać znaczenia słów!
ponad 1 rok temu / sp
 
"Kultura" osobista, "kultura" wolności sumienia ? To NOWOMOWA której używają przede wszystkim uczestnicy debat. Wielkie zasługi w jej promowaniu ma TVN, Tok-FM, bardzo kulturalny R.P.O. Bodnar, oraz progresiści kościelni. Każdy prawdziwy Katolik zna Katechizm i wie czym jest wolność i jak z niej korzystać mając przed oczami Przykazania Boże. Jak nadużyje tej "wolności" to popada w GRZECH i biegnie się wyspowiadać. Ale o TYM grzechu TA "KULTURA" i ci KULTURALNI nowocześni ludzie nie chcą słyszeć. Ta "kultura" wolności sumienia idealnie WPISUJE SIĘ w wolność religijną i jak nas poucza Arcybiskup powinna służyć postępowi człowieka. Tu dochodzimy do SEDNA : ludzie mają być kulturalni i służyć postępowi CZŁOWIEKA. Na tym polega właśnie PRZEFORMATOWANIE ale Przykazań Bożych a nie praw człowieka. Nic dziwnego, że w USA tak wielu wiernych i biskupów jest przeformatowanych i głosi dziwne nauki: "Wszyscy jesteśmy wierzącymi."; walka o idee i wartości w świeckim społ."?
ponad 1 rok temu / iskierka >sp
 
@iskierka, co masz przeciwko życiu własciwie rozumianą kulturą wolności sumienia? Każdy katolik powinien taką wolność sumienia posiadać i cenić. To wyróżnia nas bardzo mocno spośrod niewierzących, innych religii, a nawet odłamów chrześcijaństwa. Katolik to człowiek wewnętrznie wolny, który nie MUSI, lecz całym sercem i duszą CHCE żyć w Bogu. Bóg nie pragnie niewolników. Niewolników pożąda Szatan.
ponad 1 rok temu / sp
 
Przykład NOWOMOWY : "Musimy zacząć żyć tą kulturą tutaj, dziś i teraz." Katolik żyje SAKRAMENTAMI Św. i wypełnianiem Woli Bożej a nie jakąś "kulturą". Jak Biskup może mówić o SPORZE w Kościele Katolickim w sprawie Sakramentu Małżeństwa ? To JEST PROBLEM TYCH WŁAŚNIE nie wyłączając duchownych , KTÓRZY ŻYJĄ kulturą ŚWIATA. Prawo Boże I Nauka K.K. jest constans. Podobnie rzeczą NIEBYWAŁĄ JEST aby nasze lenistwo, nieudolność, brak wiary , nie wypełnianie WOLI BOŻEJ kwitować / konkludować "Bóg zajmie się resztą ." To Panu Bogu zdamy RACHUNEK CO ZROBILIŚMY a co zepchnęliśmy na barki innych nie wyłączając jak słyszymy Pana Boga co jest obraźliwe.
ponad 1 rok temu / iskierka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.