DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Arcybiskup Berlina: Święcenie kobiet? Byłbym gotowy na nowe rozwiązania

Arcybiskup Berlina: Święcenie kobiet? Byłbym gotowy na nowe rozwiązania
Abp Heiner Koch. Membeth/Wikimedia

Czy święcenia kobiet są teologicznie możliwe? Takie pytanie stawia sobie arcybiskup Berlina Heiner Koch. Choć unika wyraźnej odpowiedzi, to deklaruje gotowość na „nowe rozwiązania”.

 

W Kościele katolickim w Niemczech trwa zagorzała debata na temat udzielania kobietom święceń kapłańskich. Sprawa została autorytatywnie rozstrzygnięta przez papieża św. Jana Pawła II, ale w ocenie niemieckich progresistów zmiany są możliwe. Teraz mówił o tym arcybiskup Berlina, Heiner Koch.

 

Według tego hierarchy oczekiwania kobiety posiadania większych wpływów w Kościele są całkowicie uprawnione. Nie może być już dłużej tak, że kobiety będą mówić, iż nie mają w Kościele nic do powiedzenia i nie są słuchane, stwierdził.

 

W rozmowie z rozgłośnią „rbb” z Berlina podkreślił, że jak dotąd nikt nie przedstawił mu istotnego argumentu, który wskazywałby na teologiczną możliwość udzielania kobietom święceń kapłańskich, tak, by nie rezygnować z katolickiego rozumienia sakramentalności męskości i kobiecości w kontekście Chrystusa i Kościoła. Przyznał jednak, że jest gotowy tę sprawę dyskutować i pójść „nowymi drogami”, jeżeli te okażą się możliwe.

 

Źródło: katholisch.de

Pach


DATA: 2019-08-26 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Natychmiastowa suspensa stosowana jest jedynie w przypadku księdza walczącego o przywrócenie wyrzuconej z kościoła przy Wronieckiej w Poznaniu Mszy Wszechczasów.
11 miesięcy temu / stefan
 
Mówiąc takie brednie o możliwości "święceń" dla kobiet, Koch automatycznie stawia się poza Swiętym Kościołem Katolickim i już nie jest żadnym arcybiskupem, nawet już nie jest duchownym katolickim i powinien być natychmiast przez papieża Franciszka suspendowany z hukiem!!!! Niemcy to jednak jest zakała Europy i siedlisko diabła!
11 miesięcy temu / Król Artur
 
Część niemieckich biskupów jest ponad papieżem, ba, ponad Jezusem Chrystusem. Oni są panami Kościoła nie Bóg. Są w mocy ustanawiać nowe prawa, nowe przykazania i nowe prawdy wiary. Lutra mają za patrona. Teutońska pycha, która nie zna granic.
11 miesięcy temu / zygfryd
 
Niemcy: gniazdo lęgowe wszelkiego zła- od wieków-w całej historii. W Kościele Katolickim nie ma teologicznej możliwości udzielania święceń kapłańskich kobietom.Założciel Kościoła Jezus Chrystus nie powołał kobiet do tej służby.Arcybiskup Koch nie wie o tym?
11 miesięcy temu / siostra
 
"Nie może być już dłużej tak, że kobiety będą mówić, iż nie mają .. nic do powiedzenia .." - No nie może! Ileż człowiek wytrzyma słuchania takiego bełkotu?
11 miesięcy temu / sp
 
Szaleniec, czy świadomy prowokator?
11 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.