DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Arcybiskup Bangkoku: sekularyzm to nowy sposób ujawniania się szatana w dzisiejszym świecie

Arcybiskup Bangkoku: sekularyzm to nowy sposób ujawniania się szatana w dzisiejszym świecie
By Abhisit Vejjajiva (Flickr Uploaded by 2T) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

„Sekularyzm jest nowym sposobem ujawniania się szatana we współczesnym świecie” – stwierdził w rozmowie z Catholic News Agency nowo mianowany kardynał Francis Xavier Kriengsak Kovithavanij, arcybiskup Bangkoku.


- Ludziom wydaje się, że sekularyzm ma miłe oblicze, a nie straszne – dodał, Wg kard. Kovithavanija, sekularyzm stanowi największe wyzwanie nie tylko dla katolicyzmu, ale także innych wyznań. - Ludzie zbyt łatwo ulegają sekularyzmowi i to nie tylko w Azji. Ma on wpływ także na wyznawców innych religii – podkreślił duchowny.

 

Hierarcha podkreśla, iż chce zdecydowanie walczyć z zeświecczeniem poprzez propagowanie edukacji katolickiej, aktywne duszpasterstwo i promowanie katolickiego modelu życia wśród rodzin azjatyckich, by swoim przykładem przyciągały do Chrystusa jak najwięcej osób.

 

Tajlandia jest krajem w przeważającej mierze buddyjskim. Wyznawcy Chrystusa stanowią zaledwie 1,2 procent populacji. Spośród prawie 64 milionów ludzi jest około 292 tysięcy katolików, żyjących w 10 diecezjach. Stanowią oni zaledwie około 0,46 procent ogółu ludności kraju.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.
DATA: 2015-02-26 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@[email protected] - Przepraszam, co masz na myśli pisząc - "A gdyby tekst Ewangelii dostosować choć minimalnie do aktualnych problemów ludzi,Kościoła ,religii" - bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam? Czy ty chcesz zmieniać teksty Ewangelii? Teksty Ewangelii są tłumaczone z języków oryginalnych, teksty oryginalne były pisane przez apostołów, bądź spisywane przez uczniów apostołów. Nie ma tam absolutnie miejsca na jakiekolwiek dostosowywanie. Zmiana jest wykluczona. Nawet moderniści się jeszcze na to nie poważyli. Chyba, że Cię źle zrozumiałam. Ale jeśli nie, to byłby to straszny precedens, każdy modernista mógłby sobie stopniowo dowolnie zmieniać treść Objawienia pod pozorem dostosowywania do aktualnych problemów ludzi, Kościoła ,religii.
ponad 5 lat temu / Iw
 
Rzymski katolik? Coś wspaniałego.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Tylko pewna maleńka uwaga,wcale nie wiem,czy tu pasuje?Homilie księży po przeczytaniu Ewangelii omawiają własnie przeczytany tekst! A gdyby tekst Ewangelii dostosować choć minimalnie do aktualnych problemów ludzi,Kościoła ,religii? Księża operują przeważnie symbolami ,homilie są tekstami filozoficznymi i przeciętnego słuchacza niestety męczą! Zauważyłem,że się wyłączam ze słuchania i potem kontrolując się ,nie wiem, o czym ksiądz mówił!
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Ależ ks. arcybiskupie, sekularyzm to nic nowego. Co najmniej od czasów oświecenia ukazuje nam swoją "przyjazną" twarz.
ponad 5 lat temu / Iw
 
Trzeba się modlić za kapłanów bo szatan nie śpi tylko kombinuje jak nas załatwić ! Modlitwa za nich jest podstawą, nawet za tych co to niby cośrobią zle, przecież mamy się za siebie modlić i byc jedno ! Tylko Maryja i Chrystus mogą nas zbawić !
ponad 5 lat temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.