DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Arcybiskup Aupetit na pogrzebie policjantów: zły duch podszywa się pod Boga

Arcybiskup Aupetit na pogrzebie policjantów: zły duch podszywa się pod Boga
Arcybiskup Aupetit. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. MAXPPP/Forum

Francja pożegnała we wtorek czterech policjantów, którzy w ubiegłym tygodniu padli ofiarą ataku islamisty w paryskiej prefekturze. Najpierw hołd zamordowanym oddał prezydent Macron. Po południu Mszę w ich intencji odprawił metropolita Paryża, arcybiskup Michele Aupetit.

 

W homilii hierarcha zauważył, że postawa zamachowca stawia nas w obliczu tajemnicy zła. Przyznał, że trudno jest zrozumieć nienawiść, w imię której zabił on swych kolegów i sam był gotowy zginąć. – Jedno jest jednak pewne – mówił arcybiskup Paryża – ten, kto nienawidzi swego brata, nie zna Boga choćby się na Niego powoływał. Jego bogiem jest nie kto inny, jak zły duch, fałszywy bóg, który podszywa się pod Boga prawdziwego – podkreślił abp Aupetit.

We Francji wciąż nie milknie fala oburzenia po tym brutalnym mordzie. Zamachowcem był bowiem pracownik policji, zatrudniony w jej najbardziej centralnej jednostce, w sektorze zajmującym się wywiadem, a konkretnie islamistami we Francji. Jak się okazało, on sam już od 10 lat był muzułmaninem, a w ostatnich latach uległ znaczącej radykalizacji, o czym dobrze wiedziano w pracy.

Zamach w prefekturze jest więc odbierany jako cios w serce republiki. Pokazuje on, że Francja nie radzi sobie z postępującą radykalizacją żyjących tam muzułmanów. Nawet zdaniem redaktora naczelnego dziennika „Le Figaro”, jest to efekt swoistego negacjonizmu, pod którego wpływem działają dziś zarówno instytucje publiczne, jak i media. Polega on na negowaniu czy umniejszaniu zagrożenia islamizmem. A każdy, kto wskazuje na ten problem jest stygmatyzowany jako islamofob czy nazista – stwierdził Alexis Brézet.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 


DATA: 2019-10-10 12:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To juz nie mieli kogo zatrudnić , tylko islamistę?
7 miesięcy temu / panda
 
Bardzo dobrze, że o tym napisałeś. To oczywiste. Smutny natomiast jest fakt, że nawet w poniższych komentarzach, na katolickim portalu ludzie potrafią napisać: "Sami sobie są winni." Dato, a Ty masz wpływ na to, że do Polski wjeżdżają imigranci? Możesz uchwalić ustawę antyaborcyjną, masz możliwość zrobienia setek rzeczy, które chciałbyś zrobić w tym kraju i niezrobienia setek takich, których byś nie chciał? Łatwo krytykować innych, ale przedtem należy się zastanowić, jakbyś się czuł i co robił, gdybyś był w sytuacji ludzi, których masz zamiar skrytykować.
7 miesięcy temu / @Antymodernista
 
Są jeszcze we Francji prawdziwi katolicy, to męczennicy, cierpią niewymownie patrząc na szalejące w ich ojczyźnie piekło, chcąc wychować dzieci jak należy, są tacy, wiem, znam. Polacy nie maja pojecia, jaka to męczarnia. Jeszcze nie mają.
7 miesięcy temu / Antymodernista
 
Dlaczego przyjęto ze to ten sam Bóg? Przecież to niemożliwe- są poważne różnice doktrynalne np: W islamie każdy rodzi się muzułmaninem- w chrześcijaństwie konieczny jest chrzest: słowa Pana Jezusa: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony..."; Opis raju muzułmańskiego jest opisem naszego piekła; powszechne nawoływanie do zabijania niewiernych /pięć razy dziennie odmawiana modlitwa o śmierć niewiernych/ u nas przykazanie miłości bliźniego w tym nieprzyjaciół; tam morduje się niewiernych i apostatów- u nas nawraca się grzeszników i napomina zuchwale grzeszących, jednak pozostawia się każdemu wolność wyboru, tak jak i Bóg uczynił to z nami. U nas monogamia, bezwzględny zakaz rozwodów i cudzołóstwa, tam wielożeństwo oraz małżeństwa zawierane na krótki czas np. czas nocy by skonsumować noc poślubną / obejście zakazu prostytucji/ To nie jest ta sama wiara i ten sam bóg! Skąd też pomysł ekumenizmu?
7 miesięcy temu / filozof
 
Francja pierwsza córka kościoła, masonerii, islamu...
7 miesięcy temu / Stułbia
 
Sami sobie są winni. Który to dobry gospodarz sieje chwasty na własnym polu.?? Wiadomo, że z czasem chwasty nie usunięte zachwaszczą pole. I co zostanie z takiego pola.?? Francja już się nie podniesie ze swego upadku. Dość, że utraciła wiarę w BOGA, stała się największą nierządnicą a była najwierniejszą córką Kościoła, to jeszcze zaludniła się muzułmanami i innymi poganami, żeby już chrześcijaństwo zostało całkiem wytrzebione. A BÓG patrzy, czeka ale Jego cierpliwość zdaje się już kończy. Już niedługo nowa, możliwe, że jeszcze większa fala innowierców zaleje ten kraj. Aż strach myśleć co będzie dalej.
7 miesięcy temu / Dato
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.