DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Archidiecezja Warszawska przeciwko zbieraniu podpisów pod projektem „Stop LGBT ”na terenach kościelnych

Archidiecezja Warszawska przeciwko zbieraniu podpisów pod projektem „Stop LGBT ”na terenach kościelnych
Fot. A. Hulimka / Forum

„Inicjatywa zbierania podpisów pod projektem Stop LGBT ze względu na swój charakter nie powinna być promowana w kościołach i pomieszczeniach kościelnych archidiecezji warszawskiej”, czytamy w komunikacie skierowanym do księży przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin.

 

„W związku z pytaniami Księży i do Księży informujemy, że inicjatywa ta, ze względu na swój charakter, nie powinna być promowana w kościołach i pomieszczeniach kościelnych. Nie odbierajmy katolikom świeckim ich podmiotowego działania”, napisał w komunikacie dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ks. dr Marcin Szczerbiński.

 

Wcześniej głos w tej sprawie zabrali abp Stanisław Gądecki, który zakazał zbiórki podpisów pod projektem „Stop LGBT” na terenie kościołów w Archidiecezji Poznańskiej, i abp Tadeusz Wojda, który z kolei wyraził taką zgodę na terenie Archidiecezji Białostockiej.

 

Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński przesłał 4 września pismo do wszystkich biskupów diecezjalnych, w którym przypomniał, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie przedłożyli propozycję zmian w ustawie Prawo o zgromadzeniach. Fundacja przedstawiła biskupom postulat wprowadzenia zakazu tzw. parad równości i poinformowała, że zbiera podpisy pod projektem.

 

Sekretarz Generalny KEP sprecyzował w piśmie, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

 

Źródło: KAI, Onet, PCh24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-24 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jaką godność ma były tw opowiadający publicznie, że Pan Jezus, gdyby dziś żył powiedział by: "pójdźcie do mnie wy kochający inaczej". Egzegeta Pisma Św nie czytał? Nie zna wersetów o sodomitach? A jego biskup, jakim jest gwarantem głoszenia Dobrej Nowiny? Panowie bibliści, jesteście wierzący?
1 miesiąc temu / dyzio
 
Zgadzam się ze stanowiskiem Archidiecezji.Kościół ma swoją godność i nie powinien wdawać się w uliczne utarczki.
1 miesiąc temu / Lemur
 
Nie przyjmę po kolędzie duśpasterza, bez wyraźnego oświadczenia na piśmie, że nie jest homoseksualistą i nie popiera lobby homoseksualnego.
1 miesiąc temu / Winicjusz
 
Ludzie kierujący Archidiecezją to jakieś cienkie bolki. Sami nie inspirują do walki o cele ratujące wartości chrześcijańskie, a do tego umywają ręce od sprawy z obawy strat materialnych z funduszy napływających z demonicznych źródeł. Kasa, kasa, kasa ..................... Czy to jeszcze jest kościół do którego chcę należeć?
1 miesiąc temu / Marzena
 
Bóg rządzi. Ta decyzja przypomina czas uwięzienia błogosławionego in spe ks Stefana prymasa, i zachowanie pogubionych hierarchów. Czy decyzja jest słuszna czy nie to jedna sprawa? Nie wiem. Czy jest zrozumiała? Dla mnie nie jest. Ta decyzja powiększy dystans między kapłanami i świeckimi. Osłabi wiarę. TO JEST PEWNE. CZY naprawdę polscy biskupi nie widzą wojny wypowiedzianej Polsce, Kościołowi, wprost Jesusowi przez oddziały bojowe różowej zarazy? Jeśli nie widzą tym bardziej Boże zlituj się nad nami. In Christo, Mkj
2 miesiące temu / Mkj
 
Kiedy hierarchowie staną po stronie prawdy i w zgodzie z nauką Chrystusa? W Wy księża proboszczowie przestańcie wpłacać datki na ich utrzymanie.
2 miesiące temu / Janina
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.