DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Archidiecezja Warmińska: nie będzie tradycyjnej kolędy

Archidiecezja Warmińska: nie będzie tradycyjnej kolędy
Fot. D. Dmitriew / Forum

W tym roku z racji panującej sytuacji wizyta duszpasterska w archidiecezji warmińskiej nie jest możliwa w tradycyjnej formie. Podjęcie decyzji w jaki sposób ma ona przebiegać pozostaje w gestii Księży Proboszczów – informuje rzecznik miejscowej kurii. Biskup miejsca zgadza się jednak na indywidualne wizyty księży w domach, po uzgodnieniu z zainteresowanymi parafianami.

 

 

- Zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji w Polsce proponujemy, zaprosić mieszkańców parafii do kościoła w mniejszych grupach (np. wioskami lub ulicami) na wieczorną Mszę świętą. Szczególną intencją tej Mszy św. winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian – zaznacza ks. dr Marcin Sawicki, rzecznik kurii.

Podczas Najświętszej Ofiary kapłani mogą wygłosić okolicznościową homilię, odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, a także poświęcić wodę, którą wierni zabiorą do domów. Po liturgii może odbyć się kolędowanie, warto również omówić bieżące kwestie parafialne.

Na zakończenie – jak informuje rzecznik – należy rozdać modlitwę błogosławieństwa do odmówienia w domach wraz z przesłaniem arcybiskupa Górzyńskiego i poprosić, by to przesłanie obecni przekazali także swoim sąsiadom. Należy zachęcić wiernych, by po powrocie do domów odmówili modlitwę błogosławieństwa, której tekst otrzymali w świątyni oraz pokropili mieszkanie wodą święconą.

„Nie wyklucza się złożenia wizyty duszpasterskiej w domu i dokonanie jego pobłogosławienia, jednakże wyłącznie po uzgodnieniu tego i akceptacji ze strony wiernych oraz ścisłym zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych” – czytamy w informacji kurii.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-12-02 18:28
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dosłownie Stalin uśmiecha się pod wąsem Jakos bardziej podoba mi sie postawa biskupów z francji
1 miesiąc temu / Lila
 
Wiecie, że kolędę praktykuje się tylko i wyłącznie w Polsce? Ciekawe nie?
1 miesiąc temu / lejko
 
Nowa normalność.Dało się świętować Wielkanoc przed telewizorem? Dało.Można było zorganizować procesję Bożego Ciała bez wychodzenia z kościoła? Można. No to i kolendę można zorganizować on line, przez Skype. Pozostaje tylko pytanie, kiedy, cofając się na kolejne "z góry upatrzone pozycje" My, jako Kościół dotrzemy do miejsca z którego cofać się dalej już nie można. Czy wywiesimy wtedy białą flagę? Czy może w końcu staniemy, wzorem minionych pokoleń, do walki na śmierć i Życie?
1 miesiąc temu / Mariusz G
 
I kiedy kolęda wróci? Kiedy wirus przestanie istnieć? Kto w ogóle wymyślił podporządowywanie całego świata jakijś jednej chorobie? Jak to dobrze, że kiedy odkryto wirus grypy nawet hiszpanki!, nie było TV i Internetu... Jakoś ludzie funkcjonowali godnie mimo wszystko. I księża nie opuścili nikogo, ZWŁASZCZA chorych. A teraz starzy i chorzy umierają bez posługi sakramentalnej... Gdzie indywidualne sumienie tych księży?
1 miesiąc temu / Polka
 
Czego jeszcze nie będzie po Wielkanocy, Wszystkich Świętych i Bożym Narodzeniu? Jakie jeszcze Kościół Katolicki ma w zanadrzu ciekawe metody na zniechęcenie wiernych do realizacji podstaw wiary? W zlaicyzowanej Francji episkopat walczy by wierni mogli uczestniczyć we mszach, a w katolickiej Polsce episkopat zniechęca ludzi do udziału we mszach. Brawo wy. Stalin uśmiecha się pod wąsem.
1 miesiąc temu / Mijano
 
Antyklerykałowie się ucieszą, im tak strasznie zawsze przeszkadza kolęda
1 miesiąc temu / ktos
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.