DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Archidiecezja Melbourne: Mahomet to prorok, Koran to święta objawiona księga

Archidiecezja Melbourne: Mahomet to prorok, Koran to święta objawiona księga

Katolicka archidiecezja Melbourne w Australii opublikowała „międzyreligijne” pozdrowienie muzułmanów, w którym „islamski prorok” Mahomet określony jest mianem „instrumentu Bożego miłosierdzia”.


Krótki dokument jest sygnowany jest przez ks. Denisa Stanleya, wikariusza ds. ekumenicznych i stosunków międzyreligijnych archidiecezji. Okazją dla wychwalania Mahometa i islamu stało się przypadające na 4. lipca zakończenie postnego dla muzułmanów miesiąca ramadan.


Ks. Stanley cytuje na początku słowa Allaha z Koranu, by „wykazać”, że celem „posłania” Mahometa miało być krzewienie miłosierdzia. „Prorok Mahomet został więc posłany jako instrument Bożego miłosierdzia” wnioskuje z koranicznych cytatów ksiądz.


Dalej kapłan wychwala Koran jako dzieło Pana Boga. Stwierdza dosłownie , że „święty Koran został pierwszy raz objawiony [sic!] w miesiącu ramadan”. Duchowny twierdzi następnie, że katolicy i muzułmanie wierzą w tego samego Boga.


Pisze: „Podczas gdy świętujecie Id al-Fitr [zakończenie ramadanu - red.], niech nasz [sic!] Miłosierny Bóg pomaga nam wszystkim kroczyć zawsze ścieżką dobroci i współczucia”.


Dokument archidiecezji skomentował między innymi dyrektor organizacji Jihad Watch, Robert Spencer. Jego zdaniem przedstawianie przez organy Kościoła katolickiego Mahometa jako prawdziwego proroka, a Koranu jako objawioną i świętą księgę, podczas gdy każdego dnia chrześcijanie giną na całym świecie z rąk muzułmanów właśnie w imię wierności Mahometowi, jest po prostu „obsceniczne”.
Źródło: katholisches.info, cam.org.au

Pach
DATA: 2016-07-15 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poza tym - jak można wychwalać rzekomo święta księgę Koranu, gdy wiadomo, że jest w niej przyzwolenie na kłamstwa i krętactwa wobec niewiernych. Kto jest ojcem kłamstwa? Oczywiście diabeł. A przyzwolenie na zabijanie to też nic takiego? Jak dotąd nie zauważyłam żeby muzułmanie - w dodatku zawsze - kroczyli ścieżką dobroci i współczucia...To jest kpina z nas, katolików, bo jak inaczej skomentować stwierdzenie, że "Mahomet to instrument Bożego Miłosierdzia". Całe szczęście, bo co by było jakby islam nie był religią pokoju - strach pomyśleć...
ponad 4 lata temu / Beata J.
 
Pewnie najaral sie jakiegos australijskiego zielska... Muzulmanie to zlo wcielone. Z tym nie da sie zyc. To trzeba usunąć...
ponad 4 lata temu / PawelG
 
Efekt Franciszka? Wykładowca islamu został biskupem w Polsce. Ale kto by się tam tym przejmował.Wspólnoty Jerozolimskie rozlewające do kielichów Krew Pańską w Warszawie?Kto o tym napisze?
ponad 4 lata temu / Leo
 
To nie nowina. U na w Polsce tez są księża wychwalający koran i reagujący agresja , kiedy ktoś śmie im zaprzeczyć.
ponad 4 lata temu / jolka
 
Rozdział Kościoła na Niewiastę i Nierządnicę jest już bardzo widoczny w Kościele od czasu SV II. Jak mówi Ks. Murziński w swoim ostatnim wywiadzie, definitywny rozłam nastąpi prawdopodobnie na jesieni. Baczmy więc, abyśmy nie zostali zwiedzeni i w odpowiednim momencie poszli za Niewiastą.
ponad 4 lata temu / Robert
 
Taaak... A archanioł Gabriel jest schizofrenikiem, bo co innego powiedział Maryi (urodzi Syna Bożego, Zbawiciela świata), a co innego Mahometowi (Bóg nie ma Syna i chrześcijanie są kłamcami). A jeżeli Gabriel nie jest schizofrenikiem (bo być nie może), to kim jest ks. Stanley?
ponad 4 lata temu / Ryz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.