DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Archidiecezja Detroit: niedzielne imprezy sportowe odciągają od święcenia Dnia Pańskiego

Archidiecezja Detroit: niedzielne imprezy sportowe odciągają od święcenia Dnia Pańskiego
Fot. Pixabay

W niedziele nie będzie wydarzeń sportowych w szkołach katolickich – taką decyzję podjął arcybiskup Detroit w Stanach Zjednoczonych. Zarządzenie jest odpowiedzią na skargi rodziców, którym nie odpowiada rozbijanie rodziny pomiędzy różne mecze oraz zmagania z próbami „wciśnięcia” niedzielnej Mszy pomiędzy liczne aktywności sportowe.

 

„Zarządzenie jest efektem modlitewnej konsultacji z kapłanami w Detroit i w zgodzie z wezwaniem Ducha Świętego, jakie Kościół usłyszał na diecezjalnym synodzie w 2016 roku” – czytamy w rozporządzeniu abp. Allena Vignerona. Oznacza to, że programy sportowe w szkołach katolickich, na wszystkich poziomach nauczania, nie mogą być realizowane w Dzień Pański.

Decyzja arcybiskupa natychmiast spotkała się krytyką w lokalnej prasie. Jeden z nagłówków gazety „Detroit Free Press” stwierdza, że archidiecezja wypowiedziała sportowi wojnę. „Z całym szacunkiem: to idiotyczne” – napisał redaktor.

Jeden z księży pracujących w niższym seminarium wyjaśnia jednak, że nie jest to wypowiadanie wojny, ale wyjście na przeciw rodzinom, w których dzieci co niedzielę muszą być na różnych meczach w różnych częściach miasta. Przy okazji zwraca on uwagę na ogólny spadek pobożności w kontekście przykazania: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2019-05-28 18:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przyglądamy się temu co dzieje sie w Ameryce czy w Chinach NIE WIDZĄC TEGO CO DZIEJE SIE POD NASZYM NOSEM i to w sprawach bezpośrednio uderzających w naszą WIARĘ i sądujących na ile jesteśmy już zewangelizowani przez Protestantów. Ostatnio usłyszeliśmy w mediach "katolickich" kolejne Zaproszenie R.M. / Teatru Dobry Wieczór na przedstawienie A.Fredro pt. "Gwałtu co się dzieje" do Gdańska. Szlachetna INICJATYWA młodych ludzi jak się okazuje może być SPOSOBEM na wykorzystanie imprezy w walce z SACRUM i Tradycją. Komedia / spektakl ma się odbyć na "DESKACH" dolnego Kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny na Przymorzu / w tzw. Okrąglaku. Jak się dowiedzieliśmy od księdza z tam. parafii, dolny kościół zostanie odpowiednio przygotowany na salę widowiskową a STÓŁ zostanie WYNIESIONY Na pytanie jak to możliwe aby ołtarz służący do Św. Liturgii mógł być wyniesiony otrzymaliśmy odpowiedź, że w dolnym kościele stół NIE JEST KONSEKROWANY. Aha. To po to buduje dolne kościoły?-
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Niedziela powinna być dla Boga i rodziny, a nie dla zadowolenia widzimisię jakiegoś dziennikarza.
ponad 1 rok temu / sp
 
Dzień Pański to dzień ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa....
ponad 1 rok temu / Hahad
 
I tak z różnych stron świata układa się "PUZZEL" - Woli Bożej! Potwierdzam tę naukę, bo ciężko mi było patrzeć na moich kolegów, którzy grali ważne mecze w Niedzielę, a ja nie mogłem! Tak było zawsze, i dlatego tak nie może być już nigdy więcej, tak im pomaga i jątrzy, sam Szatan! A było to tylko 50 lat temu, co wobec 2000 lat jest mgnieniem oka, a między jednym mgnieniem a drugim, obraz może zmienić się diametralnie . . . Pozostaje szukać OWOCÓW - bo tylko po owocach ich poznacie!!!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.