DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Arabia Saudyjska: śmierć za apostazję

Arabia Saudyjska: śmierć za apostazję
fot. Forum

Arabia Saudyjska skazała we wtorek na śmierć 20-letniego mężczyznę za wyrzeczenie się islamu. Został on aresztowany w ubiegłym roku. Prokurator dotarł do filmu, na którym oskarżony "znieważał Koran, Allacha, Mahometa i jego córkę Fatimę".

 

Komentując wyrok, szef ministerstwa spraw islamskich przypomniał, że apostazja nie jest zjawiskiem nowym, zdarzała się już za czasów proroka i została dobrze opisana w samym Koranie. Sądy muszą to traktować w odpowiedni sposób – dodał Abdullah Al-Enizi.


Dzisiejszy wyrok po raz kolejny pokazuje, że w państwach muzułmańskich nie respektuje się jakichkolwiek praw chrześcijan. Stawia to pod znakiem zapytania wiarygodność Arabii Saudyjskiej, która publicznie opowiada się przeciw terroryzmowi, a sama kara śmiercią za odejście od islamu.KAI, kra
DATA: 2015-05-22 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

z arabskiego allach oznacza bóg, w niektórych krajach islamskich nakazano aby w Biblii chrześcijańskiej pisanej w języku arabskim wymazać słowo Allach, gdyż uważają oni,że jest ono tylko zarezerwowane dla islamu. Biblie w tym kraju (chyba w Malezji)są rekwirowane - było o tym kiedyś pisane nawet na tym portalu.
ponad 4 lata temu / L.
 
z arabskiego allach oznacza bóg, w niektórych krajach islamskich nakazano aby w Biblii chrześcijańskiej pisanej w języku arabskim wymazać słowo Allach, gdyż uważają oni,że jest ono tylko zarezerwowane dla islamu. Biblie w tym kraju (chyba w Malezji)są rekwirowane - było o tym kiedyś pisane nawet na tym portalu.
ponad 4 lata temu / L.
 
allah jest demonem -wyznawanie jego prowadzi do przemocy zbrodni wojny śmierci i szaleństwa, mówił Jezus o fałszywych prorokach i przestrzegał że "po ich owocach ich poznacie"-no i zgadza się-wyznawcy demona niosą śmierć i zniszczenie całemu cywilizowanemu światu-obowiązkiem każdego człowieka każdego kto kocha wolność i dobro jest święta wojna z tymi czcicelami demona.
ponad 4 lata temu / ironblaster
 
"znieważał Koran, Allacha, Mahometa i jego córkę Fatimę". Niby wolno wierzyć tylko w Allacha (nie, nie Boga, Boga niema. Jest Allach. Czyli tylko język arabski. Wkrótce zaczną zabijać za posługiwanie się niearabskim. To też będzie obraza, bo Allach nie będzie rozumiał co nieborak mówi. I skąd będzie wiadomo, że nie obrażał)to skąd to zmuszanie do wiary w proroka i jego córkę, a której z żon już nie podają. Przecież musiał mieć ze 147 dzieci. I jezeli obraz a się córkę, to dlaczego inne kobiety traktuje jak zwierzeta. Czy to znaczy że modlą się do.... Jeżeli tak szanują proroka to dlaczego zabijają wyznawców też uznawanego przez nich proroka, choć dla nich mniejszej rangi. Wszak tym popełniają bluźnierstwo wobec proroka. Co za kłam chłam i czerwona religia. W końcu za obrazę Lenina też zabijano.
ponad 4 lata temu / blanka
 
W kwestiach zasadniczych islam jest jeden. Nie łudźmy się. Wszystko wskazuje, że jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, niestety będzie wojna z islamem.
ponad 4 lata temu / nikol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.