DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Apel rodzin do hierarchów Kościoła w kwestii „katolickiej bigamii”

Apel rodzin do hierarchów Kościoła w kwestii „katolickiej bigamii”
Screen: You Tube /wPolsce

Naszym zdaniem, jest to jakiś rodzaj katolickiej bigamii – mówiła o liberalnym odczytaniu adhortacji Amoris Laetitia Natalia Zimniewicz. Współautorka listu „Wątpliwości Rodzin” gościła w programie internetowej telewizji wPolsce, zatytułowanym „Między Matrixem a Krucyfiksem”.

 

Przez ostatnie kilka lat biskupi narzekali, że polski laikat przypomina śpiącego olbrzyma, że nasi katolicy świeccy nie angażują się w życie Kościoła, są mało aktywniprzypomniał gospodarz audycji, Grzegorz Górny. – Ale ostatnich kilka lat przyniosło wysyp różnych inicjatyw, które wychodziły od osób świeckich – dodał.

 

Natalia Zimniewicz, współinicjatorka jednego z najnowszych przedsięwzięć podjętych przez wiernych, czyli listu „Wątpliwości Rodzin” (Families’ Doubts) przybliżyła ideę przyświecającą tej akcji. Jest to apel adresowany do papieża Franciszka oraz wszystkich hierarchów Kościoła, w związku z konsekwencjami opublikowania adhortacji Amoris Laetitia. – Wyrażamy pewne zaniepokojenie interpretacjami dopuszczającymi udzielanie Komunii świętej osobom po rozwodzie, które żyją w kolejnych związkach i deklarują, że nie chcą żyć w czystości ani starać się o przestrzeganie dotychczasowego nauczania Kościoła – wyjaśniała.

 

Gość programu „Między Matrixem a Krucyfiksem” wymieniła cały szereg zagrożeń wiążących się z dopuszczeniem do sakramentów świętych cudzołożników odmawiających porzucenia grzesznego stanu. Chodzi tym razem nie o argumenty teologiczne, lecz praktyczne konsekwencje liberalizacji praktyki dotyczącej rozgrzeszenia i udzielania Ciała Pańskiego. Między innymi o niesymetryczne potraktowanie sakramentalnych małżonków (preferujące stronę żyjącą w ponownym związku), utwierdzanie niewiernego męża czy żony w sytuacji faktycznej bigamii, a także brak możliwości weryfikowania przypadków nadużyć, ze względu na tajemnicę spowiedzi.

 

- Naszym zdaniem, jest to jakiś rodzaj katolickiej bigamii. Osoba po rozwodzie, w nowym związku uzyskuje błogosławieństwo Kościoła, w tym rozgrzeszeniu jest pewien rodzaj pobłogosławienia tego związku, ale nie uzyskuje [ona] prawa do kolejnego ślubu kościelnego. Zobowiązanie wierności pozostaje ważne i równocześnie już nie obowiązuje – podkreśliła Natalia Zimniewicz.

 

Grzegorz Górny przypomniał, że interpretacja biskupów z Buenos Aires decyzją Franciszka trafiła do oficjalnego spisu dokumentów Stolicy Apostolskiej, co przyczyni się do jej rozpowszechnienia.

 

Wciąż można dołączyć do grona sygnatariuszy listu „Wątpliwości rodzin” za pośrednictwem petycji on-line.

 

Źródło: You Tube / Telewizja wPolsce

RoM

 

 

 Zobacz także:

 

"Rewolucja duszpasterska" Guido Vignelliego

 

Rewolucja duszpasterska


DATA: 2018-03-15 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Św.Jan Chryzostom..."czaszkami biskupów jest piekło wybrukowane"
ponad 2 lata temu / do kwiatek 77
 
Niedawno (parę lat temu) rozmawiałem ze swoją mamą i przekonywałem ją, że Kościół Katolicki ma niezmienną naukę moralną i nigdy nie dopuści do rozwodów i antykoncepcji. Próbowałem tym samym podkreślić jego wyjątkowość na tle innych religii i światopoglądów. A tu takie rozczarowanie. Katolewica próbuje usankcjonować rozwody i antykoncepcję, bredząc oczywiście o ciągłości z przeszłością. Dobrze chociaż, że Ojciec Święty nie żyje z konkubinami, jak papieże renesansowi. Autorytet Kościoła spada w oczach ludzi (myślących), a motłoch i tak wybierze światopogląd, który bardziej schlebia jego zachciankom. Oj, przed katolewicowymi hierarchami długa droga do zaspokojenia w pełni pożądliwości wulgarnego motłochu. Dno ludzkiej niegodziwości jest bardzo głębokie. Chrystus chciał wyciągać ludzi z tego dołu, a katolewicowi hierarchowie schodzą do tego dołu, by "towarzyszyć" wiernym.
ponad 2 lata temu / aaa
 
@maria, możesz podać źródło do tego listu? jaka była jego nazwa?
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
Kazdy kto blogoslawi ludzi zyjacych swiadomie i dobrowolnie w smiertelnym gtzechu codzolostwa, kazdy taki oddaje de facto publicznie czesc szatanowi! Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Pierwsze słyszę aby w Ewangelii, Słowie Bożym skierowanym do nas, Chrystus Pan, Głowa Kościoła, pozwalał na bigamię. Zacznijcie zajmować się w końcu tylko Słowem Bożym. Do każdego kto głosi cokolwiek innego co mówi Ewangelia, Jezus Chrystus, Bóg Trójjedyny mówi tylko to:?Idź precz szatanie? Nie popadajcie w panikę ani w zwątpienie, kiedy ktokolwiek mówi coś innego, to tylko jego problem, nie Wasz. Chrystus który jest Głową Kościoła, nigdy nie ma problemu, mają go tylko ludzie, krórzy przestają słuchać Słowa Bożego. Trwajcie w nauce Ewangelii!
ponad 2 lata temu / ewkajulek
 
Tak... Nie... A róbta co chceta!
ponad 2 lata temu / Odpowiedź Frania na "Wątpliwości Rodzin"
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.