DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Apel Polonii do Kongresu USA w sprawie 447: organizacje żydowskie stosują naganne metody

Apel Polonii do Kongresu USA w sprawie 447: organizacje żydowskie stosują naganne metody
Źródło: PCh24 / YouTube

Działające w Stanach Zjednoczonych organizacje polonijne kierowały list do amerykańskich polityków obradujących na Kapitolu. Skrytykowały zachowanie 88 senatorów, którzy wezwali Sekretarza Stanu Mike’a Pompeo do podjęcia „zdecydowanych działań” w sprawie tzw. restytucji mienia bezspadkowego m.in. na terytorium Polski.

 

„Polska nie wypełniła jeszcze obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu i innym osobom, których majątek został skonfiskowany” - stwierdzili amerykańscy deputowani w piśmie przesłanym do Mike’a Pompeo. Dodali, że „nadszedł czas, gdy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż żyją, by poprzeć nasze słowa sensownym działaniem”.

 

W odpowiedzi na to wezwanie przedstawiciele organizacji polonijnych przypomnieli w liście do amerykańskich polityków obradujących na Kapitolu, że żaden inny naród nie został tak boleśnie doświadczony w trakcie trwania II Wojny Światowej oraz po jej zakończeniu jak Polska. „Jeszcze mocniej komplikuje sytuację Polski fakt, że skala zniszczeń materialnych była niespotykana, a Warszawa, stolica, zrównana z ziemią i zamieniona w stertę gruzów. Ponadto Polska nigdy nie otrzymała jakiejkolwiek rekompensaty zarówno za poniesione ogromne straty materialne, jak i za niezliczoną liczbę ludzkich ofiar” – podkreślono w liście.

 

Organizacje polonijne w USA skrytykowały również amerykańskie organizacje żydowskie. „Stosują one różnorodne często naganne metody, a osoby tam pracujące uciekają się czasem do oszustw w celu wzbogacenia się, tym samym powinny być one traktowane z dużą dozą nieufności” – napisano. Według Polonii organizacje te „nie były i nie są legalnymi spadkobiercami obywateli II Rzeczypospolitej, jak również podmiotami prawnymi zdolnymi dziedziczyć po podmiotach prawnych istniejących w przedwojennej Polsce”.

 

Podpisani pod listem wskazali ponadto, że w Polsce funkcjonują już przepisy i mechanizmy umożliwiające „zwrot dóbr ich prawowitym właścicielom”.

 

Pod apelem podpisali się m.in. przedstawiciele organizacji takich jak Polonia Institute, Coalition of Polish Americans czy Polish American Advocacy Group.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2019-08-30 07:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od Średniowiecza Polska przyjmowała wypędzanych Żydów - korzystali z przywilejów. Gubernator GG Hans Frank zabronił pod kara śmierci udzielania pomocy Żydom;zarówno on jak i inni dygnitarze miał pochodzenie żydowskie - można to sprawdzic w wyszukiwarce internetowej!Żydzi amerykańscy nie kiwnęli palcem aby przyjśc z pomocą rodakom,ignorowali raporty Pileckiego i Karskiego! Żydowski poeta Icchak Kacenelson w swoim wierszu m.in. pisał "rękami Żydów zadano śmierc Żydom".Dlaczego, Eli Wiesel zabronił badac czasy historii zagłady Żydów?
ponad 1 rok temu / t
 
Dziękujemy.
ponad 1 rok temu / wdzięczny
 
Jaki "Kongres", przecież to jest "Kneset".
ponad 1 rok temu / fensys
 
no to zostaną okrzyknięci "antysemitami"...
ponad 1 rok temu / zielony
 
Dobra robota. Tak trzymać!
ponad 1 rok temu / Kris
 
To nie Polacy Żydom, ale Żydzi Polakom są winni gigantyczne pieniądze z różnych tytułów np w zbrodniczej armii Hitlera służyło ok 150 tysięcy żołnierzy pochodzenia żydowskiego,a w zbrodniczej armii Stalina było ich nawet 3 razy więcej itd.
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.