DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Apel pamięci i bieg ku czci Wyklętych. Ruszają obchody upamiętniające polski bohaterów!

Apel pamięci i bieg ku czci Wyklętych. Ruszają obchody upamiętniające polski bohaterów!
fot.Lukasz Dejnarowicz / FORUM

W sobotę Apel Pamięci ku czci Żołnierzy Wyklętych, a w niedzielę piąta edycja biegu „Tropem Wilczym” – ruszają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca.

 

W sobotę, w samo południe, na Cmentarzu Bródnowskim rozpoczęły się obchody Dnia Pamięci. Ich organizatorami są Stowarzyszenie Solidarni2010 oraz Towarzystwo Miłośników Polskiej Kultury i Tradycji oraz Grupa Historyczna Niepodległość. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej, Andrzej Duda.

 

Na cmentarzu, w asyście Wojska Polskiego, odczytany został Apel Pamięci ku czci Żołnierzy Wyklętych – tych, którzy nie złożyli broni po II wojnie światowej, walcząc z sowieckim najeźdźcą. Wydarzenie odbyło się pod pomnikiem więźniów politycznych straconych w latach 1944-1956.

 

Z kolei w niedzielę odbędzie się piąta edycja biegu „Tropem Wilczym”. To wydarzenie zorganizowane z ogromnym rozmachem. Biegi odbędą się w sumie w 240 miastach i miejscowości, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w tym w Australii, USA, Niemczech czy na Ukrainie.

 

Biegom towarzyszyły będą akcje charytatywne, jak ta w Markach, pod Warszawą, gdzie uczestnicy będą zbierać pieniądze na leczenie 2,5-letniego Wojtusia Trzmiela, u którego zdiagnozowano stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną oraz autyzm atypowy.

 

Z kolei w środę odbędą się główne uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W południe w Pałacu Prezydenckim zostaną wręczone odznaczenia państwowe kombatantom i osobom pielęgnującym pamięć o bohaterach, a o godz. 18 na pl. Piłsudskiego w Warszawie, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, odbędzie się uroczysty Apel Pamięci. Weźmie w nim udział prezydent Andrzej Duda.

 


Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2017-02-25 13:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.