DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Apel krakowskich naukowców w sprawie in vitro

Apel krakowskich naukowców w sprawie in vitro

Pracownicy naukowo-dydaktyczni krakowskich uczelni wystosowali apel do władz samorządowych Małopolski zatytułowany: „Tak - naprotechnologii, nie - procedurze in vitro”. Czytamy w nim m.in.: „Nauka jednoznacznie wykazała, że życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia. Dlatego niedopuszczalne są metody, w wyniku których ginie większość poczętych istot ludzkich. Nie do przyjęcia jest więc propagowanie metody »in vitro«, która nie tylko nie leczy niepłodności, ale może prowadzić do narodzin dzieci znacznie częściej obarczonych wadami genetycznymi. Nie oszczędza również zdrowia matek, zwiększając u nich ryzyko rozwoju nowotworów”.

 

Krakowscy naukowcy podkreślili, że wobec dramatycznej sytuacji w polskiej służbie zdrowia nie powinno się przeznaczać społecznych funduszy na nieetyczną, mało skuteczną, a w dodatku obarczoną licznymi powikłaniami metodę.

 

„Apelujemy, aby wspierać jedynie te metody, które w etyczny sposób leczą niepłodność. Dlatego apelujemy o powszechną promocję naprotechnologii, która nie narusza podstaw bioetyki, jest metodą skuteczniejszą, znacznie mniej kosztowną, a przede wszystkim bezpieczniejszą dla zdrowia matki i dziecka. Jako naukowcy, powołani do merytorycznej oceny rzeczywistości, zdecydowanie popieramy metody przyczyniające się realnie do tak bardzo oczekiwanego przyrostu naszej populacji, nie naruszających zasad etyki i tradycji rodzinnych. Stąd nasze »nie« wobec »in vitro« oraz »tak« dla naprotechnologii” – czytamy w piśmie pracowników naukowo-dydaktyczni krakowskich uczelni.

 

Źródło: pro-life.pl

pam


DATA: 2012-12-03 20:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

OSZOŁOMY CZCICIELI IN-VITRO NA MÓJ WIDOK DOSTAJĄ BIAŁEJ GORĄCZKI "CIĄGLE SIĘ WPIE...LA"KŁAPIĄ POD NOSEM W OCZY JUŻ SIĘ BOJĄ TYLKO ZA PLECAMI,WIEDZĄ, ŻE ZBLIŻA SIĘ ICH KONIEC.
ponad 7 lat temu / ALFRED
 
Przecież niedrożność jajowodów leczy się laparoskopią ...jak to się ma do in vitro?
ponad 7 lat temu / Lily
 
Wypowiedzi pań nie są poparte znajomością nauki a jedynie powtarzaniem opinii zawartych w mediach co nijak się ma do prawdy- faktów. Proszę przestudiować powikłania genetyczne po dokonaniu in vitro, chodzi o powikłania związane ze sztucznym zapłodnieniem, a nie dokonanym przez naturę. Odsyłam do raportów naukowych badań a nie powtarzanych laickich opinii.
ponad 7 lat temu / mirjam
 
jeka i Guma = z całym szacunkiem,ale Wasze wypowiedzi świadcza o całkowitej niewiedzy nt. leczena niepłodnisci. Obecnie można leczć niedrożnosc dzięki osiągnięciom mikrochirurgii - i in vitro jest niepotrzebne - ale można isc na skróty i zastosować "protezę" nadal pozostając nieplodną , tzn.niezdolną do naturalnego załodnienia.Oczywiście,jak wszystko w medycynie.nie zawsae "2 x 2 = 4".
ponad 7 lat temu / Weronka
 
Nie zgadzam się z tym artykułem!!! Ponieważ przed przystąpieniem do in vitro robi się wiele badań które mówią bądź wykluczają wadę genetyczną. Poza tym dlaczego kobieta która jest zdrowa a ma tylko niedrożne jajowody ma być skazana na brak dzieci?????
ponad 7 lat temu / joka
 
I bardzo dobrze - popieram!
ponad 7 lat temu / Gunia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.