DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Apel do prezydentów Gaucka i Komorowskiego - powstrzymajcie zabijanie!

Apel do prezydentów Gaucka i Komorowskiego - powstrzymajcie zabijanie!
REUTERS/Peter Andrews

Fundacja Pro - prawo do życia wystosowała apel do prezydentów Gaucka i Komorowskiego, którzy  spotkają się z młodzieżą na festiwalu Woodstock. Obrońcy życia zwracają się do polityków z wezwaniem o powstrzymanie zabijania nienarodzonych.

„Na początku sierpnia spotkacie się z młodzieżą z Polski i Niemiec na festiwalu „Przystanek Woodstock" w Kostrzynie. Przyjazne spotkania Niemców i Polaków to dobra wiadomość po „latach pogardy", kiedy hitlerowcy uważali Polaków za podludzi”, piszą obrońcy życia.

 

W apelu szczególnie mocno jest podnoszona sytuacja śmiertelnego zagrożenia w jakim znalazły się nienarodzone dzieci dotknięte zespołem Downa.

 

„We współczesnej Europie „podludźmi" są dzieci przed narodzeniem. Można je zabijać w wielu krajach praktycznie bez ograniczeń. Co roku liczba ofiar tego ludobójstwa w krajach Unii Europejskiej dochodzi do 2 milionów. Ustawy wielu krajów Unii zachęcają do zabijania zwłaszcza dzieci chorych, na przykład z zespołem Downa”, czytamy w apelu.

 

Autorzy dokumentu zwracają uwagę na dramatyczne doświadczenia, które były udziałem krajów będących pod niemiecką okupacją. Zauważają, że mimo zwycięstwa nad hitleryzmem, panujący system demokratyczny, odżegnujący się od „krwawego zbrodniarza, akceptuje jednocześnie mordowanie słabych i chorych, którzy jeszcze nie zdążyli się narodzić".


Apel wieńczy dramatyczne wezwanie o zmianę sytuacji, w której wciąż zabijani są nienarodzeni i chorzy lub starsi. „Sprawiedliwego społeczeństwa nie da się zbudować wykluczając słabych i chorych. Z pewnością są Panowie tego świadomi. Powaga Waszych urzędów sprawia, że możecie wiele zrobić dla obrony mordowanych milionami nienarodzonych. Ta powaga jest jednocześnie zobowiązaniem do podjęcia inicjatywy ustawodawczej aby powstrzymać współczesny holokaust.

 

W trosce zachowanie fundamentu tożsamości europejskiej, jakim jest szacunek dla każdej osoby ludzkiej apelujemy do Was: weźcie w obronę dzieci przed narodzeniem zabijane w łonach matek! Stańcie w obronie najsłabszych! Uwolnijcie Europę od pogardy dla chorych!”

 

 

luk


DATA: 2012-08-02 11:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.