DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Anulowano ważny raport prezydencki. Poszło o Krzysztofa Bosaka

Anulowano ważny raport prezydencki. Poszło o Krzysztofa Bosaka
źródło: pixabay.com

ING Bank Śląsk podjął decyzję o wycofaniu raportu z analizą programów gospodarczych kandydatów na urząd Prezydenta RP. Powód? Protesty lewicowych aktywistów z organizacji Akcja Demokratyczna, którym nie spodobało się, że w dokumencie stwierdzono, że najkorzystniejszym dla polskiej gospodarki byłby program zaproponowany przez Krzysztofa Bosaka. Według zbulwersowanej fundacji lewicowej wskazywał plusy w programie Krzysztofa Bosaka.


Przedstawiciele organizacji Akcja Demokracja zwrócili uwagę, że według raportu „jedynym kandydatem, którego działania miałyby pozytywny wpływ na kondycję budżetową jest Krzysztof Bosak”. Co ciekawe, analitycy niczego takiego w raporcie nie napisali, choć można było wysnuć taki wniosek.


„ING – nie róbcie kozaka z Bosaka! Domagamy się natychmiastowego wycofania rekomendacji ING Banku Śląskiego dla programu Krzysztofa Bosaka. Jego poglądy są zagrożeniem dla demokracji, ochrony klimatu, praw człowieka oraz sprawiedliwości społecznej” – czytamy w oświadczeniu na stronie organizacji Akcja Demokracja.


Ekonomiści postanowili podsumować dotychczasowe propozycje kandydatów w wyborach prezydenckich. Nie wskazują który kandydat jest lepszy lub gorszy, jedynie analizują ich propozycje oraz szybkość wprowadzania przepisów prawnych. Co jest istotne w kontekście walki z pandemią koronawirusa. Ale i rozwojem gospodarczym.


Zwrócili uwagę, że wybranie innego kandydata niż związanego z PiS-em znacząco skomplikowałoby i zwolniłoby tempo w jakim uchwalane są nowe prawa.


Dodali też, że potencjalny brak zgodności (na linii prezydent - rząd) powstrzymałby ekspansję fiskalną, gdyby wybrano kogokolwiek innego niż Andrzej Duda. Wyjątkiem ma być osoba Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zaprezentował daleko idące cięcia podatków oraz propozycje dodatków socjalnych. Zdaniem ekspertów przerodziłoby się to na dużą dziurę budżetową. Żaden z kandydatów nie zaproponował za to zawieszenia flagowego programu 500 plus.


Autorzy raportu twierdzą też, że w kontekście energetyki poza wyborem Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka pozostali kandydaci są za jak najszybszym odchodzenia Polski od węgla w ciągu najbliższych dwóch dekad zgodnie z ustaleniami UE nt. Green Dealu. Co ciekawe, jak wskazują autorzy raportu byłoby to bardzo kosztowne dla Polski i obciążające rozwój gospodarczy.


Aczkolwiek żaden nie przedstawił nowych pomysłów, które pomogłyby zlikwidować zanieczyszczenie środowiska, a jednocześnie powstrzymać rozwój gospodarczy.


Po protestach organizacja Akcja Demokracja, których argumenty w ogóle nie dotyczą gospodarki, a ideologii i linii politycznej ING Bank Śląski postanowiło wycofać się z raportu.


„W związku z tym, że oceny wpływu programów wyborczych na saldo budżetowe, zawarte w raporcie Poland: Presidential election preview, stały się przedmiotem nieuzasadnionych interpretacji niezgodnych z intencją autorów raportu, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Uważna lektura naszej analizy ekonomicznej wskazuje na bezstronność zawartych w niej opinii. Jednak nie chcemy, aby była ona podstawą dalszych nadinterpretacji i prowadziła do wyciągania mylnych wniosków przez osoby, które nie zapoznały się z treścią źródłowego raportu. Podkreślamy, że przygotowane przez ekonomistów ING opracowanie nie stanowi formy deklaracji poparcia dla któregokolwiek z kandydatów na urząd Prezydenta” - czytamy.


Sprawę skomentował w mediach społecznościowych Krzysztof Bosak.


„Lewicowi krzewiciele tolerancji, obrońcy wolności słowa w akcji. Po absurdalnym donosie Bank ING wycofuje się z prognozy, w której mój prezydencki program ekonomiczny był najkorzystniejszy dla równowagi budżetowej.
To dopiero przedsmak terroru poprawności politycznej, obecnego na Zachodzie. Kulturowa rewolucja spod znaku tęczowej lewicy rozkręca się także w Polsce. Albo przeciwstawimy się totalitarnym zapędom cenzorskim, albo poglądy milionów Polaków będą cenzurowane, a manifestacje w duchu konserwatywnym rozbijane przez lewicowych bojówkarzy. Cenzurując mnie, cenzurujecie prawie półtora miliona wyborców, cenzurujecie cywilizowaną debatę i depczecie konstytucyjne wolności. Ale poradzimy sobie, jak zawsze”, napisał Bosak.


źródło: nczas.com, WirtualneMedia.pl
TK


DATA: 2020-07-03 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?ING ? nie róbcie kozaka z Bosaka! Domagamy się natychmiastowego wycofania rekomendacji ING Banku Śląskiego dla programu Krzysztofa Bosaka. Jego poglądy są zagrożeniem dla demokracji, ochrony klimatu, praw człowieka oraz sprawiedliwości społecznej? "Po protestach organizacja Akcja Demokracja, których argumenty w ogóle nie dotyczą gospodarki, a ideologii i linii politycznej ING Bank Śląski postanowiło wycofać się z raportu." Te dwa cytaty z artykułu mówią wszystko o problemie, tzw. Akcja Demokratyczna zadziałała ideologicznie ze względu na poglady Bosaka w sprawach społecznych. Natomiast uważam że Bankowi Śląskiemu spodobał sie turboliberalny program gospodarczy Bosaka, przecież jednym z twórców Banku Śląskiego był komunista a obecnie liberał Borowski. O ile pamiętam powstaniu Banku Śląskego towarzyszył skandal przekręt
1 miesiąc temu / Czesław
 
Jak to, ktoś - nawet przegrany w wyborach - wskazuje drogę ratowania Kraju. Projekt zostaje oceniony za najlepszy. Ale zamiast nachylić się nad tym projektem, to uznaje się go za nieistniejący. A więc, wybrańcy i wyborcy, na co liczycie? Apre`s vous le de'luge?
1 miesiąc temu / Ryś
 
Przeciez jednym z założycieli ING BANK ŚLĄSKI był min. finansów Borowski , czołowy komunista
1 miesiąc temu / Czesław
 
To jedno z mnóstwa zdarzeń, które jaskrawo pokazują naturę lewicy - bez cenzury, kneblowania ust krytykom i organizowania przymusu, a docelowo powszechnego terroru, nie jest w stanie funkcjonować. W zdrowej demokracji coś takiego powinno być usuwane z życia publicznego, a już dopuszczanie ich do jakiejkolwiek władzy i stanowisk to gwarancja katastrofy.
1 miesiąc temu / abc
 
A już pomyślałem, że przeniosę swoje konto do ING Bank Śląski.
1 miesiąc temu / W-Sawa
 
Komuchy zaczynali z onucami lub słomą w butach i karabinami na sznurkach... Dziś to już przeszłość, ale mentalność,kultura i rozum pozostał ten sam.
1 miesiąc temu / Korner
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.