DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Antyszczepionkowy projekt ustawy trafił do Sejmu. Poparło go 120 tysięcy osób

Antyszczepionkowy projekt ustawy trafił do Sejmu. Poparło go 120 tysięcy osób
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Środowiska antyszczepionkowe domagają się zniesienia obowiązku szczepienia dzieci. Ich projekt ustawy w tej sprawie poparło swoimi podpisami 120 tys. osób.

 

O sukcesie środowisk przeciwnych szczepieniu dzieci poinformował na Facebooku poseł klubu Kukiz’15 – Paweł Skutecki.

 

Jak twierdzi polityk, momentami tracił wiarę w sukces inicjatywy. Zwraca ponadto uwagę na trudności z jakimi spotykali się w swoich działaniach antyszczepionkowcy ze STOP NOP.

 

 

W końcu jednak odnieśli sukces i do Sejmu wpłynęły podpisy oraz projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień. Zgodnie z postulatami aktywistów, szczepienie dzieci powinno być dobrowolne, zaś obowiązek mógłby być stosowany jedynie w sytuacji ogłoszenia przez władze zagrożenia epidemiologicznego lub epidemii.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-07-12 09:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do: Haha Ilości nieistotne klinicznie. Ciekawe. Jakbym paru lekarzy lub lobbystów farmaceutycznych słyszał. Tutaj nie trzeba czarów i PR, wystarczy podstawowa matematyka. I odrobinę biologii. Poza tym 0,02% przyswajalności Alu przez układ pokarmowy nie oznacza 0,02% Alu we krwi. Najciekawsze jest to, że dawka niebezpieczna dla zdrowia została określona na podstawie przyswajalności Alu przez układ pokarmowy, a jest analogicznie stosowana do określania szkodliwości, gdy jest swobodnie dysponowana za pomocą krwiobiegu. Absurd tak medyczny, jak logiczny, no niestety, nie jedyny.
8 miesięcy temu / Mac
 
Do: Haha Nie trzeba być lekarzem, żeby zdawać sobie sprawę jaką ilość aluminium (metal ciężki z punktu widzenia biologicznego tj. wysoce toksyczny) organizm ludzki jest w stanie przyswoić przez skórę, przez układ pokarmowy i przez iniekcję, czyli bezpośrednio do krwioobiegu. Omijając bariery ochronne organizmu mamy przyswajalność może być 100%. Skóra 0,01%, trawienie 0,02%. Logika wystarczy. Druga sprawa to ilość alu dawkowanego codziennie w jedzeniu i za pośrednictwem np. dezodorantów. Warto ograniczyć dawki Alu, ale zatrucie organizmu jest rozłożone w czasie, nie jest tak błyskawiczne jak po iniekcji szczepiennej. Wchodząc przez skórę i jelita nie osadza się w mózgu ww toksyna w takiej ilości, aby dać natychmiastowy efekt, jak w przypadku szczepionki. Stąd u dzieci m.in. autyzm, alergie, AZS-y, a u ludzi starszych alchajmery.
8 miesięcy temu / Mac
 
Jeszcze a propos przyswajalności aluminium w przewodzie pokarmowym, bo tu niektórzy sieją demagogię. Owszem, aluminium czyste jest przyswajalne może w ułamku procenta , ale aluminium w postaci soli np. cytrynianiu wchłania się w jelicie jak burza. Stąd niektorzy mają fobię niepicia herbaty z cytryną. Ale nawet codzienne picie litrów herbaty z cytryną nie narazi nas na zatrucie Al, bo dalej są to ilości nieistotne klinicznie.
8 miesięcy temu / haha
 
do Asia: No właśnie, tiomersal lub Thimerosal. A nie timerosal. Jeśli ijeszcze czegoś nie rozumiesz, pytaj śmiało.
8 miesięcy temu / haha
 
do Mac: nie ma różnicy. Wodę pijesz dzień po dniu i tak przez całe życie. Pokarmy roślinne i zwierzęce dostarczają mnostwo aluminium, a zwłaszcza produkty puszkowane i w kartonach. Potęznym źródlem glinu są antyperspiranty. Sporo wdychamy w powietrzu. W całości puli przyjętego aluminium, część przyswojona z iniekcjami (nie tylko szczepionkami ale także lekami w iniekcjach) jest nieistotna klinicznie.
8 miesięcy temu / haha
 
Do: haha Może w wodzie i pożywieniu jest aluminium w dawkach przekraczających określone normy, a może nie. Warto natomiast zauważyć, że jak glin przechodzi przez przewód pokarmowy to przyswajalność jest na poziomie 0,02%. A poprzez iniekcję, odrazu do krwi ta przyswajalność to 100%. Jest różnica?!
8 miesięcy temu / Mac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.