DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Antyszczepionkowy projekt ustawy trafił do Sejmu. Poparło go 120 tysięcy osób

Antyszczepionkowy projekt ustawy trafił do Sejmu. Poparło go 120 tysięcy osób
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Środowiska antyszczepionkowe domagają się zniesienia obowiązku szczepienia dzieci. Ich projekt ustawy w tej sprawie poparło swoimi podpisami 120 tys. osób.

 

O sukcesie środowisk przeciwnych szczepieniu dzieci poinformował na Facebooku poseł klubu Kukiz’15 – Paweł Skutecki.

 

Jak twierdzi polityk, momentami tracił wiarę w sukces inicjatywy. Zwraca ponadto uwagę na trudności z jakimi spotykali się w swoich działaniach antyszczepionkowcy ze STOP NOP.

 

 

W końcu jednak odnieśli sukces i do Sejmu wpłynęły podpisy oraz projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień. Zgodnie z postulatami aktywistów, szczepienie dzieci powinno być dobrowolne, zaś obowiązek mógłby być stosowany jedynie w sytuacji ogłoszenia przez władze zagrożenia epidemiologicznego lub epidemii.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-07-12 09:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do: Haha Ilości nieistotne klinicznie. Ciekawe. Jakbym paru lekarzy lub lobbystów farmaceutycznych słyszał. Tutaj nie trzeba czarów i PR, wystarczy podstawowa matematyka. I odrobinę biologii. Poza tym 0,02% przyswajalności Alu przez układ pokarmowy nie oznacza 0,02% Alu we krwi. Najciekawsze jest to, że dawka niebezpieczna dla zdrowia została określona na podstawie przyswajalności Alu przez układ pokarmowy, a jest analogicznie stosowana do określania szkodliwości, gdy jest swobodnie dysponowana za pomocą krwiobiegu. Absurd tak medyczny, jak logiczny, no niestety, nie jedyny.
1 dzień temu / Mac
 
Do: Haha Nie trzeba być lekarzem, żeby zdawać sobie sprawę jaką ilość aluminium (metal ciężki z punktu widzenia biologicznego tj. wysoce toksyczny) organizm ludzki jest w stanie przyswoić przez skórę, przez układ pokarmowy i przez iniekcję, czyli bezpośrednio do krwioobiegu. Omijając bariery ochronne organizmu mamy przyswajalność może być 100%. Skóra 0,01%, trawienie 0,02%. Logika wystarczy. Druga sprawa to ilość alu dawkowanego codziennie w jedzeniu i za pośrednictwem np. dezodorantów. Warto ograniczyć dawki Alu, ale zatrucie organizmu jest rozłożone w czasie, nie jest tak błyskawiczne jak po iniekcji szczepiennej. Wchodząc przez skórę i jelita nie osadza się w mózgu ww toksyna w takiej ilości, aby dać natychmiastowy efekt, jak w przypadku szczepionki. Stąd u dzieci m.in. autyzm, alergie, AZS-y, a u ludzi starszych alchajmery.
1 dzień temu / Mac
 
Jeszcze a propos przyswajalności aluminium w przewodzie pokarmowym, bo tu niektórzy sieją demagogię. Owszem, aluminium czyste jest przyswajalne może w ułamku procenta , ale aluminium w postaci soli np. cytrynianiu wchłania się w jelicie jak burza. Stąd niektorzy mają fobię niepicia herbaty z cytryną. Ale nawet codzienne picie litrów herbaty z cytryną nie narazi nas na zatrucie Al, bo dalej są to ilości nieistotne klinicznie.
6 dni temu / haha
 
do Asia: No właśnie, tiomersal lub Thimerosal. A nie timerosal. Jeśli ijeszcze czegoś nie rozumiesz, pytaj śmiało.
6 dni temu / haha
 
do Mac: nie ma różnicy. Wodę pijesz dzień po dniu i tak przez całe życie. Pokarmy roślinne i zwierzęce dostarczają mnostwo aluminium, a zwłaszcza produkty puszkowane i w kartonach. Potęznym źródlem glinu są antyperspiranty. Sporo wdychamy w powietrzu. W całości puli przyjętego aluminium, część przyswojona z iniekcjami (nie tylko szczepionkami ale także lekami w iniekcjach) jest nieistotna klinicznie.
6 dni temu / haha
 
Do: haha Może w wodzie i pożywieniu jest aluminium w dawkach przekraczających określone normy, a może nie. Warto natomiast zauważyć, że jak glin przechodzi przez przewód pokarmowy to przyswajalność jest na poziomie 0,02%. A poprzez iniekcję, odrazu do krwi ta przyswajalność to 100%. Jest różnica?!
6 dni temu / Mac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.