DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Antysemicka fala z Kukizem w roli głównej ogarnia Polskę? Ambasador Izraela pisze do marszałka Sejmu

Antysemicka fala z Kukizem w roli głównej ogarnia Polskę? Ambasador Izraela pisze do marszałka Sejmu
Fot. Jerzy Dudek / Forum

Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce w liście do marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, wyraziła obawy w związku z antysemickimi wydarzeniami do jakich miało rzekomo dojść ostatnio w naszym kraju. Dyplomacie chodziło głównie o wypowiedź posła Pawła Kukiza, który zwrócił uwagę na żydowskie źródła finansowania Komitetów Obrony Demokracji. W liście Azari pojawiły się także inne zarzuty.

 

Oficjalny przedstawiciel dyplomatyczny państwa Izrael w Polsce wymieniła trzy zdarzenia mające, jej zdaniem, charakter antysemicki, do jakich doszło w naszym kraju w ostatnim czasie. W liście mowa o Marszu Wolności i Solidarności, zorganizowanym przez polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości 13 grudnia. Podczas zgromadzenia kamery zauważyły transparent o treści „Domagamy się od rządu likwidacji masonerii żydowskiej w Polsce”. O protestach rzecznika izraelskiej ambasady pisaliśmy na portalu PCh24.pl.

 

Drugim aktem wrogim wobec Żydów miała być profanacja cmentarza mozaistycznego w Sochaczewie. Trzeci to wypowiedź posła Pawła Kukiza. Polityk, opierając się na źródłach internetowych, zauważył, że za finansowaniem antyrządowych manifestacji mających bronić rzekomo zagrożonej demokracji stoi żydowski bankier i spekulant George Soros. Żydowski, a pisząc zgodnie z poprawnością polityczną, amerykański miliarder oskarżany jest także o finansowanie imigrantów zmierzających z Bliskiego Wschodu do Europy.

 

Anna Azari w swoim liście do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wyraziła nadzieję, że więcej w Polsce nie dojdzie do antysemickich wypowiedzi, szczególnie ze strony polityków. Podkreśliła swoje przywiązanie do dobrych relacji polsko-izraelskich. Zwróciła także uwagę, że krytykowane przez nią zachowania nie podobają się także całemu światu zachodniemu, co cieniem odbija się na Polsce.

 

Do oskarżeń o antysemityzm odniósł się na Facebooku Paweł Kukiz. Zadeklarował, że nie wystąpi na drogę sądową w obronie swojego dobrego imienia, które oczernił Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. Dobre imię muzyka i działacza społecznego ma bronić się samo.

 

„Ono broni się samo moimi działaniami na rzecz izraelsko-polskiej przyjaźni. Wspomnę redagowany przeze mnie portal nieobecni.com.pl, gdzie udokumentowane są Kresowe Kirkuty czy moją współpracę na rzecz pojednania miedzy naszymi Narodami ze srodowiskami Żydów Polskich w Izraelu. Ale o tym w GW nie przeczytacie” - napisał były kandydat na prezydenta RP.

 Źródło: gosc.pl / Facebook

MWł
DATA: 2015-12-24 10:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, czy ambasada Izraela w kalifacie Iraku & Lewantu wypuszcza podobnie odważne protesty...
ponad 2 lata temu / Jakub Stein
 
Gdy goj zauważy, że nie-goj(osoba uznająca się za członka narodu żydowskiego czy z urodzenia, czy w wyniku swej decyzji) zrobił/robi/zamierza zrobić gojowi krzywdę i na dodatek ten goj mówi o tym głośno, to zjawisko to nazywane jest przez nie-gojów "antysemityzmem". Mimo że nie-goj z semitami może nie mieć nic wspólnego. Wtedy goj musi przepraszać za myślozbrodnię którą ośmielił się popełnić, zadośćuczynić finansowo, lecz zasada ta nigdy nie ma prawa obowiązywać w drugą stronę. Nie-goje nie przepraszają i już. Oni są dla siebie bogiem.
ponad 3 lata temu / definicja
 
Nigdy nie chcę być przeciwko komukolwiek, ale ten "antysemityzm" odbieram jako pozytywne zjawisko. Przynajmniej ludzie są ostrożniejsi i może niektórzy zastanowią się skąd się to wzięło, zamiast wierzyć we wszystko co czytają w gazetach.
ponad 3 lata temu / anka_447
 
Doszło już do tak chorej sytuacji, że określenie "Żyd" na de facto Żyda jest uznawane za szerzenie antysemityzmu. Tak samo jak nazywanie Cygana Cyganem czy Murzyna Murzynem. Skoro ktoś się wstydzi swojej narodowości niech leczy kompleksy samemu czy u terapeuty, a nie dorabia ideologię do tego. Ciekawe kiedy lewcatwo wymyśli politycznie poprawne określenie Araba czy Muzułmanina?
ponad 3 lata temu / Xawery
 
Faktycznie,judeoamerykanin byłoby per analogiam poprawne. Ale tyle jest sympatycznych synonimów,że tylko brać wybierać a nie od razu żyd. Swoją drogą czemu nie zapytać tej,która obrażając Polaków stwierdziła,że Chanuki to już polskie święto,w czym PAD miał swój niebagatelny wkład,jaka nomenklatura by ją satysfakcjonowała.
ponad 3 lata temu / Karoline
 
jaka antysemicka jak powiedział prawde zobaczcie nawet ze w Polsce żydów jaki mniejszosci a są ich tysiące po zmienienaili nawet nazwiska jak MICHNIK CZY ROSTOWSKI
ponad 3 lata temu / gargamelbreslau
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "40206"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.