DZIŚ JEST:   16   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Cypriana, męczennika
Św. Korneliusza, papieża
 
 
 
 

Antyrządowa koalicja już się kłóci. Szefowa Nowoczesnej nie wyciągnie ręki do Biedronia?

Antyrządowa koalicja już się kłóci. Szefowa Nowoczesnej nie wyciągnie ręki do Biedronia?
Katarzyna Lubnauer. FOT.Grazyna Myslinska/FORUM

Szykowana przez N i PO na wybory samorządowe koalicja ma zostać poszerzona w wyborach parlamentarnych o lewicę oraz PSL. Tu jednak plany się nieco komplikują, bo promowany od miesięcy na lidera Robert Biedroń nie bardzo przypadł do gustu Katarzynie Lubnauer. - On unika wyzwań. Nie przedstawia konkretnych rozwiązań – oceniła.

 

W rozmowie z rp.pl Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej przyznała, że kluczem do pokonania PiS będzie sukces polityczny w wyborach samorządowych. Jak dodała, samorządy w rękach antyrządowej koalicji zrealizują szereg działań, z których wycofało się państwo: finansowanie in vitro, zapewnienie edukacji seksualnej i kultury bez cenzury. - Centralnie sterowana kultura jest coraz bardziej duszna – powiedziała Lubnauer.

 

Przewodnicząca N przyznała też, że w parlamencie jej partia będzie stawiała na „wartości liberalne”. - Czyli na to, co proponuje Nowoczesna – np. złożyliśmy ustawę o związkach partnerskich poszerzającą wolność obywateli. Mamy program rozdziału Kościoła od państwa dodała.

 

Partia zamierza też – jako kolejne ugrupowanie – poprawiać sytuację w służbie zdrowia oraz reformować szkolnictwo. Zlikwiduje też 500+ w obecnej (rozdawniczej) formie, bo „trzeba ponownie zdefiniować priorytety i dzielić sprawiedliwie to, co wspólne”. Nowoczesna zamierza te z wprowadzić Polskę do strefy Euro.

 

Na poziomie krajowym partia chce poszerzyć Koalicję Obywatelską antyrządową m.in. o lewicę. Tyle tylko, że kreowany na jej lidera Robert Bierdroń jest przez Lubnauer niezbyt dobrze oceniany. - Biedroń przyjął strategię przeczekiwana. Pokazuje, że uwielbia być oczekiwanym. Pytanie, czy nie trwa to za długo, czy Polacy nie będą tym zmęczeni. On unika wyzwań. Nie przedstawia konkretnych rozwiązań – powiedziała. Jak dodała, co z tego, że „Biedroń jest sympatyczny, skoro w wyborach 2018 nie będzie można na niego głosować, chyba że wszyscy przeniosą się do Słupska”.

 

Źródło: rp.pl

MA


DATA: 2018-05-02 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.