DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Antyrządowa koalicja już się kłóci. Szefowa Nowoczesnej nie wyciągnie ręki do Biedronia?

Antyrządowa koalicja już się kłóci. Szefowa Nowoczesnej nie wyciągnie ręki do Biedronia?
Katarzyna Lubnauer. FOT.Grazyna Myslinska/FORUM

Szykowana przez N i PO na wybory samorządowe koalicja ma zostać poszerzona w wyborach parlamentarnych o lewicę oraz PSL. Tu jednak plany się nieco komplikują, bo promowany od miesięcy na lidera Robert Biedroń nie bardzo przypadł do gustu Katarzynie Lubnauer. - On unika wyzwań. Nie przedstawia konkretnych rozwiązań – oceniła.

 

W rozmowie z rp.pl Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej przyznała, że kluczem do pokonania PiS będzie sukces polityczny w wyborach samorządowych. Jak dodała, samorządy w rękach antyrządowej koalicji zrealizują szereg działań, z których wycofało się państwo: finansowanie in vitro, zapewnienie edukacji seksualnej i kultury bez cenzury. - Centralnie sterowana kultura jest coraz bardziej duszna – powiedziała Lubnauer.

 

Przewodnicząca N przyznała też, że w parlamencie jej partia będzie stawiała na „wartości liberalne”. - Czyli na to, co proponuje Nowoczesna – np. złożyliśmy ustawę o związkach partnerskich poszerzającą wolność obywateli. Mamy program rozdziału Kościoła od państwa dodała.

 

Partia zamierza też – jako kolejne ugrupowanie – poprawiać sytuację w służbie zdrowia oraz reformować szkolnictwo. Zlikwiduje też 500+ w obecnej (rozdawniczej) formie, bo „trzeba ponownie zdefiniować priorytety i dzielić sprawiedliwie to, co wspólne”. Nowoczesna zamierza te z wprowadzić Polskę do strefy Euro.

 

Na poziomie krajowym partia chce poszerzyć Koalicję Obywatelską antyrządową m.in. o lewicę. Tyle tylko, że kreowany na jej lidera Robert Bierdroń jest przez Lubnauer niezbyt dobrze oceniany. - Biedroń przyjął strategię przeczekiwana. Pokazuje, że uwielbia być oczekiwanym. Pytanie, czy nie trwa to za długo, czy Polacy nie będą tym zmęczeni. On unika wyzwań. Nie przedstawia konkretnych rozwiązań – powiedziała. Jak dodała, co z tego, że „Biedroń jest sympatyczny, skoro w wyborach 2018 nie będzie można na niego głosować, chyba że wszyscy przeniosą się do Słupska”.

 

Źródło: rp.pl

MA


DATA: 2018-05-02 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.