DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Antyrodzinna rewolucja w Ekwadorze – obywatele masowo protestują

Antyrodzinna rewolucja w Ekwadorze – obywatele masowo protestują
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Antyrodzinne plany władz Ekwadoru spotkały się z masowym oporem obywateli. W sobotę w trzech największych miastach kraju Quito, Guayaquil i Cuency zebrały się tysiące Ekwadorczyków protestujących przeciwko ideologii gender i ingerowaniu w wychowanie dzieci. 

 

Manifestanci trzymali transparenty z napisami „nie mieszaj się do moich dzieci” oraz „sam będę kształcił swe dzieci”. Amparo Medina, rzeczniczka protestujących organizacji stwierdziła, że ludzie są przerażeni. Wszak do niedawna nawet na myśl im nie przyszło, że dożyją czasów, gdy rodzicom ograniczy się prawo nauczania własnych dzieci, płeć przestanie się uważać za wrodzoną, a za „zbawiciela” dzieci uznane zostanie państwo.

 

Według organizatorów protestów w samym 3-milionowym mieście Guayaquil zgromadziło się 200 tys. osób.

 

Władze Ekwadoru podjęły decyzje sprzeczne z chrześcijańską tradycją kraju. Jedną z nich okazała się regulacja rządu dotycząca wdrożenia do nauczania szkolnego kwestii doktryny gender. Z kolei Sąd Konstytucyjny zawyrokował, że młodzież w wieku 12 do 17 lat może w wolny sposób podejmować decyzje związane z seksualnością.

 

Ponadto trwają prace nad zmianami prawnymi umożliwiającymi legalizację marihuany, aborcji i uznania tzw. małżeństw homoseksualnych. Parlament debatuje nad kodeksem zdrowotnym. Jeśli wejdzie on w życie, to legalne staną się pigułki wczesnoporonne, marihuana i zmiana płci dla młodzieży.

 

W Ekwadorze obowiązuje system prezydencki. Funkcję głowy państwa pełni od 2017 roku Lenin Voltaire Moreno Garcés. Imię Lenin ojciec nadał mu prawdopodobnie w celu oddania hołdu komunistycznemu rewolucjoniście.

 

Według CIA World Factbook 74 procent Ekwadorczyków to katolicy, a 10,4 procent ewangelicy. W kraju mieszka ponad 16 milionów ludzi, a główny język to hiszpański. Średnia wieku wynosi 27,7 lat.

 

Źródła: circulo-pio-ix.org / cia.gov

 

mjend

 


DATA: 2018-07-31 09:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A potem się dziwię, dlaczego Polacy mają takie złe zdanie o homoseksualistach itd. Szkoda tylko, że nikt im nie mówi, że nie każda lesbijka i nie każdy gej we wszystkim popiera organizacje typu LGBT. Mnie osobiście denerwują momentami te parady, trochę taka prowokacja. Chcemy byście traktowali nas normalnie, a niektórzy robią z tego wielkie halo - żaden 'normalny' człowiek nie obnosi się swoją orientacją :D LGBT itp. Powinni zrozumieć, że przez część z nich o homo myśli się stereotypowo i wielu ludzi później przez nich ma problemy - jak nie w szkole, to w miejscu pracy. Eh.. Miłego wieczoru.
ponad 1 rok temu / Me
 
A potem się dziwię czemu polacy nie znoszą homoseksualistów... Szkoda, że nikt im nie mówi, że nie każdy homoseksualista
ponad 1 rok temu / Serio
 
pytanie za 100 pkt: czy parlament Ekwadoru zajmuje się tymi bzdurami z własnej woli ?
ponad 1 rok temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.