DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

„Antyrasistowskie” szaleństwo wciąż się rozkręca. Tym razem sięgnęło królewskiej gry

„Antyrasistowskie” szaleństwo wciąż się rozkręca. Tym razem sięgnęło królewskiej gry

Lepiej nie żartować na temat rebelii spod znaku Black Lives Matter, bo żandarmi politycznej poprawności są zdolni przekuć każdy absurd w rzeczywistość. Platforma You Tube usunęła film chorwackiego popularyzatora szachów ze względu na nieodłączny od tej królewskiej gry antagonizm: białe kontra czarne. „Niestety społeczeństwa zachodnie zwariowały już wiele lat temu i nie zamierzają się opamiętać” – skomentował to zdarzenie Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego.

 

 

Antonio Radic to najchętniej oglądany na YT entuzjasta tej wspaniałej gry. Jego kanał subskrybuje ponad 700 tysięcy osób.

 

„Youtube skasowało filmy o szachach Chorwata Antonio Radicia, najpopularniejszego szachowego youtubera świata, za używanie zwrotów "biały kontra czarny" i odwrotnie! Odwołanie zostało odrzucone. Niestety społeczeństwa zachodnie zwariowały już wiele lat temu i nie zamierzają się opamiętać” – czytamy na profilu Facebook szefa PZSz. 

 

- Nadal nie mogę zrozumieć tej decyzji – stwierdził zdumiony Chorwat. Zauważył również, iż cały jego kanał na You Tube jest zagrożony, skoro nieustannie jego autor używa zwrotów odwołujących się do walki białych i czarnych pionów oraz figur.

 

To nie pierwszy incydent tego rodzaju w ostatnim czasie. Otóż, jak podaje portal sport.pl, australijska rozgłośnia ABC próbowała skłonić szachistę Johna Adamsa do refleksji nad sensem zasad gry, w której białe zawsze rozpoczynają rozgrywkę. Niedoszły gość stacji odmówił komentując, iż zaproponowany temat debaty był „najgłupszą wojną kulturalną w historii”.

 

 

Źródło: sport.pl, facebook

RoM

 

 


DATA: 2020-07-03 06:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Neomarksizm się rozkręca i przeradza w neofaszyzm,właśnie zaczyna się od rozróżniania biały,czarny,żółty i poprawiania wszystkiego na siłę żeby było politycznie poprawne.To jest właśnie nowy nazizm,nic nie mam do murzynów,ani żółtych.
4 miesiące temu / Johny Mnemonic
 
Fixum-dyrdum. Nic więcej.
4 miesiące temu / Noe
 
W GO pierwszy ruch zawsze wykonują czarne. Chyba, że czarny dostaje fory kamienie handicapu - układane na planszy, aby wyrównać szanse na równy wynik gry, wtedy pierwszy wykonuje ruch biały. Czyżby Chińczycy już kilka tysięcy lat temu byli politpoprawni?
4 miesiące temu / wjaw
 
Do Tworek się wszyscy ni zmieszczą ale trzeba tak jak uchodźców rozdysponować tych ogłupionych do poszczególnych psychiatrycznych zakładów zamkniętych na detoksykację umysłu.
4 miesiące temu / DNA
 
Do degrengolady duchowej i moralnej, dochodzi degrengolada umysłowa, a to już krok od:"można wszystko!" XX wiek pokazał dobitnie czym się to kończy.
4 miesiące temu / Paulus
 
Skoro ci ''antyrasiści'' tak nie nawidzą wszystkiego co białe to niech będą konsekwentni i przestaną korzystać ze wszystkiego co skonstruował i odkrył biały człowiek a z czego korzysta dzisiaj cały świat. Na początek niech nie korzystają z elektryczności bo odkryta przez białego. Podobnie jak komputer, telefon, druk, antybiotyk, silnik spalinowy, elektryczny itd. Powodzenia
4 miesiące temu / nikt ważny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.