DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 55  >   ORDO IURIS

Magdalena Olek

Antyprzemocowa czy antyrodzinna?


Polska powinna wypowiedzieć Konwencję Stambulską jako szkodliwe narzędzie ideologizacji przestrzeni prywatnej, zagrażające bezpieczeństwu małżeństwa i rodziny.

 


Nikt nie ma wątpliwości, że przemoc, zwłaszcza zaś przemoc wobec kobiet, należy eliminować. Dlatego wydawałoby się, że Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (CAHVIO) nie powinna powodować kontrowersji.

Konwencja, otwarta do podpisu w Stambule w 2011 roku, wykorzystuje jednak problem przemocy w celu forsowania lewicowej ideologii rodzaju (bo tak należy właściwie tłumaczyć termin gender). W konsekwencji proponuje rozwiązania przeciwskuteczne wobec zakładanych celów.

Okazuje się bowiem, że właśnie w państwach, w których podobny model zwalczania przemocy jest wdrażany od lat, odnotowuje się najwyższe odsetki zachowań przemocowych. Zgodnie z badaniami Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, w krajach, które – podobnie jak Konwencja – operują ideologicznym podejściem do przemocy jako warunkowanej przez rodzaj (gender), przemoc wobec kobiet utrzymuje się na poziomie ponad dwukrotnie wyższym (Dania – 52 procent; Finlandia – 47 procent, Szwecja – 46 procent, Holandia – 45 procent, Francja – 44 procent) niż w Polsce (19 procent). Średnia unijna wynosi 33 procent.

Jednocześnie Polki najczęściej w Unii Europejskiej zgłaszają akty przemocy – policja dowiaduje się o około 28 procentach przypadków przemocy, w porównaniu do średniej unijnej wynoszącej około 19 procent. Te i inne badania potwierdzają, że to nie lewicowa ideologia, ale silna rola tradycyjnej rodziny najlepiej chroni przed przemocą.

Od półtora roku Konwencja stała się elementem polskiego porządku prawnego, a obecnie toczy się dyskusja na temat jej ratyfikacji przez Unię Europejską. W ostatnich miesiącach jednak coraz szerzej mówi się o potrzebie wypowiedzenia tego dokumentu przez Polskę – zanim błędne rozumienie przemocy głębiej zakorzeni się w naszym porządku prawnym.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Niezwykle mocne słowa o homoheretykach w Kościele. Gościem programu Prawy Prosty jest ks. prof. Dariusz Oko. Na program zaprasza Łukasz Karpiel.

 
 

W związku z nadchodzącą w Kościele katolickim w Niemczech reformą administracyjną zostanie zlikwidowana część parafii. Decyzja ta, jak tłumaczą niemieccy hierarchowie, jest spowodowana stale zmniejszającą się liczbą kapłanów za Odrą.

 

Studentka położnictwa grozi prolajferom! – alarmuje stronazycia.pl i publikuje skandaliczne wpisy osoby, która w przyszłości ma otrzymać prawo do kontaktu z pacjentami, także tymi najmłodszymi.

 

Na etapie prac w Senacie na „piątką dla zwierząt” PiS zamierza złożyć poprawkę, która ma utworzyć Państwową Inspekcję Ochrony Zwierząt. Miałaby ona m.in. weryfikować sytuację zwierząt – także w miejskich gospodarstwach domowych.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.