DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Antypolska ofensywa Rosji nie ustaje. W Moskwie stanęła propagandowa wystawa, media dodają swoje

Antypolska ofensywa Rosji nie ustaje. W Moskwie stanęła propagandowa wystawa, media dodają swoje
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Eliane Meyer)

W centrum rosyjskiej stolicy stanęła zorganizowana przez władze wystawa o ratowaniu Żydów przez Armię Czerwoną – informuje korespondent RMF FM Przemysław Marzec. Jak zauważa, jedna z tablic przypomina matkę pochodzącego z naszego kraju późniejszego premiera Izraela Menahema Begina, jednak nie mówi o fakcie zesłania go do syberyjskiego łagru przez sowietów. Następnie żydowski polityk służył w polskiej armii gen. Andersa. Atmosferę podgrzewają także media.

 

„Moskowskij Komsomolec” twierdzi na przykład, że rosyjscy historycy odnaleźli w niemieckich archiwach dowód na polsko-niemiecką zmowę powstałą w celu ataku na ZSRR. Gazeta przekonuje, że w myśl takich planów Ukraina miała stać się obszarem polskich wpływów. Słowem – miałby to być układ podobny do zwykle przemilczanego w Rosji sowiecko-hitlerowskiego paktu Ribbentrop-Mołotow. RMF zauważa przy tym, że gazeta powiela łgarstwa rosyjskiego ministerstwa obrony.

 

Kilka dni temu resort odtajnił dokumenty dotyczące wejścia Armii Czerwonej do Warszawy w styczniu roku 1945. Ów „dowód” ma oskarżać AK o mordowanie Żydów i Ukraińców pozostałych w mieście.

 

„Z dokumentów wynika, że oddziały Armii Krajowej unicestwiły Ukraińców i Żydów pozostających w mieście, a uciekający z niewoli niemieckiej oficerowie radzieccy byli przymusowo przetrzymywani jako zakładnicy” – pisze na Facebooku rosyjski resort obrony cytowany na rmf24.pl.

 

Zdaniem Onetu jeden z dokumentów to protokół oficera wywiadu Armii Czerwonej „Kapitana Olega”. Miał zostać sporządzony… 4 października roku 1944. Tekst ma przekonywać, że AK prowadziła działania wymierzone w Ukraińców i Żydów oraz antysowiecką akcję propagandową. Jej elementem miało być straszenie wywózkami na Sybir. Ponadto Polacy mieli dokonywać obław na sowieckich jeńców zbiegłych z niemieckiej niewoli.

 

To jednak nie wszystko, gdyż Rosjanie przetłumaczyli notatkę Hanny Morawskiej – „prawdopodobnie zastępczyni ds. polityczno-oświatowych 4. batalionu AL”, a więc formacji związanej z komunistyczną Polską Partią Robotniczą. Morawska w tekście krytykowała powstanie warszawskie.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 

Zapraszamy na wyjątkową konferencję pt.

Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa

 

W debacie wezmą udział:

prof. Andrzej Nowak,

prof. Mieczysław Ryba,

prof. Henryk Głębocki,

red. Grzegorz Górny,

red. Piotr Doerre. 

Prowadzenie red. Łukasz Karpiel. 

 

Termin: 21 stycznia 2020 roku, godz. 18.30 – 21.30. 

Miejsce: Centrum Prasowe Foksal, Dom Dziennikarza

Warszawa, ul. Foksal 3/5, Sala A. 

Wstęp wolny. Spotkanie będzie transmitowane on-line.Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ:

 

 


DATA: 2020-01-21 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nadepnęliście nie na grabie, tylko na widły. Diabelskie. Bo to szatan jest źródłem kłamstw, w tym antypolskich.
7 miesięcy temu / @bezmyśl
 
Być może,że takie układy Niemcy próbowali zawrzeć z Polską.Aby mieć w Polsce sojusznika do ekspansji na ZSRR.Przecież Niemcy mieli w owym czasie sojuszników takich jak Czechosłowacja,Węgry, a nawet Francja.Nic tu nadzwyczajnego.I nie ma co temu zaprzeczać.Mieli sojuszników Litwinów,Łotyszy,Norwegów były też jednostki Ukraińskie, a nawet Żydzi.
7 miesięcy temu / nn
 
No to nadepnęliśmy znów na grabie. Wina bezwzględnie po stronie Kaczyńskiego i jego akolitów. W pierwszym szeregu w szczypaniu Rosji i to w imieniu USA i Ukrainy. Bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę klasyk. Oczywiście, że archiwa są różne i też niekorzystne dla nas, ale po co było szczekać na Putina? Więc odwinął i teraz naród za głupotę PiS-u będzie cierpiał.
7 miesięcy temu / myśl
 
Większość dyskusji obraca się wokół kwestii kto winny za wybuch wojny i przytacza argumenty według swojej wizji historii. Jednak nie podnosi sie sprawy dotyczącej kto stał za sfinansowaniem powstania obu systemów totalitarnych -bolszewicką rewolucję jak i pózniej dojście Hitlera do władzy a finansowały banki z USA.Albert Pike mason amerykanski już w 1871 r. udokumentował w zapiskach że w kolejnym stuleciu wybuchną trzy WŚ.I wszystko jest opisane co i jak ma sie potoczyć i jakie skutki będą tych wojen i tak się stało.A więc sprawa wybuchu wojen jest drugorządną ważne kto tym steruje i to że mason dużo lat a wcześniej wiedział co będzie. A w Fatimie Maryja w 1917 r. również uprzedzała że niedługo wybuchnie kolejna wojna.Więc według mnie nie ma sensu obwiniać tylko Niemców jako naród za poczynione zło jak i też Rosjan - należy otwarcie powiedzieć że wszystko było planem realizowanym przez ciemne siły. Narody - nasi sąsiedzi to pionki w tej grze.Celem jest powstanie NWO
7 miesięcy temu / kleofas
 
Nie pojeli ze lepiej im stanac teraz w prawdzie niz po smierci i ze tam szansy juz nie bedzie bo ta trwala az cale zycie.
7 miesięcy temu / Nick
 
Trzeba by wysłać tam Adama Słomkę skaczącego po pomnikach Armii Czerwonej. On nas pogodzi!
7 miesięcy temu / AnnaG
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.