DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Antypolska konferencja w PAN: AK brało udział w zbrodniach na Żydach. Gross proponuje… genderowe ujęcie mordów

Antypolska konferencja w PAN: AK brało udział w zbrodniach na Żydach. Gross proponuje… genderowe ujęcie mordów
fot. Jan Tomasz Gross fot. Eugeniusz Helbert/FORUM
#AK    #II WOJNA ŚWIATOWA    #KONFERENCJA    #PAN    #GROSS    #ŻYD    #OBIREK    #LEMANSKI    #ZAGŁADA ŻYDÓW

W Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk odbyła się konferencja z udziałem naukowców wśród których zasiadał Jan Tomasz Gross. Podczas konferencji tropiono zbrodnie Polaków na Żydach podczas II wojny światowej.

 

Temat konferencji brzmiał: „Czy jest jeszcze miejsce na dalsze badania i debatę nad tematyką zagłady żydów i stosunków polsko-żydowskich w Polsce?”. Jan Tomasz Gross – autor pełnych przekłamań książek o rzekomych zbrodniach Polaków na Żydach.

 

- Mamy problem z mówieniem o zaangażowaniu w zbrodni na żydach Armii Krajowej i innych formacji, które mocą patriotycznego, martyrologicznego dyskursu zostały uświęcone i trudno je w jakikolwiek sposób dotykać, a ci którzy próbują dotknąć na własnej skórze przekonują się, jaka jest cena dotykania tych konkretnych instytucji – mówił politolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Piotr Forecki.

 

Jak czytamy w serwisie „Prawy.pl”, stwierdził on, że należy zbadać odpowiedzialność polskiej inteligencji za te zbrodnie.

 

Ten sam portal twierdzi również, że paneliści podczas dyskusji, zupełnie absurdalnie przyznawali, że nie sposób stwierdzić, czy AK – wykonując wyroki śmierci na szmalcownikach i zdrajcach – nie kierowała się narodowością, która była m.in. żydowska.

 

Dr Forecki miał również stwierdzić, że słynne pismo „Rycerz Niepokalanej” było… antysemickiej. W jego ocenie mówienie o „antysemityzmie z ambony” to zdecydowanie za mało, aby oddać antysemicką atmosferę i rzeczywistość tamtego okresu.

 

Obecny na konferencji Gross zwrócił z kolei uwagę, że temat zagłady Żydów można opisywać także pod kątem… genderowym. – Byłoby bardzo ważne, aby napisać genderową historię zagłady z punktu widzenia kobiet żydowskich – powiedział Jan Tomasz Gross.

 

Na konferencji gościł również były kapłan, prof. Stanisław Obirek. Odniósł się m.in. do sprawy ks. Lemańskiego. Uznał, że nałożona nań suspensa to w pewnej mierze efekt zaangażowania duchownego w pielęgnowanie spuścizny polsko-żydowskiej.

 

 

Źródło: prawy.pl

ged


DATA: 2014-12-13 09:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gross nie jest naukowcem tylko załganym propagandystą. Ciekawi mnie ponadto, kiedy będzie konferencja naukowa o żydowskich zbrodnisch na Polakach? A tych było co niemiara: Katyń, Naliboki, Koniuchy, teror żydo-UB, terror żydo-NKWD.
ponad 6 lat temu / Srul Apfelbaum
 
A może link do tej konferencji? Na stronie IFIS PAN nie znalazłem o tym wzmianki.
ponad 6 lat temu / Tadeusz
 
Niemcy mieli swoją wyższość rasową i ogólne pranie mózgu,a jaki interes miałoby AK w traceniu naboi, czasu na mordowaniu żydów? To jest jakiś absurd.
ponad 6 lat temu / Bonsai
 
Zydzi to mordercy kobiet i dzieci Palestyńskich
ponad 6 lat temu / Polak
 
ten cały "rycerz niepokalanej" był jak najbardziej antysemicki - a Wyszyński jako redaktor pisma pod koniec lat 30tych popełnił kilka artykułów jawnie gloryfikujących Hitlera i antysemickich w swej wymowie
ponad 6 lat temu / orcheystra
 
Kto za to płaci tym tłuściochom? To jest pytanie na otrzeźwienie zapalonych dyskutantów na tym forum. A w kraju głodne dzieci.
ponad 6 lat temu / stary sołtys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.