DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Antypolska historiografia nabiera rozpędu! Od „polskich obozów” do „polskiego SS” w kanadyjskiej książce

Antypolska historiografia nabiera rozpędu! Od „polskich obozów” do „polskiego SS” w kanadyjskiej książce
Fot. Youtube

Proces szkalowania Polski i historii naszego narodu nie słabnie. Dziesiątki tytułów prasowych zamieściło już artykuły nazywające niemieckie obozy zagłady „polskimi”. Teraz zjawisko to zaczyna nabierać rozpędu. W kanadyjskiej książce pojawiło się bowiem sformułowanie „polskie SS”.


O sprawie poinformował polski ambasador w Kanadzie, Marcin Bosacki. Stwierdzenie o „polskim SS” miało pojawić się na stronie 178 publikacji, w rozdziale o historii polskiego kombatanta Maxa Farbera, który przeżył II wojnę światową i emigrował do Kanady.


Marcin Bosacki, ambasador naszego kraju w Ottawie, w liście do wydawnictwa napisał, że takie sformułowanie sugeruje, że Polska była zaangażowania w niemieckie okrucieństwo i „mocno niszczy historyczny obraz” – donosi RMF24.pl. Bosacki zauważył, że tego typu sformułowania są dla Polaków obraźliwe. Domaga się publicznych przeprosin.


Według polskiego dyplomaty nie należy zapominać, że nazistowska inwazja, która doprowadziła do okupacji Polski była dziełem Niemców. Polska była jedynym krajem, który walczył z nazistami od samego początku.


Ambasada polska w Kanadzie wyraziła oczekiwanie, iż edycja książki z tym błędem zostanie wycofana ze sklepów i bibliotek.


Od razu nasuwa się pytanie, czy osoby tłumaczące „błędy” o „polskich obozach śmierci” (w tym również coraz liczniejsi obywatele Polski) sugerując, że w języku angielskim dopuszczalne jest powiedzieć „polski obóz śmierci”, gdyż znajdował się on w Polsce, tak samo wytłumaczą teraz sformułowanie „polskie SS”. Dlaczego polskie? Bo mordowało w Polsce!?

 

Formacje Waffen-SS walczyły na frontach (głównie wschodnim) u boku Niemców. Wystawiały je liczne narody Europy, w tym Francuzi, Albańczycy, Łotysze, Belgowie, Duńczycy, Holendrzy, Ukraińcy, Rosjanie, Serbowie i inni. Polacy nie wzięli udziału w kolaboracyjnych działaniach i nie pomagali Niemcom w walce o dominację nad światem. Nie istniały oddziały Waffen-SS złożone z Polaków. Użycie sformułowania „polskie SS” jest skandaliczne, krzywdzące i niezdogne z historią.


Źródło: twitter.com, RMF FM

kra

 
DATA: 2016-02-05 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sue them????????
ponad 4 lata temu / Chris
 
niestety musze powiedziec ze za czasow sowietu nikomu nie pozwolono wiedziec jak bylo, a za czasu obecnego neosowietu tez nie lezy w interesie propagowanie wiedzy jak bylo bo to zagraza wiedzy o tym kto jest dobry a kto zly.
ponad 4 lata temu / m
 
Wątpię, aby pod obecnymi rządami PiS-Populizm i Socjalizm i Prezydenta Polski była zdecydowane działanie. Moim zdaniem - Prezydent, premier rządu i minister spraw zachodnich powinni dać rozkaz polskim ambasadorom w każdym państwie, że w takiej sytuacji wynajmowana jest najlepsza kancelaria adwokacka (oczywiście najlepiej adwokatów żydowskich!) w danym kraju i medium oraz autorzy tego rodzaju informacji, filmów i książek mają być w krótkim czasie osądzeni i skazani na wielomilionowe odszkodowania na rzecz Muzeów w obozach koncentracyjnych i więzieniach w Polsce (Oświęcim-Birkenau, Stutthof, Majdanek, Radogoszcz-Łódź, Lublin,...), tak wysokie, aby wydawcy i media te oraz autorzy zbankrutowali i nie mogli się finansowo podnieść. Wówczas skończy się raz na zawsze szkalowanie Polski i podobne filmy, wydawnictwa i informacje odejdą w zapomnienie, jako narzędzie w walce politycznej z Polakami i Polską. PRÓŻNO JEDNAK O TEM MARZYĆ przy obecnych władzach!!
ponad 4 lata temu / woj księcia Mieszka I
 
A nasze dzieci będą uczyć, że to Polacy mordowali Niemców w obozach. Może jakaś reakcja ambasady na te brednie?
ponad 4 lata temu / AnnaN
 
Dziwne, że nikt nie zastanawia się dlaczego to robią...
ponad 4 lata temu / zs
 
Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom. Takie Organizacje trzeba wspierać. RDI to Polska odpowiedź na ADL z Nowego Jorku.
ponad 4 lata temu / mijo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.