DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Postawiłem warunek: NAJPIERW masz przytoczyć dosłowny cytat mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach, albo masz odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo :)
9 miesięcy temu / do załgańca
 
Niby jakie podstawy? W Konstytucji tego kraju jest wyraźnie napisane,że jest to republika.
9 miesięcy temu / ollek
 
Łżesz że bezpodstawnie bo mam podstawy by tak twierdzić, ale to ty załgańcu nie chcesz prowadzić ze mną dyskusji, gdyż to ty nie chcesz przytoczyć dosłownego cytatu mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach, nie chcesz też odszczekać tego bezpodstawnego chamskiego oszczerstwa :)
9 miesięcy temu / do załgańca
 
Skoro twierdzisz bezpodstawnie,że Korea Północna nie jest republiką, choć ma ten status wpisany w swojej konstytucji, to jak mam z Tobą prowadzić dyskusję o czymkolwiek?
9 miesięcy temu / ollek
 
Nie mówiłem o żadnym przepisie, załgańcu. To ty o nim mówiłeś. I nie irytuję się załgańcu, tylko rzeczowo oceniam twój stan załgania w który jak zwykle wpadasz gdy wiesz że nie masz racji i nijak nie możesz wykazać swoich bzdur. Łżesz też że nie mogę wykazać swoich racji, bo mogę wykazać że chrześcijanie w Korei Północnej są prześladowani, ale postawiłem warunek: NAJPIERW masz przytoczyć dosłowny cytat mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach, albo masz odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo :)
9 miesięcy temu / do załgańca
 
Czyli nie ma takiego przepisu o którym mówiłeś. I irytujesz się, bo wiesz,że mam rację, a Ty nijak nie możesz wykazać swoich racji.
9 miesięcy temu / ollek
 
Kościół, to nie jest budynek, który za umówioną kwotę można sobie wynająć na dowolny cel (pokaz mody, zrobienie teledysku). Zwykle to obiekt zabytkowy, zawsze konsekrowany. Dziwi mnie więc taka niefrasobliwość ludzi kościoła. Zachowują się jak biznesmeni, a nie księża. Stan kapłański to zawód? Czasami tak to wygląda.
9 miesięcy temu / skar
 
A problem bierze się stąd, że wśród katolików świeckich jak i samych księży zanika poczucie sacrum? Jak można w ogóle udostępniać kościół na cokolwiek?
9 miesięcy temu / Nikola Zrinski
 
Drodzy Parafianie! Na kolana i prosić Boga o przebaczenie. Zorganizujcie nabożeństwo ekspiacyjne aby przeprosić Pana Jezusa za ten cudzy grzech - tyle możecie zrobić. Dziwi mnie, że proboszcz na to nie wpadł, w końcu to on stracił czujność, więc teraz może posypie głowę popiołem... Pokuta, pokuta, pokuta!
9 miesięcy temu / Beata J.
 
Czy księża naprawdę są tak naiwni czy udają? Mało było przykładów profanacji świątyń przez celebrytów, projektantów mody itp? Bo chyba ksiądz nie skusił się na jakieś pieniądze.
9 miesięcy temu / Sally
 
Wykazałeś jedynie swoje załganie i ignorancję, bo oczywiście że załgana ateokomuna może jednocześnie pozornie gwarantować wolność (np. religijną), a w rzeczywistości nie przestrzegać własnych przepisów. Tak było choćby w ZSRR i stalinowskiej PRL. I dowodzi tego już sama nazwa omawianego patologicznego tworu - KRLD. Skoro TEORETYCZNIE Korea Północna jest republiką ludowo-demokratyczną, a W PRAKTYCE nie jest ani republiką, ani ludową, ani demokratyczną, to dowodzi załgaństwa tej patologii. Dlatego to oczywiste że bronisz czegoś co jest ideowo podobne do ciebie. Ja mogę wykazać że chrześcijanie w Korei Północnej są prześladowani, ale postawiłem warunek: NAJPIERW masz przytoczyć dosłowny cytat mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach, albo masz odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo. NAJPIERW, bo ty najpierw napisałeś to bezpodstawne chamskie oszczerstwo.
9 miesięcy temu / do załgańca
 
Wykazałem,swoje racje, bo państwo nie może jednocześnie gwarantować wolności religijnej i skazywać na karę więzienia za wiarę. Są to antagonizmy. Ty nie wykazałeś,że jest inaczej. Czyli można uznać,że tego przepisu nie ma.
9 miesięcy temu / ollek
 
Coś w tej Ścinawie księża ślepi i nie rozgarnięci mocno , że tak łatwo dają się kiwać przez to opętane barachło !
9 miesięcy temu / Jack Em
 
W dyskutowanej sprawie to nie ja miałem wykazać swoje racje ale ty. Czyli kłamiesz. Wcześniej napisałeś "mogę wykazać,że jest wręcz przeciwnie" w sprawie prześladowania chrześcijan w KRLD za ich wiarę. I nie wykazałeś tego, czyli w tej deklaracji też wtedy skłamałeś. Miałeś też przytoczyć dosłowny cytat mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach, albo miałeś odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo. Nie zrobiłeś tego, czyli w tej kwestii już dawno temu wykazałeś że jesteś kłamcą. Nie dziwi więc że na deser bezsilnie kłamiesz, zarzucając mi bezpodstawnie kłamstwo. I to ma sens, bo dla sługi szatana (ojca kłamstwa) każde kłamstwo jest powodem do satysfakcji z wiernej służby swemu panu. Dlatego mnożysz kłamstwa. Dzięki za to kolejne twoje świadectwo, do jakiej degeneracji prowadzi antyteizm :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Nadal nie wykazałeś swoich racji. Ja dałem przepisy. Czyli to Ty teraz wychodzisz na kłamcę.
9 miesięcy temu / ollek
 
Pragnę podpowiedzieć księdzu proboszczowi ze właściwym i jedynym jest przeproszenie Boga Najwyższego za profanację Domu Bożego i Najświętszego Sakramentu, zamiast "...wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni...".
9 miesięcy temu / Leo
 
Miałeś przytoczyć dosłowny cytat mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach, albo miałeś odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo. A skoro napisałeś "mogę wykazać,że jest wręcz przeciwnie" w sprawie prześladowania chrześcijan w KRLD za ich wiarę - zrób to w końcu, a nie pisz bzdur o pozornie zagwarantowanej wolności religijnej, która w praktyce nie jest przestrzegana. I nie ośmieszaj się "relacjami" chińskich ateokomunistów, tak samo zakłamanych jak ty :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Jeśli mają zagwarantowaną wolność religijną, to jak mogą być prześladowani? W stolicy KRLD są Kościoły protestanckie i katolickie. Z tego co wiem nawet meczet. Czyli macie nawet miejsca do modlitw. Nie byłem w KRLD, ale znam ludzi, którzy byli, widziałem zdjęcia, mam relacje z tego miejsca. Przecież już podałem przeciwny przepis, konstytucyjny.
9 miesięcy temu / ollek
 
Miałeś przytoczyć dosłowny cytat mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach (tak jak ja zrobiłem udowadniając prawdę o twoim kłamstwie), albo miałeś odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo. A skoro napisałeś "mogę wykazać,że jest wręcz przeciwnie" w sprawie prześladowania chrześcijan w KRLD za ich wiarę - zrób to w końcu, a nie podawaj przepis prawny z którego nijak nie wynika że chrześcijanie nie są W PRAKTYCE prześladowani. Zresztą, dotyczy to całego systemu prawnego (ale jako ignorant nie masz o nim pojęcia, zgadza się?) - jeśli jakiś czyn jest zabroniony prawem, wcale nie oznacza że te czyny nie są dokonywane. Np. morderstwa - są powszechnie zabronione prawem, a wiadomo że ludzie są mordowani. Nie byłem w KRLD, ty też nie byłeś jak kiedyś przyznałeś. Informacje mam choćby z tego portalu, jak wypełnisz wspomniane zaległości (1.cytat wypowiedzi/odszczekanie, 2.wykazanie że jest przeciwnie), to podam ci konkrety.
9 miesięcy temu / do ollek
 
Ja podałem przepis prawny, według którego jest zagwarantowana wolność religijna, Ty natomiast nie podałeś przepisu, który by skazywał za wiarę. A skąd wiesz, jak się żyje w KRLD? Byłeś tam?
9 miesięcy temu / ollek
 
Miałeś przytoczyć dosłowny cytat mej wypowiedzi na podstawie której napisałeś idiotyczny zarzut kłamstwa o Hindusach (tak jak ja zrobiłem udowadniając prawdę o twoim kłamstwie), albo miałeś odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo. A skoro napisałeś "mogę wykazać,że jest wręcz przeciwnie" w sprawie prześladowania chrześcijan w KRLD za ich wiarę - zrób to w końcu, a nie cytuj zapis konstytucji KRLD. Istnienie zapisu prawnego nijak bowiem nie dowodzi że jest on stosowany. Nadal czekam. P.S. Tak przy okazji - nie dziwi mnie że takim sentymentem darzysz KRLD, twór w tym samym stopniu zakłamany co ty. Koreańska - prawda tylko w połowie, bo jest jeszcze Republika Korei. Republika, Demokratyczna - pełne kłamstwo, gdyż władze nie są wybierane demokratycznie. Ludowo - pełne kłamstwo, gdyż lud nie ma tam nic do gadania. Jeśli w samej nazwie jest prawie samo kłamstwo, nic dziwnego że w konstytucji tego tworu są prawie same kłamstwa :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Chapter V. Article 68. Citizens have freedom of religious beliefs. This right is granted by approving the constructions of religious buildings and the holding of religious ceremonies. To fragment konstytucji KRLD. Gdzie jest napisane to, co zarzucasz władzom w Pjonghjangu?
9 miesięcy temu / ollek
 
Łżesz (jak zwykle), bo nigdzie tak nie napisałem. Miałeś przytoczyć dosłowny cytat mojej wypowiedzi na podstawie której napisałeś ten idiotyczny zarzut kłamstwa (tak jak ja zrobiłem udowadniając prawdę o twoim kłamstwie), albo miałeś odszczekać to bezpodstawne chamskie oszczerstwo. Skoro piszesz "mogę wykazać,że jest wręcz przeciwnie" w sprawie prześladowania chrześcijan w KRLD za ich wiarę - zrób to.
9 miesięcy temu / do ollek
 
Napisałeś tak propos artykułu o przyjmowaniu Hindusów do Polski. I nie potrafisz wykazać także,że w KRLD skazuje się ludzi za ich wiarę. Ja za to mogę wykazać,że jest wręcz przeciwnie.
9 miesięcy temu / ollek
 
Kolejny raz potwierdzasz że masz urojenia. Niby dlaczego miałbym uważać że akurat to Hindusi nie potrafią opanować swoich popędów??? Taka bzdura byłaby w twoim stylu, a nie w moim. Zapewne sam tak uważasz, dlatego bezsilnie próbujesz przerzucić swe poglądy na mnie. Ale dobrze, dam ci szansę. Przytocz dosłowny cytat mojej wypowiedzi na podstawie której napisałeś ten idiotyczny zarzut kłamstwa (tak jak ja zrobiłem udowadniając prawdę o twoim kłamstwie), albo odszczekaj to bezpodstawne oszczerstwo :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Ty także kłamałeś na tym forum, na przykład w sprawie Hindusów przebywających w Polsce. Pisałeś, iż nie potrafią oni opanować swoich popędów. A znasz jakiś przypadek, w którym Hindusi kogoś skrzywdzili w ten sposób?
9 miesięcy temu / ollek
 
Napisałeś kłamstwo: "wysyłacie ludzi do więzienia za obrazę uczuć religijnych z art 196 kk. I to na dwa lata". Teraz jako degenerat uwielbiający walczyć z prawdą potwierdzasz swoje zakłamanie nazywając to kłamstwo "faktem", chociaż nie potrafisz podać ANI JEDNEGO przykładu osoby która w Polsce odsiaduje dwuletni wyrok za bluźnierstwa wobec katolicyzmu :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
To nie jest kłamstwo, tylko fakt, ponieważ przepis istnieje. Więc zawsze możecie skazać na jego podstawie. Tak jak pisałem, nie jest wykluczone,że ktoś odsiaduje wyrok.
9 miesięcy temu / ollek
 
Czyli skoro nie znasz ani jednego przykładu osoby która w Polsce odsiaduje dwuletni wyrok za bluźnierstwa wobec katolicyzmu, i nie odszczekałeś swojego kłamstwa, i nie stać cię na odrobinę uczciwości, uznaję że kłamiesz z premedytacją gdyż jako degenerat uwielbiasz walczyć z prawdą :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Nie znam wszystkich wyroków sądowych w tej materii,ale, skoro kara jest zapisana, nie można wykluczyć,że ktoś odsiaduje dwa lata na podstawie art 196 kk.
9 miesięcy temu / ollek
 
Ci co mieli "Gott mit uns" nie mieli jako katolicy, lecz jako żołnierze Wehrmachtu. Wehrmacht nie podlegał Kościołowi Katolickiemu, tępoto. Odpowiem w sprawie KRLD jak odszczekasz swe kłamstwo jakoby w Polsce ktoś odsiadywał dwuletni wyrok za bluźnierstwa wobec katolicyzmu, albo jak zdobędziesz się na odrobinę uczciwości i przyznasz że kłamiesz z premedytacją, gdyż jako degenerat uwielbiasz walczyć z prawdą. Z obu cytatów mych słów nijak nie wynika że chcę zabijać ateistów, chamski oszczerco. Pierwszy jest faktem, bo (powtarzam tępocie) ateiści którzy żyją z kradzieży (np. ci którzy ukradli mienie Kościołowi) to społeczne chwasty - jak wszyscy złodzieje. Drugi odnosi się do TĘPIENIA INNEGO chwastu - ateistycznego zakłamania, matolstwa i złodziejstwa, a nie do tępienia ludzi. To dla was walka z chrześcijaństwem jest tożsama z zabijaniem chrześcijan. Brakiem zdolności odróżnienia tych dwóch różnych spraw kolejny raz potwierdzasz że mam rację z matolstwem ateizmu :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Katolików zaś było widać podczas wojny. Mieli wypisane na klamrach pasów "Gott mit uns". Podaj kłamco przepis w kodeksie karnym KRLD, przepis, który mówi o zabijaniu katolików za ich wiarę. Jak to nie chcesz nas zabijać? Sam pisałeś, że : " , a ateiści żyjący z kradzieży cudzego legalnego mienia są społecznymi chwastami. "Jeśli więc państwo ma dofinansowywać cokolwiek w związku z ateistycznymi przekonaniami, to przede wszystkim tępienie tego chwastu ateistycznego zakłamania, matolstwa i złodziejstwa " To są cytaty z Twojego komentarza.
9 miesięcy temu / ollek
 
Polska nie robi kosztorysu mając do dyspozycji tylko kilka tysięcy znaków, tępoto. Świętopietrze nie było i nie jest wymuszane przez Watykan. Łżesz chamie, bo nie chcę was zabijać i nigdzie nie pisałem że ateiści nie mają pracy - tym samym (kolejny raz na tym forum) potwierdzasz prawdę którą napisałem o twoim zakłamaniu, więc w czym problem? Oczywiście że ateiści którzy żyją z kradzieży (np. ci którzy ukradli mienie Kościołowi) to społeczne chwasty - jak wszyscy złodzieje. Oczywiście że ateistyczni mordercy też są społecznymi chwastami. Przecież masowo mordowali chrześcijan tylko za naszą wiarę, mordują (np. w twoim wzorcu ideowym KRLD) i nadal będą to robić. A ostatnim zdaniem potwierdzasz prawdę o matolstwie ateizmu, gdyż nie napisałem że państwo powinno likwidować ateistów, tylko napisałem że państwo powinno tępić chwast ateistycznego zakłamania, matolstwa i złodziejstwa. A matolstwem jest nierozróżnianie tępienia zbrodniczej idei od likwidowania ludzi :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Normalnie. Tak jak Polska robi kosztorys strat w czasie wojny. Od kiedy świetopietrze jest dobrowolne? Łżesz, sugerując,że ateiści żyją z kradzieży, że nie mają pracy, nazywasz nas chwastami. I jeszcze chcesz nas zabijać, sugerujesz,że państwo powinno nas likwidować.
9 miesięcy temu / ollek
 
Jak zwykle kłamiesz, bo prosiłeś o spis, a nie o oficjalny spis. I dostałeś spis. Jak sobie tępoto wyobrażasz zamieszczenie na forum całego wykazu, testamentów i aktów notarialnych? Faktem jest że z wszelkich, choćby szacunkowych, uczciwych wyliczeń wynika że ciągle nie oddaliście całości tego co ukradliście i nie zapłaciliście odszkodowania za kradzież. Watykan ma środki z dobrowolnych darowizn, a ateiści żyjący z kradzieży cudzego legalnego mienia są społecznymi chwastami. Jeśli więc państwo ma dofinansowywać cokolwiek w związku z ateistycznymi przekonaniami, to przede wszystkim tępienie tego chwastu ateistycznego zakłamania, matolstwa i złodziejstwa :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Za to,że są. Prosiłem o spis. OFICJALNY spis, udowodnienie,że dane dobra należały do Kościoła. Akty notarialne, testamenty. Ateiści właśnie za to powinni dostawać pieniądze z budżetu państwa, za popularyzowanie swoich przekonań. Skoro Watykan ma takie środki, to on powinien finansować religię, a nie państwa.
9 miesięcy temu / ollek
 
Podaję spis ukradzionych dóbr: poza ziemią uprawną, ukradliście budynki gospodarstw rolnych, lasy, szkoły, internaty, domy dziecka, przedszkola, żłobki, ośrodki pomocy, szpitale, apteki, sanatoria oraz tzw. dobra martwej ręki. Uwzględniając te wszystkie wasze kradzieże, nie zrekompensowaliście waszego ateistycznego złodziejstwa. Nie pytam NA CO organizacja ateistyczna miała wziąć z budżetu państwa pieniądze, tylko ZA CO, tępoto. Powtarzam: za co organizacja ateistyczna miała wziąć z budżetu państwa pieniądze? Czy została kiedyś przez państwo okradziona z jej legalnie zdobytego majątku?
9 miesięcy temu / do ollek
 
Na swoją działalność, popularyzowania swoich przekonań. Bo o ile Kościół ma Watykan, który posiada dobra, które można upłynnić (sama kaplica sykstyńska z freskami Michała Anioła jest wyceniania nawet na 2 BILIONY dolarów), a Arabia Saudyjska (która jest hojna dla muzułmańskich wspólnot) ma miliardy pochodzące z handlu gazem i ropą, to ateiści nie mają państwa, które by ich finansowało. Podaj spis ukradzionych dóbr, wtedy możemy pogadać.
9 miesięcy temu / ollek
 
To nie moja wina że dla ciebie urojenia są tożsame z faktami. Dla ludzi rozumiejących znaczenie słów i znających fakty wiadomym jest że ukradliście Kościołowi znaczny majątek. Nadal nie podałeś wartości mienia ukradzionego przez was Kościołowi. Powtarzam też pytanie: za co organizacja ateistyczna miała wziąć z budżetu państwa pieniądze?
9 miesięcy temu / do ollek
 
Masz jakiś oficjalny spis? Bo jeżeli są to Twoje urojenia, typu" skradziono to to to i to" nie jest to żadna odpowiedź.
9 miesięcy temu / ollek
 
No nie wiem czy był legalnie zdobyty, dlatego się pytam o ten ateistyczny majątek. W sumie to konsekwentne z twojej strony że uważasz za wątpliwe by był legalnie zdobyty :) Nadal nie podałeś wartości mienia ukradzionego przez was Kościołowi - jak "nie wiesz" co ukradliście Kościołowi sklerotyku, to przeczytaj wcześniej w tym wątku, bo była o tym mowa. Powtarzam też pytanie: za co organizacja ateistyczna miała wziąć z budżetu państwa pieniądze? Na twoje pytanie o księży odpowiem, jak ty odpowiesz na wcześniejsze moje pytania na które do tej pory nie odpowiedziałeś.
9 miesięcy temu / do ollek
 
Skąd wiesz,że był legalnie zdobyty? Poza tym duża część jest już w rękach prywatnych, bądź w posiadaniu innych związków wyznaniowych lub jest własnością innych państw. Poza tym niby co zostało ukradzione Kościołowi? I co z pytaniem dotyczącym tych księży?
9 miesięcy temu / ollek
 
Nadal nie podałeś wartości mienia ukradzionego przez was Kościołowi. Powtarzam też pytanie: za co organizacja ateistyczna miała wziąć z budżetu państwa pieniądze? Czy została kiedyś przez państwo okradziona z jej legalnie zdobytego majątku?
9 miesięcy temu / do ollek
 
Jak to nie odpowiada? A kto ich przyjął do Kościoła? Kto im dał święcenia?
9 miesięcy temu / ollek
 
Nadal nie podałeś wartości mienia ukradzionego przez was Kościołowi. Powtarzam też pytanie: za co organizacja ateistyczna miała wziąć z budżetu państwa pieniądze? Czy została kiedyś przez państwo okradziona z jej legalnie zdobytego majątku? Sami się przyznawali do ateizmu. W USA, Australii i Irlandii przestępcy nie dokonywali przestępstw w imię doktryny katolickiej, a przy okradaniu Kościoła wy postąpiliście zgodnie z ideologią ateistycznego komunizmu, dlatego jak najbardziej powinniście płacić za skutki wyznawanej ideologii :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Skąd wiesz, jakiego byli wyznania? Ankiety prowadziłeś? Za jakie błędy powinni zapłacić katolicy pytasz. Może za to co zrobiliście w USA, Australii, Irlandii?
9 miesięcy temu / ollek
 
Nadal nie podałeś wartości mienia ukradzionego przez was Kościołowi. Powtarzam też pytanie: za co organizacja ateistyczna miała wziąć z budżetu państwa pieniądze? Czy została kiedyś przez państwo okradziona z jej legalnie zdobytego majątku? Zniszczeń dokonali ateiści będący komunistami, gdyż ich grabież na Kościele wynikała przede wszystkim z ateistycznej nienawiści do religii katolickiej. Nota bene, to kolejny dowód że tzw. ateiści są tak naprawdę antyteistami. Dlatego słusznie że tzw. ateiści płacą za grabieże będące skutkiem ideologii ateizmu. Za jakie błędy powinni płacić katolicy?
9 miesięcy temu / do ollek
 
Czyli żadna organizacja ateistów nie wzięła z budżetu państwa ani grosza. Więc nie ma co oddawać. Zniszczeń dokonali komuniści, nie ateiści, nie są to synonimy. Więc ateiści za nic płacić nie muszą. Za to katolicy (inne religie także) powinny płacić za swoje błędy, także te historyczne.
9 miesięcy temu / ollek
 
Owszem, zaślepiona (jak ty) w swym antyklerykalizmie Senyszyn wie co pisze by siać propagandę. Nadal nie podałeś wartości ukradzionego przez was Kościołowi mienia. Za co organizacja ateistyczna miała wziąć pieniądze? Czy została kiedyś okradziona z jej legalnie zdobytego majątku? Jeśli tak, to złodziej powinien jej oddać co ukradł, wraz z odszkodowaniem. Tak samo jak ateistyczni złodzieje powinni w pełni zwrócić majątek który ukradli Kościołowi, z odszkodowaniami za dziesiątki lat bezprawnego użytkowania/zniszczenia ukradzionego mienia.
9 miesięcy temu / do ollek
 
Jaka ateistyczna organizacja wzięła pieniądze? Informacje pochodzą ze strony Pani profesor Senyszyn,która, jako profesor nauk ekonomicznych i ekonomistka, raczej wie, o czym pisze.
9 miesięcy temu / ollek
 
Nie podałeś wartości zabranego przez was mienia, nie podałeś też źródła tych danych. I niby kto ma ateistom płacić, i za co? Za twoje głupoty które moderatorzy przepuszczają, to ty powinieneś sponsorować PCh24 :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Sumując wszystko, wychodzi jakieś 6-6.5 mld złotych. Do tego utrzymanie księży w formacjach takich jak wojsko etc. A teraz powiedz mi proszę ile złotych biorą ateiści?
9 miesięcy temu / ollek
 
Czemu więc tego nie zrobiłeś? Jeśli jakieś zagadnienie cię przerasta, po co podejmujesz polemikę? :)
10 miesięcy temu / do ollek
 
@do ollek Wystarczy,że podliczysz wpłaty do FK przez cały okres jego funkcjonowania i masz wynik. Plus do tego wartość tych 160 tysięcy hektarów.
10 miesięcy temu / ollek
 
Obecnie mamy rząd socjalistyczny, a socjaliści kochają rozdmuchany złodziejski fiskalizm. Złodziejski - bo podatki są pobierane nie tylko na cele pożyteczne dla podatnika, ale też na cele których finansowaniu podatnik jest przeciwny. I co, nie podałeś porównania wartości mienia ukradzione-zwrócone. Czyli potwierdziłeś że manipulujesz danymi :)
10 miesięcy temu / do ollek
 
Wy się składacie na "Klątwę", a ateiści się składają na nowe muzeum Rydzyka,czy dotacje dla KUL. Zasada jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, nieprawdaż? Skoro jest taka sytuacja, dlaczego nie skieruje się odpowiedniej petycji do rządu ?(Obojętnie jakiej opcji.)
10 miesięcy temu / ollek
 
Manipulujesz danymi, bo podajesz sam areał, a nie podajesz pozostałych składników majątku, np. nieruchomości. Podaj porównanie WARTOŚCI mienia ukradzionego przez was Kościołowi, z wartością mienia zwróconego. Podaj też źródło tych danych. O inne wyznania pretensje kieruj nie tutaj. Ależ ja się zgadzam że każdy powinien płacić z własnych środków - tylko dlaczego TYLKO za wyznanie? Czemu nie obejmuje to choćby tzw. kultury? Np. czemu katolicy mają się zrzucać na działalność teatrów gdzie są wystawiane bluźniercze pseudosztuki w stylu "Klątwa"?
10 miesięcy temu / do ollek
 
@do ollek Tyle,że zobowiązania zostały spłacone z nawiązką, zabrano około 155 tysięcy hektarów, oddano około 160 tysięcy. Czyli dostaliście ZNACZNIE więcej. Do tego cmentarze wyznaniowe, dawne kościoły, szkoły etc. Do tego utrzymuje się z nich kapelanów w różnych formacjach (wojsko, policja) dlaczego? Poza tym z Funduszu opłacane są inne wyznania;protestanci, muzułmanie. Dlatego każdy powinien płacić za swoje wyznanie z własnych środków.
10 miesięcy temu / ollek
 
Proboszcz otworzył im kościół i sobie poszedł? Czy otrzymał jakieś pieniądze od realizatorów teledysku? Dlaczego nie sprawdził, kim są, wszak ma internet?
10 miesięcy temu / Sally
 
Pocieszę cię. Nie utrzymujesz Kościoła. Nie znasz genezy utworzenia Funduszu Kościelnego. Został on powołany jako rekompensata za UKRADZIONY przez PRL majątek należący do Kościoła. Dopóki obecne państwo polskie nie odda instytucji Kościoła wszystkiego co mu wcześniej ukradł PRL, dotąd nie utrzymujesz Kościoła, lecz utrzymujesz ŚWIECKIE państwo które spłaca zobowiązania swego poprzednika. Nota bene poprzednika którego ideologię (walka z katolicyzmem, komunizm) popierasz, więc jest jak najbardziej uzasadnione moralnie że właśnie ty i tobie podobni pośrednio spłacają te zobowiązania :)
10 miesięcy temu / do ollek
 
@do ollek Jako podatnik mam prawo, bo to miedzy innymi z moich pieniędzy są utrzymywane Kościół i także inne związki wyznaniowe. Gdyby tylko i wyłącznie wierni utrzymywali swoje świątynie, byłoby ok, ale Fundusz Kościelny jest utrzymany z pieniędzy państwowych, czyli z pieniędzy podatników.
10 miesięcy temu / ollek
 
Co to też jest INCYDENT ?
10 miesięcy temu / iskierka
 
Kościół jest miejscem oddania czci Jezusowi Chrystusowi. Mieszanie spraw poważnych ze sprawami mniej poważnymi kończy się tragicznie. Dlatego wydzielony jest czas na pracę, czas na oddawanie czci Chrystusowi, czas na sen i czas wolny
10 miesięcy temu / koteq
 
Nihil novi sub sole, pecunia non olet.
10 miesięcy temu / Nikt
 
Te noski artychy mają mało chrześcijańskie ...
10 miesięcy temu / Huhumorysta
 
Do ollek proszę pomyśleć zanim Pan coś napisze!. A za Kapłanów Biskupów potrzeba modlitwy i to dużo w tych czasach każdy to powinnien wiedzieć od dawna bo bez modlitwy Ducha Świętego nie dają rady.
10 miesięcy temu / Ona
 
Ktoś na dole dodał pytanie czemu nie nagrają teledysku w synagodze czy meczecie a to jest proste bo utrzymuja swoj klimat w wierze katolickiej i wiele piosenek szerzy wiare, mowie to jako ateista wiem ze ich piosenki sa wstanie nawrocic niem ozna nazywac satanistami zespolu powerwolf bo nimi nie sa ale ksiadz mogl sie nie zgodzic taka prawda a czy np duzo muzulmanow slucha metalu albo zydow? no nie za bardzo nam europejczyka jest bardzo dobrze znana taka wiara, czy ktos zdrowy o umysle chcialby sluchac metalu gdzie zamiast pieknej modlitwy w lacinie bylby belkot po arabsku albo w jezyku zydow? watpie
10 miesięcy temu / to ja
 
:) jeszcze raz. Proboszcz z greckiego sąsiad znaczy.
10 miesięcy temu / szpulas11
 
Sądzę, że mamona była tu argumentem, któremu pewne osoby się nie oparły, a przeprosiny post factum to raczej można traktować w kategoriach kpiny. Co ciekawe przeprosiny wystosowała kuria. Pewne osoby... Przykre.
10 miesięcy temu / Jurgen
 
Jako zadeklarowany wróg katolicyzmu i niewierzący w Boga, nie masz kompetencji by wypowiadać się na temat tego co jest właściwe, a co nie, w kościele.
10 miesięcy temu / do ollek
 
a ile ten proboszcz ma lat ,że nie wie co to jest kościół i co jest w nim sprawowane -najświętsza ofiara ,a nie sala koncertowa czy teatralna dokąd zdążacie "kapłani" skoro z miejsc świętych robicie sobie prywatne folwarki
10 miesięcy temu / ka
 
Co z tego, że przeciwny skoro strasznie naiwny? Pytanie czy taki kapłan powinien być proboszczem? Nie każdy ma odpowiednie umiejętności i kompetencje.
10 miesięcy temu / DNA
 
trzeba się bardziej uczulić na takie rzeczy,być może poczciwy proboszcz w dobrej wierze udzielił zgody,uległ kłamstwu,musimy się modlić za naszych kapłanów by oprucz miłości i wiary mieli w sobie odwagę i mądrość
10 miesięcy temu / katolik
 
@ZEUS 1. Wiele imprez odbywa się w nieprywatnych (warte podkreślenia) kościołach. Pokazy mody, imprezy etc. Jeżeli wydano zgodę, to tym bardziej trzeba uznać,że nie zostało nic niewłaściwego tam uczynione. W czym przeszkadza joga? Wymaga tylko nieco przestrzeni, ale de facto jest cicha, nie powoduje hałasu etc. Skoro można ją wykonawać w czasie pracy (w ograniczonym zakresie oczywiście) to w kościele się też da. Żeby nie było, w meczecie czy synagodze też można. Jeśli człowiek nie zachowuje się hałaśliwie, dyskretnie, to czemu ma nie robić czegoś? Oczywiście tak jak pisałem, w granicach rozsądku, dobrego smaku.
10 miesięcy temu / ollek
 
"Tylko do sprawowania kultu" - dlaczego zatem dopuszcza się kazania polityczne i wskazówki na kogo głosować?
10 miesięcy temu / Widzący z Lublina
 
to że proboszcz się zgodził dowodzi tylko oderwania od rzeczywistości i skrajnej naiwności
10 miesięcy temu / klik
 
@ollek dziecko ja wiem że się nudzisz bo wakacje są itd. ale zamiast pisać bzdury to może zacznij zbierać puszki i papierki na chodniku to przynajmniej coś pożytecznego zrobisz. Świątynia jest domem Bożym i nie można tam robić tego co się chce. To nie jest zwykłe miejsce publiczne takie jak przystanek autobusowy albo ścieżka rowerowa, jeśli ktoś nie dostrzega różnicy to jest idiotą i ignorantem. To może niech ludzie zamiast w parku, zaczną uprawiać jogging w kościele albo niech jeżdżą na rolkach ? Z pieskami niech przychodzą itd. Kościół jest miejscem kultu i refleksji poświęconej Stwórcy i należy się tam odpowiednio, godnie zachowywać. Takie wygibasy to sobie w mieszkaniu możesz wywijać a nie w kościele
10 miesięcy temu / ZEUS
 
Trzeba było wcześniej spisać umowę a w niej zapisać, na jakie treści się proboszcz nie zgadza. I jeszcze określić karę za złamanie umowy i gotowe!
10 miesięcy temu / Bo trzeba myśleć
 
Ten ''ksiądz'' który na to zezwolił powinien przejść w stan spoczynku w trybie ekspresowym. Kuria powinna przysłać nowego proboszcza. Jego rolą i obowiązkiem jest dbać o kościół i konsultować takie decyzje z parafianami ponieważ świątynia nie jest jego własnością. Może od razu pokaz striptizu tam urządzą a później będą głupio się tłumaczyć że nie wiedzieli o co chodzi. To jest żenujące
10 miesięcy temu / Głosuję na Ruch Narodowy
 
No właśnie, jak zwykle wypowiadasz się kompletnie nie rozumiejąc tematu :)
10 miesięcy temu / do ollek
 
Szanowna redakcjo i drodzy internauci nie drzyjcie szat ponieważ znieważenie Domu Bożego ma miejsce w praktycznie KAŻDYM Kościele gdzie odprawiana jest tzw "Nowa Msza" czy to na mniejszą czy większą skalę więc msze ekspiacyjne potrzebne są praktycznie w kazdym Kościelne
10 miesięcy temu / Jan
 
@Igor Proboszcz nie powinien nic zaczynać, tylko zostać natychmiast pozbawiony funkcji. Teraz wynajmują Kościoły niczym hale, czy restauracje. Wstyd. Niemcy też wynajeli Bazylikę i przy grobie św. Pawła urządzili dyskotekowe wycie. Jak można w ogóle wynajmować Kościół. Żenada.
10 miesięcy temu / Michu.
 
Nie ma się co dziwić, jeżeli wymyśla się idiotyczne tłumaczenia na temat Komunii św. dla rozwodników. Jeżeli wszystko jest względne, to i część dla świątyni i tajemnic tam sprawowanych nie musi być uszanowana. Wystarczy później zwykłe pokrętne tłumaczenie jakiegoś urzędnika kurii biskupiej.
10 miesięcy temu / Krakusik
 
Skandal. Toż to czysta Profanacja Domu Bożego i obraza Boga Najwyższego, który w Niej mieszka. Proboszcz natychmiast powinien rozpocząć Nabożeństwa ekspiacyjne, wynagradzające Panu Bogu za ten straszliwy grzech, a sam powinien pokutować o chlebie i wodzie przez najbliższe tygodnie za to, że (umyślnie, bądź nie, czy przez niedopatrzenie) wydał zgodę i przyczynił się do takiego bluźnierstwa w Świątyni Pańskiej.
10 miesięcy temu / Igor
 
Kompletna nieznajomość tematu. Ta grupa śpiewa neutralne piosenki, ewentualnie mogą one zahaczyć o jakieś bajki dla dzieci (wilkołaki i podobne bzdety), grupa w żaden sposób nie jest antykatolicka. Co do kościoła. Jest to miejsce publiczne i każdy może tam wejść i nakręcić film etc, oczywiście w granicach rozsądku, a przecież nie było tam na przykład ekshibicjonistycznych scen.
10 miesięcy temu / ollek
 
Nic dziwnego -wśród 12-tu znalazł się Judasz to i obecnie mamy naiwnych i głupich pasterzy...oby tylko madrości parafianom nie zabrakło a bramy piekielne nie przemogą
10 miesięcy temu / Darius
 
Szatan szaleje trzeba potężnej modlitwy za Polskę bo bydle jest bezczelne wszystko by chciał zniszczyć! Nie ufam temu księdzu P. chyba powinnien się nawrócić! A ten teledysk to szatanskie bluznierstwo! Potepic to świństwo żeby się to już nigdy nie powtórzyło! To obraża Pana Boga i niszczy Kościół!
10 miesięcy temu / Ona
 
Proboszcz nie wiedział?! To znaczy, że jest w stanie wynająć świątynię byle komu, byle tylko dostać kasę. Kuria powinna ukarać księdza i to surowo. Tak jak w urzędzie. Tam nikogo nie interesuje, że nie znałeś przepisu. Niewiedza nie ratuje przed karą, a księdza szczególnie, ponieważ sprawuje on pieczę nad świątynią Boga.
10 miesięcy temu / karol
 
Ubolewa szkoda ze nie mysli jak trzeba byc glupim albo naiwnym,w Warszawie tez taka sytuacja miala juz miejsce,na bledach die niet ucza
10 miesięcy temu / ela
 
Czy i ile zapłacili parafii ci synowie szatana?
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
dlaczego nie kręcili filmu w meczecie lub synagodze ? czyżby się bali ?
10 miesięcy temu / Jan
 
Jakby odmówili zgody to Boniecki by zaczął gadać, że to powrót komuny i rygoryzmu
10 miesięcy temu / HtN
 
Najważniejsze, że parafia zarabia tzn. ks proboszcz. On nie chciał, on nie wiedział... A tak na marginesie to muzyka i teledysk słabizna.
10 miesięcy temu / magis
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.