DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Antykoncepcyjna kampania w Zambii

Antykoncepcyjna kampania w Zambii
fot. imagebroker.net / FORUM

Rząd Zambii postanowił przeznaczyć z budżetu państwa 9,3 mln dol. na zakup środków antykoncepcyjnych. Politycy zdecydowali, że młode dziewczęta i kobiety będą poddawane niezwykle szkodliwym szczepieniom antykoncepcyjnym, które są zakazane między innymi w USA.


Niemałą rolę w decyzji rządu odegrał lobbing lokalnej organizacji proaborcyjnej Planned Parenthood Association of Zambia (PRAZ). Organizacja ta otrzymała niedawno dotację ze strony fundacji Advance Familly Planning (AFP), powstałej z inicjatywy Belindy Gates w trakcie szczytu eugenicznego. Na tej samej konferencji zapadła m. in. decyzja o zapewnieniu antykoncepcji dla ponad 120 mln kobiet i dziewcząt z krajów o niskich dochodach. Fundacja na ten cel przeznaczy do 2020 r. 4,6 mld dolara.


Projekt AFP przewiduje udzielanie dotacji organizacjom promującym tzw. prawa reprodukcyjne, takim jak np. Planned Parenthood. Organizacje te mają skutecznie lobbować w krajach o wysokim wskaźniku urodzeń, aby z budżetu państwa przeznaczano fundusze na ułatwienie dostępu do środków antykoncepcyjnych. Zwłaszcza zastrzyków.


Dyrektor Wykonawczy Planned Parenthood of Zambia, Edford G. Mutuma, zapowiedział, że w tej chwili głównym celem organizacji jest doprowadzenie do zwiększenia dystrybucji szczepionek antykoncepcyjnych wśród zambijskich kobiet. Szczepionki, które mają być aplikowane, to m.in. Depo rovera – środek, który został wycofany z wielu krajów zachodnich ze względu na liczne negatywne skutki uboczne. Teraz, by zapewnić zbyt firmom farmaceutycznym, środki te mają być stosowane właśnie w krajach Afryki. Największym dystrybutorem Depo Provera, produktu firmy Pfizer, jest Planned Parenthood. Koncern ukrywa śmiertelne skutki uboczne, jego sprzedaż przynosi wysokie zyski.


Stosowane środki - Depo Provera i Norplant - są wysoce toksyczne. Wywołują one m.in. bezpłodność, raka piersi, zatory, zaburzenia pracy wątroby, porażenia nerwu twarzowego. Prowadzą do wielu chorób, które w afrykańskich warunkach trudno leczyć. Wśród afrykańskich kobiet, którym zaaplikowano te zastrzyki, obserwuje się dużą śmiertelność. W niektórych krajach sprzedaż środku Depo Provera jest zakazana, w innych mocno ograniczona.Źródło: turtlebayandbeyond.org., AS.


DATA: 2014-03-14 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.