DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Antykoncepcja i gender. Planned Parenthood seksualizuje dzieci za pomocą aplikacji

Antykoncepcja i gender. Planned Parenthood seksualizuje dzieci za pomocą aplikacji
fot. pixabay.com

Planned Parenthood wydał aplikację przeznaczoną dla dorastającej młodzieży mającą w założeniu wyjaśniać kwestie związane z seksualnością człowieka. Okazuje się jednak, że „chatbot Roo” to narzędzie promujące antykoncepcję, ideologię gender. Aplikacja sugeruje, że decyzja o rozpoczęciu współżycia zależy wyłącznie od samego dziecka, którego wiek nie ma tu większego znaczenia.

 

Amerykański aborcyjny konglomerat promuje seksualizację dzieci, które wiedzę o jednej z najważniejszych dziedzin życia człowieka będą mogły zdobyć bez konsultacji z rodzicami. By zadać pytanie „chatbotowi Roo” wystarczy bowiem wejść na stronę internetową, która dostępna jest dla każdego, by dowiedzieć się jak korzystać z jego usług. Aplikacja działa bowiem wyłącznie na telefonach.

 

Korzystanie z niej polega na zadawaniu pytań chatbotowi, który dysponuje tysiącami oskryptowanych odpowiedzi. Pytania można napisać samodzielnie lub skorzystać z proponowanych „najczęściej zadawanych pytań”. Wprowadzono także opcję wejścia w proponowane bloki tematyczne takie jak: masturbacja, seks, ciąża, kontrola urodzin, orientacja seksualna i płeć społeczno-kulturowa, czy budowanie relacji.

 

Co ciekawe, aplikacja „ma problem” z odpowiedzią na jedne z najważniejszych pytań dotyczących ludzkiej seksualności: kiedy zaczyna się życie? Zamiast tego, „Roo” proponuje pytanie: kiedy zaczyna się ciąża? Aplikacja dysponuje szeregiem „proponowanych pytań”, od lektury których wręcz mogą zjeżyć się włosy na głowie.

 

Kiedy zapytamy „jaki jest najlepszy sposób aby nie zajść w ciążę”, „Roo” odpowie, że wszelkiego rodzaju implanty takie jak np. spiralka. Dodatkowo wskazuje, że „najpewniejszym sposobem jest połączenie prezerwatyw z implantami”. Aplikacja podaje także odpowiedź na jedno z najczęściej zadawanych pytań „gdzie z rana będzie dostępna dla mnie pigułka dzień po?” Na pytanie „jaki jest właściwy wiek by rozpocząć współżycie”, aplikacja sugeruje, że nie ma takiego – jest to indywidualna sprawa każdego człowieka oraz zaznacza, że średnia wieku inicjacji seksualnej w USA wynosi 17 lat.

 

Zawarte w aplikacji wyjaśnienia dotyczące stosunku płciowego są - zdaniem twórców - podane w sposób atrakcyjny dla młodzieży, podczas gdy w rzeczywistości przepełnione są wulgarnością i językiem wręcz pornograficznym. Kolejnym zagrożeniem wynikającym z korzystania z aplikacji jest też promocja ideologii gender. „Roo” wyjaśnia nam bowiem czym jest płeć społeczno-kulturowa, a także sugeruje kiedy „orientacja seksualna” dziecka może różnić się od wynikającej z jego „płci biologicznej”.

 

„Roo” promuje także największego dostarczyciela usług aborcyjnych w USA. W ramach tematu „służba zdrowia i opieka medyczna” publikuje swoją ofertę, w której sugeruje, że stosowanie antykoncepcji jest możliwe bez wiedzy rodziców. Aplikacja nie promuje bezpośrednio aborcji, ale odpowiada na pytanie jak umówić się na spotkanie w „klinice”. „Aborcja to legalny i bezpieczny sposób na zakończenie ciąży. W USA dostępne są dwa rodzaje aborcji – zabiegowa oraz pigułka wczesnoporonna. Jest wiele powodów dlaczego ktoś decyduje się na aborcję i tylko ty możesz zadecydować co jest dla ciebie bezpieczne” – brzmi odpowiedź na pytanie „co to aborcja?”

 

Źródło: rooplannedparenthood.org/lifenews.com

PR      


DATA: 2019-01-30 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.