DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Antykoncepcja i aborcja idą w parze

Antykoncepcja i aborcja idą w parze
fot.REUTERS/Susana Vera

Według raportu British Pregnancy Advisory Service (BPAS) głównego w Wielkiej Brytanii dostarczyciela „usług aborcyjnych", użycie antykoncepcji nie zapobiega aborcji. Przeciwnie, okazuje się, że dwie trzecie kobiet decydujących się na aborcję stosowała wcześniej środki antykoncepcyjne. To obala mit, jakoby antykoncepcja stanowiła remedium na aborcję.


- Kobiety nie są w stanie kontrolować swojej płodności poprzez samą antykoncepcję i potrzebują dostępu do aborcji, która służy jako zabezpieczenie w przypadku niepowodzenia antykoncepcji - powiedziała Ann Furedi, prezes BPAS. Jej zdaniem kobiety często przeceniają rolę antykoncepcji, błędnie jej używają lub „nie doceniają swojej płodności".


„Dwie trzecie (66 proc.) kobiet dokonujących aborcji w BPAS przyznało się do tego, że w momencie poczęcia były na środkach antykoncepcyjnych. 40 proc. z nich powiedziało, że używało pigułek antykoncepcyjnych, będących najbardziej popularnym preparatem antykoncepcyjnym w Wielkiej Brytanii", czytamy w raporcie. Co więcej, 35 procent kobiet, które dokonały aborcji używały prezerwatyw i mimo tego zaszły w ciążę.

 

Chociaż niektórzy np. postępowi chrześcijanie twierdzą, że upowszechnienie antykoncepcji jest ochroną przed aborcją, raport obala tę tezę. Nie jest to z resztą pojedyncze badanie ujawniające powiązanie między częstotliwością antykoncepcji i aborcji. Jak powiedział portalowi lifesitenews.com Anthony Ozimic z UK’s Society for the Protection of Unborn Children „istnieje coraz więcej dowodów potwierdzających fakt, że zapewnienie antykoncepcji nie tylko nie pomaga zapobiec niechcianym ciążom, lecz także skutkuje tym, że niechciane dzieci są skazywane na śmierć po nieskutecznej antykoncepcji. Jak zauważa Peter Baklinski na lifesitenews.com, jednym z przykładów na poparcie tej tezy jest Rosja. Opublikowane w 2012 r. w tym kraju badanie pokazuje, że w tym kraju więcej kobiet, niż w krajach sąsiednich stosuje antykoncepcję i jednocześnie jest tam więcej aborcji.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2014-02-07 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.