DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Antykoncepcja hormonalna zwiększa zagrożenie nowotworem mózgu

Antykoncepcja hormonalna zwiększa zagrożenie nowotworem mózgu
By Bryancalabro (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Kobiety, które kiedykolwiek stosowały antykoncepcję hormonalną, są o 50 proc. bardziej narażone na glejaka mózgu. Jeśli stosowały ją co najmniej dziewięć lat, ryzyko zwiększa się o 90 procent – twierdzą badacze z Uniwersytetu Południowej Danii w Odense.

 

Naukowcy zidentyfikowali kobiety, u których między 2000 a 2009 rokiem zdiagnozowano glejaka. Informacje dotyczące stosowania antykoncepcji hormonalnej zgromadzono dzięki analizie wystawianych recept. Kobiety, które kiedykolwiek stosowały takie środki, były o połowę bardziej zagrożone zachorowaniem na takie nowotwory. W przypadku Dunek, które stosowały antykoncepcję hormonalną przez dziewięć lat, ryzyko zwiększyło się o 90 procent.

 

Największą zależność odkryto stwierdzono w przypadku stosowania środków zawierających progestageny. Ryzyko zachorowania wzrosło w tej grupie o 140 do ponad 300 procent.

 

Kierujący badaniami doktor David Gaist podkreśla jednak, że nie wykryto dotąd zależności przyczynowo-skutkowej. A według innych badań, stosowanie takich środków ma… obniżać ryzyko zachorowania na inne nowotwory.

 


Źródło: onet.pl

mat

 

 


DATA: 2015-01-28 14:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

antykoncepcja hormonalna powoduje wiele skutków ubocznych ale można się przed nimi skutecznie chronić, ja nie chcę z niej zrezygnować ale za to biorę harmonellę która wpływa korzystnie na wątrobę serce czy układ krążenia, do tego mnie dodaje energii i poprawia samopoczucie, poprawiły mi się także włosy i paznokcie
ponad 5 lat temu / oliwia
 
"stosowanie takich środków ma... obniżać ryzyko zachorowania na inne nowotwory" - no oczywiście, jak ktoś umrze na nowotwór mózgu to nie umrze z powodu nowotworu np. piersi. Idąc dalej tym tokiem "rozumowania" aborcja totalnie zabezpiecza dziecko przed nowotworami.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.