DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Antyklerykalny burmistrz w akcji. Nie chce księdza na stanowisku dyrektora Domu Jana Pawła II

Antyklerykalny burmistrz w akcji. Nie chce księdza na stanowisku dyrektora Domu Jana Pawła II
Mateusz Klinowski. Fot.Jakub Porzycki/FORUM

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pozostaje bez dyrektora. Wszystko za sprawą znanego ze skrajnie lewicowych i radykalnie antyklerykalnych poglądów Mateusza Klinowskiego. Burmistrz Wadowic sprzeciwia się pełnieniu funkcji przez dotychczasowego dyrektora ks. Jacka Pietruszkę.

 

Muzeum jest instytucją świecką. Dlaczego ma nią kierować duchowny? – cytuje Klinowskiego krakowski dodatek do „Gazety Wyborczej”. W tym roku miało nastąpić przedłużenie kadencji księdza Pietruszki, ale pozostanie on przez najbliższy rok „pełniącym obowiązki”, gdyż z 4 zaangażowanych w wybór podmiotów „veto” powiedział jeden – kierowana właśnie przez zadeklarowanego lewaka wadowicka gmina (pozostałe to inni założyciele muzeum: Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Kultury oraz Archidiecezja).

 

Czy poza faktem, że dotychczasowy dyrektor jest duchownym, burmistrz Wadowic ma wobec pracy ks. Pietruszki zastrzeżenia? W rozmowie z „Wyborczą” wylicza uwagi. Ciężko jednak traktować je w kategorii poważnych zarzutów. Czytamy bowiem, że tylko Klinowski wyraził sprzeciw, gdyż tylko on regularnie współpracuje z księdzem dyrektorem, co stanowi sugestię, jakoby kapłan był kłopotliwym współpracownikiem. Konkretów – brak. Niedopowiedzenia – obecne.

 

Problemem dla Klinowskiego jest również fakt, że od początku kadencji ks. Pietruszka miał – wedle burmistrza – pojawić się w urzędzie gminy tylko raz oraz nie odbiera od niego telefonu. Doprawdy przerażające! Klinowski oskarża również kapłana o nieangażowanie się we współpracę i niepodpisywanie umów. Konkrety? Nie odnajdziemy ich w cytowanych przez „GW” słowach burmistrza. Są za to luźne, ale zawsze krytyczne przemyślenia lewackiego aktywisty. – Wygląda to tak, jakby ks. Pietruszka wstydził się, że nasze nazwiska będą widnieć obok siebie – dziwi się były sympatyk Ruchu Palikota, a obecnie samorządowiec znany ze wspierania proaborcyjnych „czarnych marszów”, atakowania Najświętszej Rodziny i „ześwieczczania” herbu Wadowic.

 

W tekście „GW” odnajdziemy również silnie antyklerykalną sugestię Klinowskiego. Jego zdaniem na czele Muzeum „powinna stać przede wszystkim osoba kompetentna. Niekoniecznie ksiądz. Zwłaszcza że osoby duchowne zasiadają już w radzie muzeum”. 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

MWł

 

 


DATA: 2018-09-04 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam za ironię kochani Wadowiczanie macie świetego Jana Pawła ll myśle ze w jesiennych wyborach do samorządów juz nie popełnicie tego błędu co 4lata temu bo wierze ze to była wtopa która w tym roku juz Wam się nie przytrafi i zagłosujecie ze będziecie zadowoleni tego Wam z całego serca życzę pozdrawiam całe Wadowice
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Wadowiczanie wybrali jego,słupszczanie Biedronia,łodzianie Zdanowską etc.etc. Widocznie każdy ma to, co sobie wybrał i będzie miał to na co zasługuje. Na Sądzie Ostatecznym właśnie tak będzie - każdy zobaczy swoje wybory w pełnym świetle, ale na żale i poprawę będzie już za późno!
ponad 1 rok temu / gość
 
Po co tyle gadać - więc kogo proponuje ten Burmistrz na dyrektora? - wtedy zobaczycie kim jest! Ale kto i jak ma to zobaczyć, tu chodzi nieustanie o kłócenie sie o wszystko - bo co za różnica czy świecki czy Kapłan - Ku czemu dązy? oto jest pytanie- Ku czemu, ku upodleniu, czy ZBAWIENIU?!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Concilliarius, nie dyktuj co ktos ma robić uporządkuj śwoje życie.Powiedziałęś kiedyś rabinowi co ma robić i jak żyć? Dziękuj Bogu, że nie wszystko o tobie ludzie wiedzą Fulton O.Sheen.
ponad 1 rok temu / Vector
 
Obok tematu: Co stało się z ludźmi w Wadowicach, że takiego człowieka wybrali do rządzenia sobą? Skąd ta manifestacja "dziadkowi Karolowi na złość?"
ponad 1 rok temu / Sąsiad zza miedzy
 
Kiedy życie mu się posypie,kiedy nieuleczalnie chore będzie jego dziecko,albo on osobiście,kiedy tzw przyjaciele odwrócą się plecami i pan burmistrz zostanie sam jak palec,to jak myślicie do kogo się zwróci w swej bezsilności o pomoc?Już nie jeden tak kozakował i musiał się ukorzyć.Nawet pan Jaruzelski czy ojciec prof środy,kiedy im kostucha stanęła w drzwiach,to zatrzęśli portkami ze strachu,bo może i rzeczywiście coś po tamtej stronie jest?Kiedy jest zdrowie,pieniądze,rodzina i przyjaciele to może sobie być antyklerykałem,ale kiedy tego wszystkiego zabraknie,to dzieje się w myśl przysłowia "jak trwoga to do Boga".I nie ma na to mocnych!
ponad 1 rok temu / toto
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.