DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czytałam cały tekst na deon.pl i nie znajduje pierwiastka egoistycznego. Autorka, jak na blogera przystało, opisuje własne doświadczenia bez koloryzowania, że macierzyństwo to cud miód i orzeszki. Co jest egoistycznego w tym, że zmęczona matka chce spędzić raz na kilka dni dwie godziny bez dziecka? Że chce od czasu do czasu spotkać się ze znajomymi? Tu chodzi o to, żeby miała możliwość wygospodarowania tego czasu, bo macierzyństwo absorbuje, a odcięta od znajomych na amen matka rzeczywiście może czuć się samotna i nieszczęśliwa. Autor słyszał o depresji poporodowej? (psycholog konieczny) Jeżeli wg niego rola męża zastała sprowadzona do przychodzenia z pracy, to pewnie sam nie widzi się w innej. Może ewentualnie pomachac grzechotką, ale już wykąpać dziecko to co to to nie. Uwierzcie, dziecko nie umrze, jeśli matka wybierze się na siłownię, basen, czy nawet na zajęcia pole dance. Dla osób w nich uczestniczących to po prostu forma gimnastyki, no ale jak glodnemu chleb na myśli :)
ponad 1 rok temu / Margeritta
 
Nie wierzę własnym oczom. Jak ten rzekomo katolicki deon mógł przepuścić taki antychrześcijański text do publikacji?
ponad 1 rok temu / to
 
Patron medialny ars celebrandi. Jest nad czym się zastanawiać? Oni zorganizują nam wszystko, po swojemu.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Do broniących tańca na rurze: nie da się obronić stwierdzenia że obciśle ubrana kobieta, zazwyczaj w przykrótkich szortach, wyginająca swoje ciało na wszystkie strony nie wzbudza erotycznych skojarzeń. Próbują to wcisnąć ludziom pod postacią dyscypliny sportowej, żeby ich pośrednio patologizować. Do tego oczywiście zastępuje się polskojęzyczne "taniec na rurze" angielskim "pole dance", bo wtedy tak wulgarnie nie brzmi. W opinii publicznej kojarzy się to jednoznacznie, z resztą ze względu na swój charakter trudno żeby kojarzyło się inaczej. Traktowanie tego jak dyscyplinę sportową i oburzanie się na erotyczne skojarzenia, to udawanie że słonia nie ma w salonie.
ponad 1 rok temu / Rafał
 
deon.pl już wielokrotnie pisał antykatolickie bzdury - to jest tygodnik powszechny tylko w wydaniu elektronicznym.
ponad 1 rok temu / Man
 
Burza w szklance wody.
ponad 1 rok temu / Zitella
 
@artik: Jak to nie wypada? Napisze się: "proroctwo", i różne "wróżka prawdę ci powie" będzie się sprzedawało jak ciepłe bułeczki. Oni tak mają: "ze szwagrem po pijaku nie takie rzeczy na "deonie" myśmy robili"... Howgh.
ponad 1 rok temu / ma
 
Może marne to źródło - bo wikipedia - ale warte zacytowania bo dla wielu znaczące :P - Pole dance: "Taniec nie ma bezpośrednio na celu wywołania podniecenia seksualnego (takim tańcem jest striptiz) poprzez ukazywanie nagiego ciała w różnych pozycjach lub obrotach tancerki w oparciu o pionowo ustawioną rurę..." A kategorie wpisu to...Erotyka, Gimnastyka, Taniec. Tak, tak zaraz będzie, że nawet dzieci można na to zapisać. No i czy to nie jest problem?
ponad 1 rok temu / aha
 
hmmm pole dance są rózne opinie jednak pole dance nie ma nic w spólnego ze striptizem, czy z erotyką a jest współczesna forma gimnastyki...ale można pójść dalej i zobaczyć w kulturystyce łajdactwo i coś nieprzyzwoitego zresztą można być mistrzem podejrzeń we wszystkim ale czy to jest Dobra Nowina??
ponad 1 rok temu / pole dance
 
chciane dzieci w małżeństwie -tak powinno być ,nie wiem jak pogodzić to żeby dzieci rodziły tylko te co się na matki nadają z walką z antykoncepcją
ponad 1 rok temu / hm?
 
Odkąd Franciszek jest na "tronie" to jezuici wiodą prym w nauczaniu w świecie. Na deonie jest paru mędrków którzy wypowiadają się na każdy temat a jak już mówią o swoich kolegach po fachu to zawsze źle, no bo wiadomo, jezuita poucza bliźniego. Deon zresztą przedrukowuje wiele bzdur nie do końca weryfikując zgodność tego z ewangelią, nauką KK i przyjętymi kanonami. Jako portal katolicki mają taki obowiązek ale sporo tam mędrkowania psychologicznego ludzi którzy z psychologią nie mieli nigdy nic wspólnego. I tak oto obok wartościowych tekstów znajdujemy idiotyzmy, ploteczki i porady cioci kloci. Dla każdego coś miłego. Brakuje jeszcze horoskopu ale nie wypada przecież.
ponad 1 rok temu / artik
 
Nigdy nie podejrzewałem samego siebie o takie pokłady wytrzymałości i wytrwałości, zarówno psychicznej jak i fizycznej, jakie musiałem mieć, gdy zostałem ojcem. Niemniej nic by to nie dało bez prawidłowego widzenia swojej roli, jako odpowiedzialnego przed Bogiem za rodzinę, kiedy trzeba było wspierać najbardziej żonę. W tym momencie widać najwyraźniej właśnie to, po co i dlaczego własnie w taki sposób mężczyzna został stworzony...dlatego jak kobieta nie ma obok siebie dobrego męża, to ciężko jej przez to przebrnąć i cieszyć się macierzyństwem. No i później takie durne porady.
ponad 1 rok temu / jj
 
He, he, he... "deon" czyli ortodoksja inaczej. Czytam to regularnie i sobie to i owo komentuję. Nie wycinają, ale ilość bzdur - z mojego punktu widzenia - mocno przekracza średnią krajową nawet jak na lewactwo przystało. Ostatnio walnęli apokryfami i jak to mały Jezusek ptaszkami się bawił... No wszystko to pachnie weryfikacją Pisma Świętego i w perspektywie kanonizacją Jud... o teraz to św. Judasza...
ponad 1 rok temu / ma
 
Akurat w pole dance nie widzę niczego złego. Nie chodzi tu o striptis tylko gimnastykę
ponad 1 rok temu / Pppp
 
Kolejny dowód na to, że z jezuitami więcej kłopotu niźli pożytku! A przykład idzie z samej góry!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ja,kiedy miałam dość szłam na wieczorną Eucharystię. Zawsze mi to pomagało. Kościół odnawia i zbawienia. ..
ponad 1 rok temu / Ania
 
Film Egzorcysta pokazuje młodego kapłana jezuitę naszpikowanego wiedzą z zakresu psychologii i psychiatrii. Pomijając błędy czy niedoskonałości obrazu trzeba przyznac, że trafnie diagnozuje dzisiejszy problem duchowieństwa i hierarchów. Brak wiary w tradycyjny model przekazu wiary i konsekwencji jej odrzucenia w imię gierkowskiej zasady, aby ludziom było łatwiej i dostatniej.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.