DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Antykatolicka prowokacja na otwarciu Biennale Sztuki w Wenecji

Antykatolicka prowokacja na otwarciu Biennale Sztuki w Wenecji
#KOŚCIÓŁ    #BIENNALE    #WENECJA    #MECZET    #ARTYŚCI    #PROWOKACJA    #SZTUKA    #WŁOCHY    #ISLAM    #KATOLICY    #MODERN ART

Prezydent włoskiego regionu Veneto, Luca Zaia oburzył się „prowokacją” organizatorów tegorocznego Biennale Sztuki w Wenecji, gdzie szwajcarski „artysta” przekształcił nieczynny kościół katolicki na meczet.


Szwajcar przygotował instalację pt. "La moschea", która powstała w nieużywanym obecnie kościele katolickim Santa Maria della Misericordia. Kościół został wynajęty od prywatnego właściciela przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu „Biennale”.


Artysta Christoph Buechel – jak tłumaczył – chciał zwrócić uwagę na brak meczetu w historycznym centrum Wenecji, która od wieków miała silne związki handlowe ze światem muzułmańskim.


Inicjatywa miała służyć „promocji tolerancji religijnej”. W powstałym „meczecie” pojawili się więc muzułmanie, którzy zostawili buty przed drzwiami i rozpoczęli swoje modły. Pośród nich poruszali się goście zwiedzający wystawę.


Władze miasta oburzyły się „artystyczną” prowokacją. Stwierdzono, że doszło do nadużycia, które mogło doprowadzić do ataku z jednej strony - „antymuzułmańskich elementów”, albo - z drugiej - „islamskich radykałów”. Prezydent regionu Veneto, Luca Zaia mówił, że w przypadku tej „prowokacji” w rażący sposób naruszono zasady, rządzące międzynarodową wystawą sztuki.Źródło: yahoo.com, AS.
DATA: 2015-05-12 14:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Artysta Christoph Buechel ? jak tłumaczył ? chciał zwrócić uwagę na brak meczetu w historycznym centrum Wenecji, która od wieków miała silne związki handlowe ze światem muzułmańskim." - Lepiej niech ten błazen powie ile jest kościołów w miastach muzułmańskich w których od wieków były silne związki handlowe z Chrześcijanami. I niech tam spróbuje meczet przerobić na kościół. zwyczajnie cham i tchórz.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Odkąd Kościół wycofał się z mecenasa sztuki sztuka zeszła na psy i stała się orężem w rękach wrogów Kościoła.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Jeśli pojawili się muzułmanie i modlili się, to według ich prawa miejsce to na wieki wieków stało się meczetem! Można mniemać, że jeśli ktoś chciałby tam przywrócić istnienie kościoła katolickiego, to będą protesty itp. a kolejnym krokiem będzie wymóg skierowany do władz o przekazanie gmachu muzułmanom!
ponad 5 lat temu / wigo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.