DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Antykatolicka narracja powraca. Lewica chce usunąć z Sejmu krzyż

Antykatolicka narracja powraca. Lewica chce usunąć z Sejmu krzyż
źródło: wikimedia.org

W krzyżu chodzi o poświęcenie dla ludzkości. Sprowadzanie tego do oznaczania swojego terenu, jak to robią katolicy za pomocą zbitych desek, to bardzo duże uproszczenie – powiedziała w środę na antenie Polsat News poseł SLD Joanna Senyszyn. Polityk odniosła się w ten sposób do postulatu Lewicy o usunięcie krzyża z Sejmu.

 

Temat wywołała w środę szef Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdalena Biejat (Lewica). – Krzyża w takim miejscu być nie powinno – powiedziała w rozmowie z serwisem Gazeta.pl. – W Sejmie mamy osoby różnych wyznań, mamy osoby, które są niewierzące. Sejm jest przestrzenią publiczną, miejscem stanowienia prawa dla wszystkich obywateli. (…) Żyjemy w państwie prawa, mamy zapisany rozdział Kościoła od państwa w konstytucji i powinniśmy tego przestrzegać. To są dobre standardy demokratyczne – dodała.

 

O skomentowanie sprawy poproszono na antenie Polsat News znaną z antykościelnych wypowiedzi poseł Senyszyn. Polityk zapowiedziała, że będzie interwencja w tej sprawie u marszałek Elżbiety Witek.

 

W krzyżu chodzi o poświęcenie dla ludzkości. Sprowadzanie tego do oznaczania swojego terenu, jak to robią katolicy za pomocą zbitych desek, to bardzo duże uproszczenie – powiedziała Senyszyn.

 

Poseł opowiedziała również historię posła, który zawieszał krzyż w Sejmie w latach 1997-2001. Miał on spaść i złamać rękę. – Później już nigdy nie wszedł do Sejmu, ani żadnej rady wojewódzkiej, ani żadnej innej. Jeśli wierzycie w Opatrzność, to trzeba powiedzieć, że to „ręka boska” go ukarała – zakpiła polityk.

 

Źródło: niezalezna.pl / Twitter

TK


DATA: 2019-12-12 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Państwo katolickie mówi "nie zabijaj w żaden sposób", państwo niekatolickie mówi "zabijaj sam, zabijaj rękami innych, możesz zabijać bo ty jesteś bogiem, możesz wszystko co chcesz". Demoralizacja, gwałt, manipulacją i kłamstwo to też zabójstwo. Wybór charakteru państwa należy do ciebie.
2 miesiące temu / istota rzeczy
 
Mylisz dwa różne pojęcia określane jednym słowem. Czym innym jest świeckość-laikat w kontekście podziału wśród jednej religii na kapłanów i pospolitych wiernych, a czym innym świeckość-sekularyzm w kontekście podziału wśród jednej społeczności na religijnych i a/anty-religijnych. Nota bene, antyreligijni to też religijni, ale tacy którzy wstydzą się swego zaangażowania religijnego i dlatego okłamują siebie, wypierając fakt religijności ze świadomości.
2 miesiące temu / @studencja_pols
 
Konstytucja art.53 pkt 2 i 5
2 miesiące temu / Adam
 
Świeckość wcale nie presuponuje bezwyznaniowości. Np. organista albo chórzystki w scholi są osobami świeckimi. Kościół nie składa się ze samych diakonów i kapłanów, a świeckość pozostałych jego członków nie oznacza żadnego agnostycyzmu; wręcz przeciwnie, każdy bierzmowany złożył na swoją własną odpowiedzialność obietnicę bycia dojrzałym chrześcijaninem.
2 miesiące temu / studencja_polsk
 
Echhhh, kolejna której trzeba tłumaczyć podstawy. Przyczyna a skutek - rozumiesz w ogóle różnicę? Nie: "z tego wynika", tylko: jest to jednym ze skutków. W pełni legalnych skutków. W państwie świeckim byłoby to zakazane, a zapewne także karane. Tak, wiem, wy lewacy chcielibyście tego bo kochacie zamordyzm, ale w Polsce tak nie jest. Pogódź się z tym. Oczywiście że nie tylko Episkopat ma prawo komentowania aktów prawnych, po co piszesz oczywistości? A dalsza twa argumentacja nijak nie prowadzi do bzdury jakoby Polska była państwem świeckim. Skoro Polska choćby częściowo nie spełnia definicji świeckości, to znaczy że nie jest państwem świeckim. Z tym też się pogódź.
2 miesiące temu / @Margeritta
 
Nie od dzisiaj polscy politycy wysuwają pomysły usunięcia krzyży z urzędów, spod dróg i ze szkół. Chwała Bogu, że przynajmniej jeszcze w szkołach prowadzonych przez ss. Prezentki nikt nie zamyśla usuwać krzyży ze sal. W Rzeszowie zaraz przy wejściu widnieje herb papieski św. Jana Pawła II. Warto by przy tym zajrzeć do rankingu szkół na Podkarpaciu. In hoc signo vinces!
2 miesiące temu / lospjp2
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.