DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Antyislamska PEGIDA istnieje już rok i rośnie w siłę. Niemiecki episkopat ma do niej zastrzeżenia

Antyislamska PEGIDA istnieje już rok i rośnie w siłę. Niemiecki episkopat ma do niej zastrzeżenia
fot.REUTERS/Hannibal Hanschke

PEGIDA, czyli Patriotyczni Europejczycy Przeciw Islamizacji Zachodu powstała rok temu w Dreźnie. Formacja konsekwentnie rośnie w siłę. Popierana jest głównie w miastach wschodnich landów Niemiec, czyli w byłym NRD. Paradoksalnie w takich landach jak Saksonia, Saksonia-Anhalt, Meklemburgia-Pomorze Przednie czy Turyngia mieszka zaledwie 3% wszystkich muzułmanów osiadłych w całych Niemczech.

 

Rok temu w pierwszej demonstracji PEGIDY udział wzięło 350 osób. Wszyscy w skupieniu słuchali Lutza Bachmanna – lidera i mówcy ugrupowania. Kilka dni temu w centrum Drezna błyskawicznie zebrało się ponad 10 tysięcy. Dokładnie po roku PEGIDA ma ponad 17500 członków i sympatyków.

 

Działalność PEGIDY na wiecach we wschodnich Niemczech wspierają także coraz liczniej Węgrzy i Polacy. Flagi obu tych nacji oraz transparenty w językach narodowych coraz częściej towarzyszą niemieckim.

 

PEGIDA nie powstała jedynie jako ruch przeciwko islamizacji Europy. Jej zwolennicy jasno opowiadają się przeciwko działaniom na rzecz równości płci i genderyzacji.

 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja PEGIDY w zachodnich landach. Tam demonstracjom PEGIDY niemal zawsze przeciwstawiają się protesty tzw. obrońców starej niemieckiej demokracji i otwartości. Obok standardowych haseł o tolerancji, przeciwnicy PEGIDY zaopatrzyli się nawet ostatnio o baner: „Falafel zamiast kiełbasek”.

 

Jasne jest stanowisko znanego z popierania postępowych idei niemieckiego Kościoła wobec PEGIDY . – Chrześcijanom nie wolno z nią współpracować – uważa kardynał Reinhard Marx, przewodniczący niemieckiego episkopatu.

 

Proporcjonalnie wraz ze wzrostem problemów z imigrantami, wzrasta w Niemczech poparcie dla PEGIDY i maleje poparcie do kanclerz Merkel. W Dreźnie na banerach można było kilka dni temu przeczytać m.in. „MERKEL – MOTHER TERRORISTA”.

 

Źródło: Focus / www.vz.ru

ChS

DATA: 2015-10-23 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma się co dziwić, że KrK w Niemczech leży. Skoro organizacja protestuje przeciwko działaniom na rzecz równości płci i genderyzacji, to Marx\'owi musi przeszkadzać :(
ponad 3 lata temu / Silon
 
Ja się specjalnie panu "kardynałowi" Marxowi nie dziwię - dla wszystkich chcących zdemontować Kościół islam jest bardzo na rękę. Tym samym bardzo nie rękę są im wszystkie siły występujące przeciw islamowi - i tego wyraz mamy właśnie w wystąpieniu pana Marxa.
ponad 3 lata temu / abc
 
Mam zastrzeżenia wobec niemieckiego episkopatu. A właściwie pewność, że to banda lewaków i heretyków.
ponad 3 lata temu / Bayard
 
Te miękkie bułki niszczą własny kraj. Jak można mieć tak wyprany mózg, że nawet instynkt obrony mają skasowany - zachodnie landy. To jest dobry czas by to zatrzymać. Później będzie tylko trudniej.
ponad 3 lata temu / Akurat
 
moze tak zwanym "chrześcijanom" nie wolno, ale katolikom wolno. kard. Marx katolikiem przestał być już dawno i niech przestanie się przebierać.
ponad 3 lata temu / edek
 
Ten kardynał Marx jest w moim odczuciu potwornym zgorszeniem w kościele katolickim. I jak tu kogoś takiego słuchać i szanować? Jak z kimś takim się utożsamiać w ramach kościoła. Wszystko we mnie krzyczy, że ten kardynał to wróg człowieka, wróg wszystkiego co dobre.
ponad 3 lata temu / l
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.